software pro tvorbu DVD menu

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod paolo.amigo 11. 3. 2008 10:15

Tak jsem si přečetl tvoje předchozí příspěvky. Sháníš program, který umí vytvářet DVD se složitými menu, tak aby obsahoval filmy převedené z jiných formátů, aby uměl vkládat titulky, aby uměl vytvářet bonusy, vkládat fotografie atd. Aby byl v češtině a byl jednoduchý... Tak takový program neexistuje!
Existují buď komplexní balíky programů, která umí téměř všechno, např. Pinnacle Studio, Ulead DVD, balík programů Nero a podobné. Nebo jednotlivé programy, které se specializují na jednu věc a umí jí lépe než ty zmíněné balíky, např. Sony Vegas 8, Sony DVD Architect, DVD-Lab, TMPGenc, AC3tools, BeSweet.
Dále existují specializované programy na titulky: Subtitle Workshop - dovede převádět formáty titulků a synchronizovat s obrazem. Subrip - dovede extrahovat titulky z DVD.
A právě výše zmíněný Architect a DVD-lab umí vkládat titulky do filmu.
Některé s těchto programů jdou počeštit, některé ne, k některým jde sehnat na internetu návod.
Pokud chceš poradit který program se na tvojí práci nejlépe hodí, musíš napsat přesněji o co se vlastně snažíš.
paolo.amigo
Junior

Odeslat příspěvekod robicek77 11. 3. 2008 11:00

no profi program rozhodne nepotrebujes. Pro ucely domaci tvorby ti postaci GUI FOR DVDAUTHOR, umi skoro to co profiprogramy a je zadarmo. Skvele zpracovana napoveda, i kdyz neni program v cestine i laik pochopi za chvily. Sam v nem delam uz 2 roky menu pro sva DVD nahrana z DVB-T a jsem moc spokojen. Je to maly programek, neninstalluje zadny balast do systemu jako vsechny komercni programy, vyborna kompatibilita vytovreneho DVD. Samozrejmosti je vkladani titulku a kapitol, posun audio stopy, moznost vytvareni animovanych menu, vkladani fotografii, slozite struktury menu.
Samozrejme to neni program na prevod vido formatu - je to ciste authoringovy program, na prevod tu mas ale taky dost free programu.
robicek77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mistr yoda 11. 3. 2008 15:36

A jak tam otevru format avi??? Jde to???
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod paolo.amigo 11. 3. 2008 21:49

Authoringové programy jsou určeny na finální tvorbu DVD. Takže musíš mít už připravené klipy ve správném formátu, většinou MPEG 2.
Pro zpracování hrubého materiálu, např. AVI bych použil jiné programy, VirtualDub atd. Ale je potřeba si o tom něco přečíst. Největší problém bývá ve správném rozlišení a u AVI bývá navíc problém se synchronizací zvuku. Naštěstí je návodů na internetu celkem dost a to i v češtině.
paolo.amigo
Junior

Odeslat příspěvekod Mroj 31. 3. 2008 19:42

Zdar, mam AVI a potřebuji to hodit do VOBíku na DVD tak, že budou dvě přepínatelné audiostopy (mam 2 wavíky) a zap/vypnutelné titulky (mam SRTčko). Poraďte plz v čem to udělat?
Mroj
Junior

Odeslat příspěvekod end75 9. 8. 2012 08:28

Okolnosti, potíže a hledání řešení mne dovedli až na toto forum. K věci:
Nejsem nějaký profi, ale pár dvd jsem už udělal v DVDStyler (jednoduchý, intuitivní, pro moji potřebu dostačující - skoro :-) ) Teď jsem ale narazil

Dělám dvd- postupuju jako obvykle, došel jsem na konec, nechal zkompilovat - vše ok, dvd se vytvořilo, ale blbne mi přiřazení kapitol k tlačítkům..... prostě místo nějaké konkrétní kapitoly začne hrát dvd od samého začátku. Ne na všechny tlačítka, ale i tak jsou různě zpřeházené přiřazení mezi tlačítkem a správnou kapitolou... Přemýšlel jsem, hledal chybu, pitval jsem to na menší projekty a mám podezření, že sw má nějaké omezení na počet menu či spíše počet kapitol / tlačítek nebo ještě něco jiného.
Takže jsem nechal zkompilovat jenom nehotový projekt a ten je plně funkční. Rozdíl je JEN v počtu použitých tlačítek a kapitol.

Funkční projekt má cca 90 tlačítek / 80 kapitol z jednoho avi souboru, plný projekt by měl mít cca 120 tlačítek / 111 kapitol.
Nevíte, prosím Vás, o omezeních nebo něčem, co mi způsobuje tyto potíže? Jsem už poněkud deprimovaný a to o to víc, že jsem přislíbil to dvd udělat a teď jsem narazil na toto.

Můžete třeba poradit co s tím - lze to nějak "česky chytře" obejít? Přemýšlel jsem nad redukcí tlačítek - něco by asi šlo ubrat, ale moc ne. Pomohlo by rozdělit *.avi (50min) na několik dílčích souborů? Používám DVDStyler 2.0, pomohla by verze 2.2? Pokud je problém v sw a jeho omezení a nelze to v něm nějak obejít - když už mám vlastně vše hotové - lze to nějak přenést do jiného sw? (myslím, že se generuje menu jako nějaký xml soubor - ten by třeba šlo načíst do jiného sw a tam udělat funkční kompilaci dvd.... opravdu už nevím...) Procházel jsem web forum, našel jsem tam nějakou zmínku, že dvd může obsahovat snad jen 99 VTS (což přesně nevím, co je..)
http://sourceforge.net/projects/dvdstyl ... ic/5501199

SW už mám celkem v ruce a moc se mi nechce přecházet kvůli této ojedinělé záležitosti jinam... mohu poprosit o nějaké "české, chytré řešení"? Děkuji moc!!!
end75
Junior

Předchozí stránka