SSD disk Kingston a driver Intel, proč?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod regine 4. 10. 2019 13:59

Instaloval jsem SSD disk Kingston SUV500 a běží OK. Na stránkách Kingston uvádí:
a) Connect the SSD to the SATA port I of the motherboard.
b) Make sure your BIOS is up-to-date and SATA mode is set to "AHCI".
c) Please also make sure that your operating system is up to date, as well as the AHCI driver, which can be found as follows: Device Manager> IDE ATA / ATAPI controller
d) If the driver is already up to date, please install the appropriate Intel RST AHCI driver, which must be downloaded and installed directly from the Intel website for your specific system.

Body a) až c) jsem provedl, vše OK.
___
K bodu d:
Stáhnul jsem od INTEL Rapid Storage Technology (AHCI) for Windows (v mém případě pro Windows 7 32bit)
STOR_Win7_8_8.1_12.9.0.1001-f6flpy-x86.zip
ZIP soubor obsahuje soubory:
Kód: Vybrat vše
iaahcic.cat
iaAHCIC.inf
iaStorA.sys
iastorac.cat
iaStorAC.inf
iaStorF.sys

1. Jak instalovat driver pro rozbalení? Poklepat/doubleklick na *.inf soubory

2. Proč se ještě instaluje Intel RST AHCI driver?

Díky za odpovědi. Zatím budu pátrat na netu.
DOPLNĚNO:
k bodu 1. Nejdříve se musí instalovat od Intel instalátor (stáhnul jsem). ZIP soubor je asi jen update driver-ů.
k bodu 2. Většinou v diskusích uvádí, že pokud SSD běží (AHCI je OK, což mám), není potřeba IRST instalovat. Například z diskuse na:

https://h30434.www3.hp.com/t5/Desktop-Hardware-and-Upgrade-Questions/Add-recommended-Intel-Rapid-Storage-Technology/td-p/6673501
If the drive controller in your PC is set to AHCI, there is no need to install that driver.

Proč ale Kingston uvádí použít IRST jsem se zatím nedopátral.
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 10. 2019 14:57

Ten postup instalace ovladače je pro zavádění zcela čistého systému - tedy ve chvíli, kdy ještě CD/USB s Windows nemá přístup k netu. Dříve instalace vyzvala k vložení diskety, proto i ten balík ovladačů má v názvu "flpy".
Pokud disk připojujete do již živého OS, není nutno ovladače znovu zavádět. Můžete, ale není to zásadní - nepřidával byste ale nový HW, nýbrž měnil/aktualizoval ovladače tomu stávajícímu - řadič AHCI.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 10. 2019 10:53

regine píše:Proč ale Kingston uvádí použít IRST jsem se zatím nedopátral.

Driver se odvíjí od řadiče použitého na základní desce, do kterého je disk zapojen.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý