Připojení analogové kamery k PC

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 12. 2006 17:01

ms movie maker je v XP standardne, WMEncoder zdarma ke stazeni. Ted jen tu kartu:

- bud z bazaru za 500 nejakou bt878 based pci - pozr na ovladace!
- nebo nejakou novou :)

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:03

Miroslav Pragl píše:ms movie maker je v XP standardne, WMEncoder zdarma ke stazeni. Ted jen tu kartu:

- bud z bazaru za 500 nejakou bt878 based pci - pozr na ovladace!
- nebo nejakou novou :)

MP

Tady se nejedná o střih videa, ale o zobrazení videa na interaktivní tabuli
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:05

A jaká TV karta by byla vhodná? Co se teď dívám, tak ne zdaleka všechny mají ten správný video vstup (Ten video kabel, co mám na mysli, nemá koncovku S-video)
A když už, tak tam není psaný, jestli zvládají i analogové. Např.
http://www.datart.cz/katalog/TV-karta-L ... xpert.html
Naposledy upravil simp dne 7. 12. 2006 17:06, celkově upraveno 1
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 12. 2006 17:05

sorry, tim lip, uz jsem zapomnel na co odpovidam.

v tom pripade JAKAKOLIV bt878 s.acka + dscaler bude chodit :)

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:06

většina karet má malinký S-Video konektor a k tomu je redukce na standardní CINCH konektory (to jsou ty malé kulate červený, bílý, žlutý)
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:08

ale pokud se vám opravdu jedná jen o zobrazení videa doporučuju jen natáhnout AV kabel k projektoru a máte vystaráno :)

Tu kartu na kterou jste poslal odkaz znám používal jsem jí k ní je redukce na CINCH v balení
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:10

A ten AV kabel má ty koncovky, co píšete o 2 příspěvky výše? To jsem zkoušel připojit přímo k projektoru, ale pouze nápis "NO SIGNAL". Ten data projektor asi analogový signál nezvládne. Nebo by ho měly data projektory většinou zvládnout?
I když jednou nebo dvakrát tam obraz možná na necelou vteřinu probliknul. Ale nevím, jestli se mi to nezdálo. Všechny konektory byly zapojeny dobře, pevně, nikde se nehýbaly... Takže jenom takové krátké probliknutí mi k tomu moc nesedí.
Naposledy upravil simp dne 7. 12. 2006 17:14, celkově upraveno 1
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:12

na projektoru jsou většinou stejné AV (Audio Video) konektory jako na TV tudíž stačí propojit s videem/kamerou a máte obraz na Smartu a nemusíte zasahovat do PC pořizovací cena pár stovek
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:14

a přepnul jste projektor na správní vstup větčinou COMP1 COM2 VIDEO1 VIDEO2
zatím jsem se nesetkal s projektorem který by nezvládnul promítat analogové video pokud je na něm žlutý CINCH konektor s označením VIDEO tak to musí umět
otázkou je jestli nemáte nastavený projektor na normu NTSC pak se to musí v menu projektoru přehodit na PAL
Naposledy upravil Kroxigor dne 7. 12. 2006 17:17, celkově upraveno 1
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 7. 12. 2006 17:14

Leadtek WinFast TV2000XP Expert mám doma. Má oba videovstupy (kompozitní i s-video).
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:16

Kroxigor píše:a přepnul jste projektor na správní vstup větčinou COMP1 COM2 VIDEO1 VIDEO2I/quote]

Ano. Projížděl jsem všechny. Computer, S-Video, Video 1... Zapojený jsem tam měl ten CHINCH konektor, na dataprojektoru tam byl popisek VIDEO. (vedle je větší S-video), potom jsou tam ještě takové menší (Vypadají jako 3,5 mm jack). Na druhém konci kabelu byla kamera - když jsem s ní nic nedělal a připojil do televize, obraz ukazovala správně.
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:18

ty 3,5 jack jsou na vstup audio signálu
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:19

A takže většina projektorů zvládá, když se takto spojí video kabelem přes analogový signál? Budu se muset ještě podívat, co je to přesně za projektor.
simp
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 7. 12. 2006 17:23

jo jo umějí už i téměř 10 let starý projektor, který máme ve škole zvládá bez problémů video a projektory moderní co máme taky setkal jsem se již s desítkama typů projektorů a všechny to mají
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod simp 7. 12. 2006 17:29

Je to nějaký Mitsubishi. Vypadá takto, bohužel nevím přesný model. Jeden z nich to ale pravděpodobně bude. Přesný model zjistím zítra.
http://www.orangecontrols.cz/katalog/pr ... d110u.html
http://www.orangecontrols.cz/katalog/pr ... d205u.html
http://www.orangecontrols.cz/katalog/pr ... d110u.html
http://www.orangecontrols.cz/katalog/pr ... d205u.html

Kde tedy může být chyba? Je upevněný u stropu v učebně, jsou z něho vyvedeny tři nejdůležitější kabely. Jeden pro elektriku, jeden pro obraz/zvuk z počítače - standardní konektor jako monitor a právě ten video kabel. Ty jsou oba vyvedeny na zdi dolů. Takže fungovat by to mělo? Že by bylo špatné vedení toho kabelu? Že by se mi to krátké probliknutí obrazu jenom nezdálo? (viz m,ůj 2. příspěvek na této stránce)
Naposledy upravil simp dne 7. 12. 2006 17:32, celkově upraveno 1
simp
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka