software pro tvorbu DVD menu

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kalabek 8. 4. 2007 09:24

Chtěl bych poradit nějaký pokud možno jednoduchý prográmek na tvorbu DVD menu. Potřebuju dělat odkazy na videa a na fotky.Nejlépe aby k němu existovala čeština.
kalabek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zhouba 8. 4. 2007 09:44

Nero
Zhouba
Junior

Odeslat příspěvekod kalabek 8. 4. 2007 23:31

Díky, to je to co hledám
kalabek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 9. 4. 2007 18:04

Myslim, ze hodne dobry je DVDlab. Muzes tam udelat uplne celou strukturu DVD ale je potreba mit nejake znalosti o DVD:
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 2. 3. 2008 18:50

Ja mam nero startsmart. Ale bohuzel neumim do nej sehnat cestinu a tu co jsem sehnal nejde. Mam verzy 7.7.5.1 a teda nevite jka se to v tom neru dela??? Nejlepe podrobyn navod
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 2. 3. 2008 19:06

A co je lepsi na tvorbu mena??? Sony dvd architekt v cestine nebo nero v anglictine nebo pinacle studio v anglictine nebo dvd-lab v anglictine???
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 2. 3. 2008 19:42

Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 2. 3. 2008 22:15

Potrebuji pomoc. Navod je skvely delal jsem ten v tom neru ale co kdyz chci k danemu filmu vlozit titulky??? JAk to udelam??? A ted to horsi. Co kdyz chci vytvorit ruzne slozky??? Jako treba bonusy nebo vyber dilu a u tech bonusu chci pridat treba dalsi videa??? A jeste neco. Pred to menu bych chtel dat jeste video a za neho tabulku s textem. Jak na to prosim je to pro me moooooc dulezite. Uz to delam 2 mesice a porad nic
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 3. 3. 2008 15:22

Prosim odpoveste mi nekdo
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 3. 3. 2008 16:27

Chceš toho moc, na to si budeš asi muset pořídit něco speciálního třeba DVD-lab PRO.
http://www.mediachance.com/dvdlab/dvdlabpro.html
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mareklak 3. 3. 2008 16:35

např Qdvdauthor (ale je jen pro linux) - titulky, foto slideshow i submenu zvládá a stabilita se už taky asi vyřešila

http://qdvdauthor.sourceforge.net/
mareklak
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 3. 3. 2008 21:28

Vim ze je toho moc. Ale ja se ted neptm na program ale na to jestli to jde v neru vision vsechno udelat a po pripade jak udelat. Ale prosim nechci at mi poslete dalsi odkazy na funkce nera. JEn chci vedet odpoved. ME to nebavi psat vsude to same vsude me odeslou na jiny odkaz pri kazde otazce. PRosim diky za odpoved
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod jech 3. 3. 2008 22:41

Opravdu nemůžeš čekat, že Ti tu někdo bude psát nějaký sáhodlouhý návody, když už byly stokrát napsaný. Pokud se ptáš na tak banální a obecný věci, tak se opravdu nedá odpověď jinak než odkazem.

Nero - http://www.zive.cz/default.aspx?article=130383
DVD Architekt - http://www.tvfreak.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=2

Opravdu si je třeba o tom něco přečíst. Je to jako kdyby si se tu vyptával jak vyměnit pístový kroužky na motoru a ještě ani nevíš jak otevřít kapotu. Začni postupně a až narazíš na nějaký konkrétní problém v konkrétním programu, tak se zeptej.

Ale aby si neřekl, tak přikládam pár rad do začátků: Nero všechno co chceš umí, samozřejmě v mizernej kvalitě. Je to samozřejmě program určený začátečníkum. Veškerý bonusy na DVD jsou jenom další videa.

Na DVD-Video disk může mimo VIDEO_TS adresář nacpat libovolný další data, uvidí je ale samozřejmě jenom počítač.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 4. 3. 2008 19:37

Dobra tedy. Zeptam se uz jen na jednu vec ohledne toho. A nemam na vyber jinak nez ze mi tu date odkaz. Daji se v neru vision dat k tomu filmu titulky??? To neni v tom navodu napsane
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 5. 3. 2008 16:36

A jeste neco. Abych nemusel delat nove trema. Neni uz nejaky odkaz na foru na to kdzy chci nejaky program ktery da titulky i film do hromady. Do nera to nejde. DIky
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod jech 5. 3. 2008 17:14

http://www.volny.cz/galaxys/02.htm

Tohle jsem našel za 2 vteřiny na Googlu. To sakra nejsi ochotný věnovat tomu ani minutu a pokusit se něco najít sám?

Ono to je těžký. Lidi, který o videu něco ví, tak rozhodně nebudou používat parodie na video editory typu Pinnaclu nebo Nero Vision. Ty co taky začínají toho zase moc poradit neumí.

Ale hlavně se musíš pořádně vyjádřit, co vlastně chceš. Chceš přidat do videa nějaký titulek ke scéně nebo chceš překladový titulky? Chceš je natvrdo (hardsubbed) nebo vypínatelný (softsubs)?
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 5. 3. 2008 17:35

NO ja nejsem liny. Hledal jsem na seznamu ale nevedel jsem co tam mam napsat. A taky na slunecnici a na stahuj.cz. NIkde jsem nic nenasel. A titulky nevim jake. Normalni titulky. Stahnul jsem si dil a titulky k nemu. Dil je anglicky titulky ceske. Ale to nero to nevezme. Ale myslim ze na tvrdo. Pokud jsou ty vypinatelne jako to ze jdou vypnout tak ty nechci. Promin ze te porad obtezuju ale fakt se snazim co nejmene
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 5. 3. 2008 18:06

V tom odkaze nikde neni napsano jak tam mam ty titulky vlozit. A mam jeste jednu vec. Cim muze byt to ze normalne mi ten dil vsude jede ale at ten dil vlozim kam koliv v pc kde se striha je rychlejsi zvuk nez obraz. Co se da delat nevis???
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 5. 3. 2008 18:49

MUzes mi poradit prosim. Ja vim ze si reknes ze nemas cas jen na me a na moje blbe menu a videa ale ja uz na tom delam tak dlouho a ted to nechci vzdat.
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod jech 5. 3. 2008 22:20

No nejsem tu pořád, tak musíš mít chvilku strpení. Ty titulky co popisuješ jsou titulky překladový. Nevim, proč by neměly být vypínatelný. Každý profesionální DVD má titulky vypínatelný.

Nero Vision umí asi jenom titulky k otitulkování scény. Ale to opravdu už jenom hádam. Nero nemám, takže vycházim jenom z informací na internetu. Zkus se podívat, co všechno nabízí ta titulková stopa.

Pokud chceš nutně menu, tak asi bude potřeba opravdu použít nějakej profesionálnější nástroj jako GfD, DVD-Architect nebo můžeš zkusit DVDlab, má plně funkční demo na 30 dní.

Co se týká toho problémovýho videa, chtělo by to výpis z MediaInfo. Z toho by se mělo dát zjistit, kde je problém a co se s tim dá dělat.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 5. 3. 2008 22:38

A jake jsou tve stranky??? A v tom Soony DVD architekt to jede vsechno??? Delas to v nem taky??? A muzes mi s tim kdyz tak pak zase pomoci??? Ja to budu stahovat kdyz tak az v patek vecer. Bude to zase od zacatku nez se s tim naucim. A je to anglicky ze???
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod jech 6. 3. 2008 01:19

Moje stránky je ta inkonka Exploreru a nápis WWW pod každým mým příspěvkem. Je to http://jech.webz.cz/navody.php

Já osobně až na výjimky vůbec nedělam DVDčka a natož s menu. Když už jsem něco vyráběl, používal jsem DVDlab, GfD, DVDStyler nebo DVDAuthor GUI. V Architektu jsem dělal jenom párkrát. Spíš převádim filmy obráceně z DVD na CD, případně stříham vlastní video, upravuju HD filmy atd.

