Nelze přehrát HDTV s příponou .ts

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xaero 14. 2. 2007 13:02

Čauky měl bych prosbu. Mám Sin City v HDTV s příponou .ts (rozliseni 1920x1080) a nejde mi přehrát v žádném přehravači až na "VLC media player" a tam mi nejde zvuk. Jsou prosím pro tento formát nějaké kodeky aby film jel například v BS Playeru?? :) dík moc
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 14. 2. 2007 13:15

Sice nevim co je .ts za format, ale zkusil bych K-Lite Mega Codecpack.
Ja s nim nemam zadne problemy a vzdy jsem vsechny filmy rozjel. Ikdyz s tim co pisete nemam zkusenosti. Ale zkusit to muzete.
http://www.codecguide.com/download_mega.htm
A pred instalaci radim odinstalovat vsechy ostatni codecpacky a codecy co mate nainstalovane.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod xaero 14. 2. 2007 14:16

Jo díky zkusil jsem a funguje ... ale ted mam jiny problem to HDTV video se roztahne po spusteni takhle:

Obrázek

v BS Playeru to problem neni tam jen nastavim 16:9 ale jak na to ve WM Playeru 10? Tam dou nejspis tuty videa plynuleji ..... a na takovouhle smrsklotinu se divat neda :)
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 14. 2. 2007 14:23

WMP nepouzivam, takze s tim nepomuzu.
Mozna to nezvlada tak velky videa. Zkus WMP 11
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod xaero 14. 2. 2007 15:20

WMP 11 jsem zkusil ... a furt to same. :(
Nevite nekdo jak tam nastavit pevnej pomer stran 16:9??
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 14. 2. 2007 16:29

Nargon píše:Sice nevim co je .ts za format, ale zkusil bych K-Lite Mega Codecpack.


Typické řešení vedoucí k sesypání počítače. Opakuji tu po sté: Prosím neraďte nikomu používání codecpacků, horzí vysoké riziko zboření celého systému pro přehrávání videa (DirectShow).

xaero
TS je MPEG Transport Stream. VLC a MPC jej přehrávají bez nutnosti cokoliv instalovat. Je divný, že Ti ve VLC nejde zvuk. Jakou má zvuk kompresi? Jakou máš verzi VLC.

Pro podporu TS v ostatních přehrávačích musíš doinstalovat Haali Media Splitter. Potom potřebuješ příslušné dekodery videa a zvuku. Video v TS bývá MPEG-2 nebo MPEG-4 AVC, zvuk obvykle AC3 (Dolby Digital). Všechny 3 formáty umí dekódovat ffdshow. Pro podrobnosti koukni na muj návod.

P.S. Zbav se toho BS Playeru a pořiď si nějaký lepší přehrávač.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xaero 14. 2. 2007 19:37

BS Player si necham a uz to jede hezky plynule ... bylo to starou verzi BS Playeru ze se vzdy rozjel zvuk se obrazem.....
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JIV 14. 2. 2007 19:41

ak nevies najst nahradu za Bsplayer skus KMPlayer - je mu podobny v niecom lepsi
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xaero 14. 2. 2007 23:22

Tak díky za pomoc.

Řešení je zde (to az bude mít někdo stejný problém):

http://www.slunecnice.cz/product/K-Lite-Mega-Codec-Pack/download.html
Velmi obsáhlý balík všech nejpoužívanějších audio a video kodeků. Program obsahuje všechny kodeky z klasického K-Lite Codec Pack (Full) a také kodeky z programů QuickTime Alternative a Real Alternative.
Součástí programu je také multimediální přehrávač Media Player Classic.

http://www.free-codecs.com/download/HDTV_Pump_Filter.htm
- Play ATSC/DVB .ts files in your favorite player software
- High precision pump filter architecture
- HDTV support
- AC3/MPEG1/MPEG2 audio tracks
- Shared file access for playing while recording

a pokud mozno novou verzi BS Playeru (pokud ho pouzivate), jinak se totiz video rozjíždí se zvukem...

XAEr0
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xaero 15. 2. 2007 00:33

A jen tak mmchdm :) copak říkáte na kvalitu HDTV videa?:)
Obrázek
Sin City + HDTV rulezz :)
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 15. 2. 2007 00:42

No o trochu lepsi kinorip:D
Lukáš V.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 15. 2. 2007 00:50

xaero
Záleží na použitej kompresi. Některý MPEG-2 jsou při rychlym pohybu samá kostka. Jinak s těma codecpackama na to dojedeš a neříkej potom, že jsem Tě nevaroval :twisted:

Na co instalovat stomegový obludy, když stačí Haali Media Splitter (0,7 MB) a ffdshow (3,5 MB). Je to spolehlivý, bez problémů a nezasviníš si sytém tunama zbytečností.
Naposledy upravil jech dne 15. 2. 2007 01:12, celkově upraveno 1
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 15. 2. 2007 01:01

Se ti divim jechu, ze mas jeste nervy na to, kazdemu to znovu vysvetlovat. Snad v kazdem vlakne tykajici se videa je tvuj prispevek s linkem na tvoji stranku, kde je spousta uzitecnych rad atd. :D Ja sam od te doby co jsem tam zabrouzdal nemam nejmensi problem s prehravanim. Takze dik

PS: Vlastne problem mam. h.264 1080p video mi kompik nestiha:(
Lukáš V.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 15. 2. 2007 01:15

jech píše:
Nargon píše:Sice nevim co je .ts za format, ale zkusil bych K-Lite Mega Codecpack.


Typické řešení vedoucí k sesypání počítače. Opakuji tu po sté: ucolor=red][b]Prosím neraďte nikomu používání codecpacků, horzí vysoké riziko zboření celého systému pro přehrávání videa (DirectShow).d/b][/color]

Ja budu K-Lite mega codecpack doporucovat stale. Je opravdu bez problemu. Pouzivam ho nekolik let a behem te doby jsem nemel ani jeden problem s filmy. Narozdil od codecpacku all in one, ktery jsem mel predtim, tam jsem mel problemy furt.
Jeho vyhoda je, ze obsahuje vsechny "potrebne" veci pro praci s filmy a instalator obsahuje detailni seznam, kde si kazdy muze vybrat co chce nainstalovat a co ne. Nemusite hledat Maali Media Splitter a ffdshow, vse je pekne pohromade.
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod jech 15. 2. 2007 01:17

Lukáš V.
No já doufam, že lidi jednou dostanou rozum a přestanou řešit píchlý kolo na autě nasazenim tankovych pásů :-)

Mně taky CPU nestíhá. 720p ještě v pohodě, ale 1080p jenom při nízkym bitrate. A ani s CoreAVC. Ono ostatně už o moc rychlejší než ffdshow neni. Tak maximálně o 10-20%.

Nargon
Nebudu se opakovat, už jsem to tu psal několikrát, co všechno za sra*ky v tom K-Lite je. To že to funguje na jednom počítači ještě neznamená, že to na dalšim bude fungovat taky. Podívej se do diskuzí, z kolika lidí, který mají problémy s videem nakonec vypadne, že používají K-Lite (nebo jinej) codecpack. Jakýkoliv codecpakc (snad kromě CCCP) je cesta do pekel a pokud chceš s videem pracovat trochu víc, tak okamžitě narazíš na problémy.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků