Máte zkušenosti s MP3Pro?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mapupsa 5. 4. 2007 12:31

Ahoj,
nedávno jsem se začal zajímat o formát mp3pro a dočetl jsem se, že je lepší než normální mp3. Ale bohužel jsem nenašel žádný freeware program na převod - nevíte o nějakém? Vyplatí se vůbec převod z mp3 do mp3pro (za předpokladu, že ho přehrávač podporuje)? Používáte ho někdo?

Díky za odpovědi.

//Jersey II.: Přesunuto do vhodnější sekce :wink:
mapupsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wikan 5. 4. 2007 12:44

Nevyplati, vorbis je zdarma a lepsi.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod mapupsa 5. 4. 2007 12:52

Vorbis je asi lepší, ale mám přehrávač, který ho nepodporuje (a tím "přehrávačem" je SE W810i, který rozhodně kvůli oggu nebudu měnit :) ).
"Vorbis je zdarma" - to znamená, že mp3pro je komerční a nepůjdou na něj sehnat žádné kodéry zadarmo?
mapupsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod USER47 5. 4. 2007 12:53

mapupsa píše:Vyplatí se vůbec převod z mp3 do mp3pro.r/quote]

I kdyby to mělo smysl, tak jedině tehdy, kdybys to ripnul třeba z CD. Z jednoho ztrátovýho formátu ripovat do druhýho je kravina.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod decried 5. 4. 2007 12:55

SE W810 podporuje mp3pro? MP3 a MP3pro su sice vzajomne kompatibilne ale bezny mp3 prehravac prehra mp3pro iba ako obycajne mp3. A pri mp3pro kvality 64kbit to bude nepocuvatelne -> nema to zmysel.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 5. 4. 2007 13:00

Je to blbost. Jeste mozna z CD audia delat mp3Pro ale znovu prevadet mp3 je blbost. Kasli na mp3pro. Zustan u normal mp3 nebo oggu.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 5. 4. 2007 16:38

MP3pro je už dlouhá léta mrtvý formát. Nepodporuje ho skoro žádný program pro tvorbu ani přehrávání. Thomson ho svojí licenční politikou zcela pohřbil.

Navíc převod MP3 do čehokoliv jinýho je naprsotá kravina. Kvalita se rapidně zhorší a jiný efekt to mít nebude.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 4. 2007 16:47

Konvertovat do MP3pro je při velikosti dnešních výměnných médií v přehrávačích nesmysl.

jech píše:Navíc převod MP3 do čehokoliv jinýho je naprsotá kravina. Kvalita se rapidně zhorší a jiný efekt to mít nebude.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hans.Wolfenstein 5. 4. 2007 17:24

pokud se ovšem dá 128kbps MP3 považovat za kvalitní nahrávku :-D
PC: Intel Xeon E3-1230, 16GB DDR3, Asus P8B WS, GF 460 GTX OC, Seasonic S12 II 520W, Chieftec LBX-02B-B-B, EIZO EV2455
Hans.Wolfenstein
Junior

Odeslat příspěvekod mapupsa 5. 4. 2007 17:28

Decried: To, že W810i podporuje mp3pro jsem se dočetl na jednom fóru, takže to třeba ani není pravda.
Mám v něm zatím jen základní 512MB kartu, kde už není moc místa, tak mě napadlo to tímto částečně vyřešit.

Zdá se, že to mp3pro je opravdu poněkud mrtvej formát a už mě to nadšení taky přešlo. Takže jsme sice nic moc nevyřešili, ale to je jasný - mrtvej formát :arrow: mrtvá diskuze :wink: . Tak díky všem za účast a mějte se :)
mapupsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 5. 4. 2007 17:35

I do flacu, APE, WavPacku, TAKu a plno dalších formátů. Čekal jsem, že se někdo ozve :D

Takže MP3 lze do jiného formátu převést pouze za cenu výrazné ztráty kvality nebo rapidního nárůstu datového obejmu. Teď už to je snad v pořádku....
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 5. 4. 2007 18:09

Kazdy prevod = ztrata kvality jak u hudby tak i u videa. Stejnou vec vysvetluju lidem co delaj DVD z avi. Je to proste humus.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 5. 4. 2007 18:16

r34ktor píše:Konvertovat do MP3pro je při velikosti dnešních výměnných médií v přehrávačích nesmysl.

hquote="jech"]Navíc převod MP3 do čehokoliv jinýho je naprsotá kravina. Kvalita se rapidně zhorší a jiný efekt to mít nebude.
iggi
Junior

Odeslat příspěvekod jech 5. 4. 2007 18:36

Tomasek1234, iggi
Ke ztrátě kvality dochází pouze u převodu, kde výsledkem je ztrátová komprese. Převodem MP3 do nekomprimovaného WAVu žádné zhoršení kvality nenastane, ale zvýší se několikanásobně velikost.

Převody mezi nekomprimovanými a bezztrátovými formáty také nepřinášejí žádnou změnu kvality. Hudbu můžu konvertovat z/do formátů flac, APE, WavPack, TAK, PCM WAV, MPEG-4 Lossles, WMA Lossless, ALAC atd. až do alelůja a pořád mi z toho při dekompresi vypadnou stejný data.

Stejně tak může konvertovat video mezi kompresemi HuffYUV, Lagarith, CorePNG, MSU Lossless, MPEG-4 Lossless, Snow Lossless, FFV1 atd. a nedojde ke žádné ztrátě na kvalitě videa.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 5. 4. 2007 19:35

jech píše:Tomasek1234, iggi
Ke ztrátě kvality dochází pouze u převodu, kde výsledkem je ztrátová komprese. Převodem MP3 do nekomprimovaného WAVu žádné zhoršení kvality nenastane, ale zvýší se několikanásobně velikost.

Převody mezi nekomprimovanými a bezztrátovými formáty také nepřinášejí žádnou změnu kvality. Hudbu můžu konvertovat z/do formátů flac, APE, WavPack, TAK, PCM WAV, MPEG-4 Lossles, WMA Lossless, ALAC atd. až do alelůja a pořád mi z toho při dekompresi vypadnou stejný data.

Stejně tak může konvertovat video mezi kompresemi HuffYUV, Lagarith, CorePNG, MSU Lossless, MPEG-4 Lossless, Snow Lossless, FFV1 atd. a nedojde ke žádné ztrátě na kvalitě videa.t/quote]

no bohuzial nemas pravdu :-) lebo pri kazdej konverzii (je jedno ci stratova alebo bezstratova) dochadza ku zhoresniu kvality...
Je jasne ze na bezstratovu je to v nepatrnom mnozstve, ale je :-)
Ale netreba sa tym zapodievat lebo je to fakt len vo velmi malom mnozstve...
iggi
Junior

Další stránka