Každopádně plno lidí, který s tim Architektem opravdu dělají, najdeš na fóru http://tvfreak.sk. Je tam taky na něj návod. Pro starší verze je i čeština.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 6. 3. 2008 15:36

Ahoj jechu. MAs super stranky ale mam dalsi problem snazim se prevest ten film do jineho formatu (http://jech.webz.cz/avi2dvd.php) ale kdyz sem dal ten film AVI-mux BUY á dam vytvorit tu zvukovou stopu tak se mi vytvori 2 a ne jedna a pak kdyz chci jednu z nich ulozit tak to nejde. Odevre se mi tabulka ale nenapise se mi tam co chci ulozit. Jako nazev
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 6. 3. 2008 18:26

POmuzes mi jeste??
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod aRf 6. 3. 2008 22:23

Něco o vložení titulků najdeš

Vložení zvukové stopy+titulků do DVD
Kód: Vybrat vše
http://petrxlanger.sblog.cz/jak_pridat_zvukovou_stopu_do_dvd/
aRf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 7. 3. 2008 00:22

Sorry, dneska jsem se dostal k počítači až teď. Zkus ten problém s tím AVI-Mux GUI trochu rozvést, případně sem dej nějaký screenshoty, co se děje.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 7. 3. 2008 20:16

Jo snazim se tu dat nejaky obrazek cely den ale nejde mi to. Rozvedu ti to tedy: Pridam film kliknu na nej a dam generate data.. a objevi se mi ve spodnim ramecku 2 radky. Defauld video a default audio. U videa je napsane Four CC XVID (1.01Mbps,307 MByte, 00:42.15.783) a u aduia je: MPEG 1 Layer 3 (VBR, 2Ch, 48kHz, 39.9 Mbyte) a ony ty 2 slozky se daji jeste rozvest na podslozky: stram name a language code. A kdyz dam extrakt binary tak se otevre tabulka Ulozit jako, jako vzdycky kdyz chci neco ulozit. Ale u nazvu souboru nic neni napsano. To je zatim vse
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 9. 3. 2008 21:16

Dam sem obrazky jeste dnes
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 9. 3. 2008 21:45

Nejde mi to.
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod paolo.amigo 11. 3. 2008 10:15

Tak jsem si přečetl tvoje předchozí příspěvky. Sháníš program, který umí vytvářet DVD se složitými menu, tak aby obsahoval filmy převedené z jiných formátů, aby uměl vkládat titulky, aby uměl vytvářet bonusy, vkládat fotografie atd. Aby byl v češtině a byl jednoduchý... Tak takový program neexistuje!
Existují buď komplexní balíky programů, která umí téměř všechno, např. Pinnacle Studio, Ulead DVD, balík programů Nero a podobné. Nebo jednotlivé programy, které se specializují na jednu věc a umí jí lépe než ty zmíněné balíky, např. Sony Vegas 8, Sony DVD Architect, DVD-Lab, TMPGenc, AC3tools, BeSweet.
Dále existují specializované programy na titulky: Subtitle Workshop - dovede převádět formáty titulků a synchronizovat s obrazem. Subrip - dovede extrahovat titulky z DVD.
A právě výše zmíněný Architect a DVD-lab umí vkládat titulky do filmu.
Některé s těchto programů jdou počeštit, některé ne, k některým jde sehnat na internetu návod.
Pokud chceš poradit který program se na tvojí práci nejlépe hodí, musíš napsat přesněji o co se vlastně snažíš.
paolo.amigo
Junior

Odeslat příspěvekod robicek77 11. 3. 2008 11:00

no profi program rozhodne nepotrebujes. Pro ucely domaci tvorby ti postaci GUI FOR DVDAUTHOR, umi skoro to co profiprogramy a je zadarmo. Skvele zpracovana napoveda, i kdyz neni program v cestine i laik pochopi za chvily. Sam v nem delam uz 2 roky menu pro sva DVD nahrana z DVB-T a jsem moc spokojen. Je to maly programek, neninstalluje zadny balast do systemu jako vsechny komercni programy, vyborna kompatibilita vytovreneho DVD. Samozrejmosti je vkladani titulku a kapitol, posun audio stopy, moznost vytvareni animovanych menu, vkladani fotografii, slozite struktury menu.
Samozrejme to neni program na prevod vido formatu - je to ciste authoringovy program, na prevod tu mas ale taky dost free programu.
robicek77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mistr yoda 11. 3. 2008 15:36

A jak tam otevru format avi??? Jde to???
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod paolo.amigo 11. 3. 2008 21:49

Authoringové programy jsou určeny na finální tvorbu DVD. Takže musíš mít už připravené klipy ve správném formátu, většinou MPEG 2.
Pro zpracování hrubého materiálu, např. AVI bych použil jiné programy, VirtualDub atd. Ale je potřeba si o tom něco přečíst. Největší problém bývá ve správném rozlišení a u AVI bývá navíc problém se synchronizací zvuku. Naštěstí je návodů na internetu celkem dost a to i v češtině.
paolo.amigo
Junior

Odeslat příspěvekod Mroj 31. 3. 2008 19:42

Zdar, mam AVI a potřebuji to hodit do VOBíku na DVD tak, že budou dvě přepínatelné audiostopy (mam 2 wavíky) a zap/vypnutelné titulky (mam SRTčko). Poraďte plz v čem to udělat?
Mroj
Junior

Odeslat příspěvekod end75 9. 8. 2012 08:28

Okolnosti, potíže a hledání řešení mne dovedli až na toto forum. K věci:
Nejsem nějaký profi, ale pár dvd jsem už udělal v DVDStyler (jednoduchý, intuitivní, pro moji potřebu dostačující - skoro :-) ) Teď jsem ale narazil

Dělám dvd- postupuju jako obvykle, došel jsem na konec, nechal zkompilovat - vše ok, dvd se vytvořilo, ale blbne mi přiřazení kapitol k tlačítkům..... prostě místo nějaké konkrétní kapitoly začne hrát dvd od samého začátku. Ne na všechny tlačítka, ale i tak jsou různě zpřeházené přiřazení mezi tlačítkem a správnou kapitolou... Přemýšlel jsem, hledal chybu, pitval jsem to na menší projekty a mám podezření, že sw má nějaké omezení na počet menu či spíše počet kapitol / tlačítek nebo ještě něco jiného.
Takže jsem nechal zkompilovat jenom nehotový projekt a ten je plně funkční. Rozdíl je JEN v počtu použitých tlačítek a kapitol.

Funkční projekt má cca 90 tlačítek / 80 kapitol z jednoho avi souboru, plný projekt by měl mít cca 120 tlačítek / 111 kapitol.
Nevíte, prosím Vás, o omezeních nebo něčem, co mi způsobuje tyto potíže? Jsem už poněkud deprimovaný a to o to víc, že jsem přislíbil to dvd udělat a teď jsem narazil na toto.

Můžete třeba poradit co s tím - lze to nějak "česky chytře" obejít? Přemýšlel jsem nad redukcí tlačítek - něco by asi šlo ubrat, ale moc ne. Pomohlo by rozdělit *.avi (50min) na několik dílčích souborů? Používám DVDStyler 2.0, pomohla by verze 2.2? Pokud je problém v sw a jeho omezení a nelze to v něm nějak obejít - když už mám vlastně vše hotové - lze to nějak přenést do jiného sw? (myslím, že se generuje menu jako nějaký xml soubor - ten by třeba šlo načíst do jiného sw a tam udělat funkční kompilaci dvd.... opravdu už nevím...) Procházel jsem web forum, našel jsem tam nějakou zmínku, že dvd může obsahovat snad jen 99 VTS (což přesně nevím, co je..)
http://sourceforge.net/projects/dvdstyl ... ic/5501199

SW už mám celkem v ruce a moc se mi nechce přecházet kvůli této ojedinělé záležitosti jinam... mohu poprosit o nějaké "české, chytré řešení"? Děkuji moc!!!
end75
Junior