Jde nahrát nějaký video soubor na videa?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zzuzu 18. 3. 2007 08:59

Ahoj, jde nějak nhrát video na Videorekordér? Popř. jaký program potřebuji. Mám koaxální kabel a analogovou TV kartu.
zzuzu
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 18. 3. 2007 09:11

Potrebujes grafiku s video vystupem. A to pak zapojis do videa, bud ma video uz S-Video vstup nebo pres nejakou redukci na scart.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod zzuzu 18. 3. 2007 09:23

Mám kartu VGA Sapphire Atlantis ATI Radeon X550 256MB PCI-E VIVO a video Hi-Fi VHS videorekordér Panasonic NV-HV51EP-S, což by mělo mít S-video. Ale grafka nemá přípojku na scart.

Takhle vypadá ta grafka: Obrázek
zzuzu
Junior

Odeslat příspěvekod iggi 18. 3. 2007 09:50

Tak to prepojis kablom S-video ak to tvoje video ma vstup s-video.
Ak nie tak ti treba kabel alebo prepojku z S-video na scart....
iggi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zzuzu 18. 3. 2007 10:02

Koukala jsem a asi by byl nejlepší tenhle: Obrázek, ale netušim, kam se zapojuje ten černý (druhý z prava). Na videu mám jen Scart in/out, koax in/out, audio L/R.
zzuzu
Junior

Odeslat příspěvekod koenzim 18. 3. 2007 10:07

Ten cierny sa zapojuje do audio vystupu tak ako ten cerveny :). Nasiel som v jednom obchode podobny kabel, je ako stvoreny k NB ale aj PC. S-Video ide do GK, k tym dvom chinch-om sa dodava adapter 3,5mm -> 2xchinch do ZK. Scart potom zapojis priamo do videa/TV a mozes kukat :)
koenzim
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zzuzu 18. 3. 2007 10:39

Myslíš jako tenhle? [img]http://www.obchod.cz/sharedimages/images/hardware/hw0ostatni/nahled/[12]VD_S-VIDEO_sada_ednet.jpg[/img]
zzuzu
Junior

Odeslat příspěvekod jech 18. 3. 2007 17:03

Pokud máš VHS video, tak potřebuješ mít kompozitní výstup (žlutý cinch), u S-VHS videa to lze propojit kvalitnějším s-video kabelem (černý čtyřkolík). Zvuk vytáhneš normálně ze zvukovky (jack 3,5 mm) a zapojíš do vstupu (bílý a červený cinch). SCART konektor má kompozitní i s-video zapojení a také má zvuk. Takže pokud seženeš ten pravý SCART kabel, tak to je nejjednodušší. Já jsem si ten kabel vyráběl sám, protože jsem žádnej hotovej nesehnal.

To co máš na obrázku by mělo fungovat pro s-video. Na kompozitní potřebuješ tu redukci jack -> 2x cicnch, redukci na cinch do grafický karty (měla by být součástí grafiky) a kabel 3x cinch na obou koncích. Do videa potom zapojíš tu redukci na SCART, pokud tam nemáš vstupy na cinch (což by mě překvapilo).
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků