trhání zvuku

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 11. 4. 2007 21:24

Zdravim, mam SB Live a už nějakou dobu se mi seká zvuk. U videí, her, mp3... prostě u všeho kde je zapotřebí zvuku. Sekne se to občas třeba na jednu až dvě sekundy, vždycky to jakoby tak hnusně "zaprdí". Zkoušel jsem přeinstalovat zvukovku, ovladače k základní desce, tahal jsem i nový drivery, ale pořád se to seká. Nedávno jsem kupoval nový repráky, takže tam by problém být neměl, CPU taky zvládá v pohodě. Mimochodem, při přehrávání videí se společně se zvukem sekne i obraz. Nenapadá vás něco? Zdá se mi, že se to postupně zhoršuje, dříve se to trhlo semtam a teď se nedá poslouchat empetrojka :cry:
Dík za všechny reakce
Ghostwriter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 11. 4. 2007 22:58

Viděl bych to na nějakou nestabilitu v PCI. Nemáš to třeba nějak přetaktovaný? Zkoušel jsi proházet zvukovku ve slotech a měnit IRQ?
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod S-Tony 11. 4. 2007 23:34

No já bych začal reinstalací kodeků. To si ještě nezkoušel :-)
Tzn. odebrat všechny kodeky co tam máš a naistlovat jediný balík kodeků FfdShow.
Třeba to pomůže.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod jech 11. 4. 2007 23:59

S-Tony
To je poměrně zbytečný. Stačí zkusit přehrát to ve VLC, MPlayeru, KMPlayeru nebo jinym přehrávači, kterej kašle na DirectShow.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 4. 2007 00:50

Možná by nebylo od věci se podívat, jaké procesy ti zatěžují PC při přehrávání.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 12. 4. 2007 15:53

jech: Přetaktovaný to nemam. Btw jak se prohazujou sloty a mění IRQ?

r34ktor: Jestli myslíš procesy ve smyslu zatížení CPU, tak tam je to v cajku.
Ghostwriter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 4. 2007 16:18

Ghostwriter píše:jech: Přetaktovaný to nemam. Btw jak se prohazujou sloty a mění IRQ?I/quote]
Prohazuje se to tak, že kartu fyzicky vytáhneš, a vložíš do jiného volného slotu.

lquote="Ghostwriter"]r34ktor: Jestli myslíš procesy ve smyslu zatížení CPU, tak tam je to v cajku.a/quote]

Jo, přesně tak jsem to myslel.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 13. 4. 2007 06:52

IRQ se dá na některých deskách měnit v BIOSu v nastavení. Na některých deskách to nejde vůbec . A navíc Windowsy často nerespektujou, co nastavim v BIOSu, a nahází si IRQ podle sebe.
jech
Pokročilý