Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 4. 2021 21:07

Pokud to má být jenom na data, tak klidně MX500. Chybu s ním neuděláš. Pokud bys chtěl pak už něco náročnějšího, tak přitlačit na Samsung PRO.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RossiD 12. 4. 2021 21:44

Nový disk má být systémový, Crucial MX500 je tedy "lepší" variantou než WD Blue (oba v 1TB) ?
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 4. 2021 22:30

Lepší? To je asi moc silnej výraz. Ověřenej disk, kterej ničím nepřekvapí? Ano, to by se už říci dalo.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RossiD 12. 4. 2021 23:10

Děkuji, tedy Crucial - ono "lepší" bylo záměrně v uvozovkách právě stran výraziva. Je mi jasné že se pohybuji na spodní hranici HW tohoto typu, což je vzhledem ke stáří mého PC pochopitelné. Současné moderní formáty MB, GK, úložišť, pamětí, ruku v ruce spojené s přenosovými "nadsvětelnými" rychlostmi dat které proudí v útrobách počítačových skříní mne tedy zatím míjejí. Upgrade mého "kalkulačkového" stařečka zatím nechystám, jednak není vhodná doba (a jak tak pročítám různá fóra, letos asi ani nebude) a jednak není ani důvod. Celková funkčnost PC je na jedničku, nijak mne neobtěžuje, netopí, je bezhlučný, defacto o něm ani nevím .... Jedinou muškou je docházející místo na systémovém SSD a o tom to tu celé je .... ;-)
Děkuji za radu !
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eici 13. 4. 2021 10:30

ahoj
vyberám NVME na odkladanie dát, bude stačiť 1TB. Myslíte, že bude stačiť Crucial P2 alebo som tu niekde zachytil zmienku o P5 :hm , prípadne 970 EVO Plus je na webe samsungu na za 152€?
eici
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 4. 2021 15:07

970 EVO Plus je výhodné na systém. Na data klidně P2.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 4. 2021 10:24

ADATA XPG SX8200 Pro SSD 2TB lze doporučit na datově - herní SSD? Cena je slušná, oproti třeba Crucialu P5.

Má cenu řešit nějaký chladič na SSD do NTB? Vím, základ je , aby se vůbec vešel.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 19. 4. 2021 10:41

m.kv píše:Má cenu řešit nějaký chladič na SSD do NTB? Vím, základ je , aby se vůbec vešel.


Viděl jsi nějaké chladiče na SSD? Pochybuji že je do nějakého NTB dáš.

A pokud ano, tak zda to nebude spíš na škodu protože tím že ten chladič zabere místo tak tam bude menší průtok vzduchu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 4. 2021 11:03

Viděl hliníkový cca. 2 mm s thermal padem, ale už nevím kde. V ntb je teď třeba u Legionů, že je ssd i ram kovový kryt.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 19. 4. 2021 11:16

Jasně pokud takový chladič bude mít kontakt jak s ssd tak s kovovým rámem, či krytem co bude rozvádět teplo tak je to OK, ale pokud máš plastový kryt tak tam to podle mě spíš uškodí.

Podle mě to bude hodně závislé na modelu notebooku a jeho konstrukci chlazení a na tom jak moc příslušný SSD topí.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 4. 2021 11:27

Modela a konstrukce chlazení bez debat. Viz. moje poznámka, pokud se vejde. Šlo mi o zkušenosti s účinností.
Co ten SSD?
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czhmoud 29. 4. 2021 19:21

Ahoj, mám starsi PC (i5-3570k, MSI Z77A-GD65) a rad bych do nej pridal nový disk - minulý týden mi umřela plotna. Rad bych ji tedy vymenil za neco novejsiho. Plánuji letos/příští rok nákup nového PC (jen co odezní současná krize s nedostatkem hardwaru).

Disk bych rád použil čistě na data, hry atd (na system mám Kingston KC400), zároveň bych jej rad použil v novém PC. Takže bych rád šel do M.2 NVME disku s redukcí.

Mno a ted k samotnému dotazu, počítám že na data a hry není třeba high-end SSD, pohledem na CZC bych vzal buď Intel SSD 665p 1TB, Crucial P2 1TB nebo Kingston A2000 1TB. je mezi nimi nějaký rozdíl nebo je jedno který vezmu?

Díky moc za odpověď.
Czhmoud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 29. 4. 2021 21:46

Když se podíváš na životnost (TBW), vyjde ti Kingston A2000, M.2 - 1TB nebo WD SSD Blue SN550, M.2 - 1TB.
Co je velmi nejisté, jestli BIOS uvidí NVMe disk. Vzal bych 2,5" Crucial MX500, 2,5" - 1TB, SATA rychlost na data postačuje.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod qw84 1. 5. 2021 20:05

Ahoj vloni jsem upgradoval PC a nyní mám základní desku která má již M.2 slot pro moderní disky. V PC mám nyní 2x SSD SATA3 disky (Crucial MX300 275GB na systém + MX500 500GB na data, hry). Rád bych si pořídil SSD 1TB do M.2 na systém místo MX300 (tu chci dát do notebooku). Rozhoduji se mezi Kingston KC2500 (KC2000) a ADATA 8200 Pro. Uvažoval jsem i o Samsungu 970 Pro (MLC) ale cena je na mě moc. Má tu někdo zkušenosti s tím KC2500? O něm uvažuji zatím nejvíc, navíc je úplně stejný jako KC2000. Případně ještě nějaký jiný disk o kterém má cenu uvažovat. Předem díky za pomoc.
qw84
Junior

Odeslat příspěvekod Success 4. 5. 2021 16:17

Zdravím,
chci zrychlit svůj postarší ASUS X54C výměnou plotnového disku za SSD.Jen bych chtěl poradit s výběrem.Velikost stačí do 500 GB,cena do 1 500 Kč.Notebook používám prakticky pouze na prohlížení internetu.Zatím jsem vybral tento:
https://www.datart.cz/SSD-disk-Kingston ... 50MBs.html
Success
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků