Připojení analogové kamery k PC

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 16:17

Je možné připojit starou kameru s analogovým výstupem přes normální video kabel do počítače??? Teď se připojuje přes video kabel do televize, na televizi se spustí "AV" - stejně, jako když chcete sledovat obraz z videorekordéru. Obraz z kamery se potom zobrazuje na televizi.

Je možné ten video kabel místo do televize dát do počítače. Přinutím ale počítač, aby dokázal zpracovat ten analogový signál a zobrazoval snímaný obraz na monitoru? Jaký bych na to potřeboval software???
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Žába Puk 7. 12. 2006 16:24

Používám k tomu Pinnacle MovieBox a koupil jsem ho ve firmě Exac. http://www.exac.cz
Žába Puk
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 16:31

To je na těchto stránkách http://www.exac.cz/ceniky/konec.php ta věcička za 2 429 Kč nebo 4 613 Kč? To by mohlo být řešení.

Ale softwarově to nejde? Myslel jsem, že by na to stačil nějaký software nebo ovladač, že nebude nutný žádný externí převodník...
Naposledy upravil simp dne 7. 12. 2006 16:40, celkově upraveno 1
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 12. 2006 16:33

muzes pouzit i interni. treba mas vivo kartu.

kam bys chtel ten signal zapojit?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 12. 2006 16:34

jinak SW mas pravdepodobne jiz davno nainstalovany. pokud napises jaky pouzivas os treba ti i rekneme kde ho mas...

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 16:35

Jako video kartu? Ta tam asi není. Zapojil bych to asi do grafické karty.

EDIT: No, je to nový PC s WinXP a kromě softwaru pro interaktivní tabuli SmartBoard tam asi nic dalšího není. Cílem je právě dostat obraz z kamery nebo videorekordéru na SmartBoard. (Ten sám o sobě analogový vstup taky nezvládne.)
Naposledy upravil simp dne 7. 12. 2006 16:38, celkově upraveno 1
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Žába Puk 7. 12. 2006 16:40

simp píše:To je na těchto stránkách http://www.exac.cz/ceniky/konec.php ta věcička za 2 429 Kč nebo 4 613 Kč? To by mohlo být řešení.

Ale softwarově to nejde? Myslel jsem, že by na to stačil nějaký software nebo ovladač, že nebude nutný žádný externí převodník...
Žába Puk
Junior

Odeslat příspěvekod Žába Puk 7. 12. 2006 16:44

simp píše:Jako video kartu? Ta tam asi není. Zapojil bych to asi do grafické karty.

EDIT: No, je to nový PC s WinXP a kromě softwaru pro interaktivní tabuli SmartBoard tam asi nic dalšího není. Cílem je právě dostat obraz z kamery nebo videorekordéru na SmartBoard. (Ten sám o sobě analogový vstup taky nezvládne.)a/quote]

Do vstupu grafické karty (Dsub nebo DVI) to nejde, signál je potřeba "navzorkovat".
Žába Puk
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 16:45

Žába Puk"t[quote="simp píše:To je na těchto stránkách http://www.exac.cz/ceniky/konec.php ta věcička za 2 429 Kč nebo 4 613 Kč? To by mohlo být řešení.

Naposledy upravil simp dne 7. 12. 2006 17:00, celkově upraveno 1
simp
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 7. 12. 2006 16:50

Co je tam za grafickou kartu? Aby k ní šel připojit videosignál, musí mít VIVO. Dalším řešením je TV karta, která vyjde levněji než výše uvedené zařízení od Pinnacle.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 16:51

pravděpodobně na té kartě je jen video výstup vy ale potřebujete video vstup pro připojení kamery či videorekordéru na promítání obrazu na SmartBoard
Několik SmartBoardu obhospodařuji a video většinou řešíme již digitálně, ale i analogově to na Smarta jde :)
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 16:53

ještě se zeptám chcete to video jen prezentovat nebo ukládat v PC?
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 16:57

No, takže vidím, že prvně budu muset pořádně zjistit, co je tam vlastně za grafickou kartu... To pár dní potrvá - nemám ho doma :mrgreen: .

Kdyby se tam pořídila ta TV karta, jak by se to potom dělalo? Bude tam teda analogový vstup, tam tu kameru nebo video přes videokabel připojím a dál? Nebo software, který zvládne zobrazení obrazu z kamery/videa na počítači se dodává rovnou s televizní kartou?

EDIT: Stačí přehrávat.
simp
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 7. 12. 2006 17:00

TV karty mají videovstupy a software pro zobrazování je přiložen.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:00

no ono se jedná o to že pokud byste chtěl jen video promítnout na Smartboard tak stačí natáhnout AV kabel k projektoru a je to (pak ale nemůžete do videa dělat poznámky)
Pokud chcete do videa "čmárat" je notné ho táhnout přes PC k tomu vám stačí obyčejný TV tuner na kterém je AV vstup stejně jako na obyčejné TV
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 12. 2006 17:01

ms movie maker je v XP standardne, WMEncoder zdarma ke stazeni. Ted jen tu kartu:

- bud z bazaru za 500 nejakou bt878 based pci - pozr na ovladace!
- nebo nejakou novou :)

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:03

Miroslav Pragl píše:ms movie maker je v XP standardne, WMEncoder zdarma ke stazeni. Ted jen tu kartu:

- bud z bazaru za 500 nejakou bt878 based pci - pozr na ovladace!
- nebo nejakou novou :)

MP

Tady se nejedná o střih videa, ale o zobrazení videa na interaktivní tabuli
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:05

A jaká TV karta by byla vhodná? Co se teď dívám, tak ne zdaleka všechny mají ten správný video vstup (Ten video kabel, co mám na mysli, nemá koncovku S-video)
A když už, tak tam není psaný, jestli zvládají i analogové. Např.
http://www.datart.cz/katalog/TV-karta-L ... xpert.html
Naposledy upravil simp dne 7. 12. 2006 17:06, celkově upraveno 1
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 12. 2006 17:05

sorry, tim lip, uz jsem zapomnel na co odpovidam.

v tom pripade JAKAKOLIV bt878 s.acka + dscaler bude chodit :)

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:06

většina karet má malinký S-Video konektor a k tomu je redukce na standardní CINCH konektory (to jsou ty malé kulate červený, bílý, žlutý)
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:08

ale pokud se vám opravdu jedná jen o zobrazení videa doporučuju jen natáhnout AV kabel k projektoru a máte vystaráno :)

Tu kartu na kterou jste poslal odkaz znám používal jsem jí k ní je redukce na CINCH v balení
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:10

A ten AV kabel má ty koncovky, co píšete o 2 příspěvky výše? To jsem zkoušel připojit přímo k projektoru, ale pouze nápis "NO SIGNAL". Ten data projektor asi analogový signál nezvládne. Nebo by ho měly data projektory většinou zvládnout?
I když jednou nebo dvakrát tam obraz možná na necelou vteřinu probliknul. Ale nevím, jestli se mi to nezdálo. Všechny konektory byly zapojeny dobře, pevně, nikde se nehýbaly... Takže jenom takové krátké probliknutí mi k tomu moc nesedí.
Naposledy upravil simp dne 7. 12. 2006 17:14, celkově upraveno 1
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:12

na projektoru jsou většinou stejné AV (Audio Video) konektory jako na TV tudíž stačí propojit s videem/kamerou a máte obraz na Smartu a nemusíte zasahovat do PC pořizovací cena pár stovek
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:14

a přepnul jste projektor na správní vstup větčinou COMP1 COM2 VIDEO1 VIDEO2
zatím jsem se nesetkal s projektorem který by nezvládnul promítat analogové video pokud je na něm žlutý CINCH konektor s označením VIDEO tak to musí umět
otázkou je jestli nemáte nastavený projektor na normu NTSC pak se to musí v menu projektoru přehodit na PAL
Naposledy upravil Kroxigor dne 7. 12. 2006 17:17, celkově upraveno 1
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 7. 12. 2006 17:14

Leadtek WinFast TV2000XP Expert mám doma. Má oba videovstupy (kompozitní i s-video).
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:16

Kroxigor píše:a přepnul jste projektor na správní vstup větčinou COMP1 COM2 VIDEO1 VIDEO2I/quote]

Ano. Projížděl jsem všechny. Computer, S-Video, Video 1... Zapojený jsem tam měl ten CHINCH konektor, na dataprojektoru tam byl popisek VIDEO. (vedle je větší S-video), potom jsou tam ještě takové menší (Vypadají jako 3,5 mm jack). Na druhém konci kabelu byla kamera - když jsem s ní nic nedělal a připojil do televize, obraz ukazovala správně.
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:18

ty 3,5 jack jsou na vstup audio signálu
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:19

A takže většina projektorů zvládá, když se takto spojí video kabelem přes analogový signál? Budu se muset ještě podívat, co je to přesně za projektor.
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:23

jo jo umějí už i téměř 10 let starý projektor, který máme ve škole zvládá bez problémů video a projektory moderní co máme taky setkal jsem se již s desítkama typů projektorů a všechny to mají
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:29

Je to nějaký Mitsubishi. Vypadá takto, bohužel nevím přesný model. Jeden z nich to ale pravděpodobně bude. Přesný model zjistím zítra.
http://www.orangecontrols.cz/katalog/pr ... d110u.html
http://www.orangecontrols.cz/katalog/pr ... d205u.html
http://www.orangecontrols.cz/katalog/pr ... d110u.html

Kde tedy může být chyba? Je upevněný u stropu v učebně, jsou z něho vyvedeny tři nejdůležitější kabely. Jeden pro elektriku, jeden pro obraz/zvuk z počítače - standardní konektor jako monitor a právě ten video kabel. Ty jsou oba vyvedeny na zdi dolů. Takže fungovat by to mělo? Že by bylo špatné vedení toho kabelu? Že by se mi to krátké probliknutí obrazu jenom nezdálo? (viz m,ůj 2. příspěvek na této stránce)
Naposledy upravil simp dne 7. 12. 2006 17:32, celkově upraveno 1
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:31

možná je málo stíněný, velký útlum, poškozený, zkratovaný tudíž se může vstup vypnout
zkusil bych vylézt k němu a připojit kameru přímo kabelem, který máte vyzkoušený pokud je to technicky možné

koukal jsem na ty odkazy a má VIDEO i S-VIDEO vstup
a umí jak normu NTSC tak PAL
tudíž bych zkontroloval jestli opravdu bere video z konektoru VIDEO a ne z konektoru S-VIDEO
a jestli je zapnutý na normu PAL
určitě to najdete někde v menu projektoru
Naposledy upravil Kroxigor dne 7. 12. 2006 17:35, celkově upraveno 1
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:35

Sice obtížně, ale je. Ten kabel může být tak 10 metrů dlohý... Takže nějaké poškození by možné bylo. Na předchozí stránce jsem ve svém 2. příspěvku psal, že mi MOŽNÁ obraz skutečně na data projektoru na okamžik probliknul a potom zase "NO SIGNAL"... Takže si myslíte, že by ten data projektor měl video signál rovnou přímo zobrazovat?
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:36

video signál bude zobrazovat na 100% pokud má video vstupy
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:41

No, když je to na projektoru a je to tam, tak výstup to asi nebude... Je to tak? Je to takový ten kulatý, jak jsem popisoval. Myslím, že na té kameře je červený, mám takový doma např. k připojení fotoaparátu k televizi - ten je žlutý. (Na tomto obrázku červený a černý)
http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PD ... 4E0F8.html

Takže zatím děkuji za rady - vylezu tam a uvidím.

EDIT: zfunkčněn odkaz obrázku
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:46

nebo zkuste fotoaparát připojit dole k tomu vývodu případně VHS či
DVD video
toto jsou cinch konektory (ty kulaté pokovené) standardní přiřazení barev je
žlutý = video
červený = pr. kanál audio
bílý = lev. kanál audio
http://www.electronicscout24.de/article ... 57539n.jpg
http://images.thgweb.de/2005/11/16/das_ ... mp-stb.jpg
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:53

Asi jsem si to spletl, asi byl taky žlutý. To s tím fotoaparátem je dobrý nápad. Nejjednodušší otestování toho dlouhého kabelu...
Ještě jednou děkuji...
simp
Junior

Odeslat příspěvekod simp 8. 12. 2006 17:44

Takže už to vím.
Je to projektor Mitsubishi - XD205

Analogový vstup data projektor zvládne. Po připojení analogové kamery přes cinch konektor přímo do data projektoru je to OK. Problém je tedy v tom prodlužovacím kabelu... Když k němu připojím digitální fotoaparát, kameru... - nic.
Nemůže být problém ten, že je kabel příliš dlouhý??? Cca 12 - 15 metrů. To snad nevadí, ne?
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 8. 12. 2006 17:47

jo, to vadi :(

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod simp 8. 12. 2006 17:58

Jakou tedy může mít video kabel maximální délku? Je to stejné, když tam posílám digitální nebo analogový signál?
Docela vtipné, když specializovaná firma instaluje SmartBoard s data projektorem a vyvede z něj prodlužovací kabel do zásuvky tak dlouhý, že nefunguje :roll: ...
Ani dvojitě stíněný video kabel by neměl korektně (přesněji řečeno bez jakýchkoli známek funkčnosti) pracovat?
simp
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 8. 12. 2006 19:22

Přenášel jsem kompozitní videosignál po obyčejném koaxiálním kabelu o délce 10m bez jakýchkoli problémů. Pravděpodobně je poškozený kabel (přerušený nebo zkratovaný).
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 8. 12. 2006 20:04

Já doma táhnu s-video signál z PC do TV dvěma koaxiály dlouhými 17m. Patnáctimetrový kabel musí bez problémů fungovat, pokud to neni nějaký šmejd nebo neni poškozený.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod simp 8. 12. 2006 20:43

A není rozdíl mezi VIDEO a S-Video? A mezi digitálním a analogovým signálem?
Ale taky bych to spíš viděl, že bude poškozený. Obraz tam není ani špatný. Na druhém konci je hláška NO SIGNAL.
simp
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 8. 12. 2006 21:05

Integritu kabelu lze ověřit multimetrem nebo jednoduchou zkoušečkou s baterií a žárovičkou.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kroxigor 12. 12. 2006 21:15

od projektoru mám video kabel (Cinch konektory) přes 20m a žádný problém asi bude vadný kabel nebo nevalné kvality
Kroxigor
Junior