HDD - jak napojit

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karsat 2. 5. 2021 16:07

Koupil jsem si 2 kusy 12TB HDD 3,5
do skrine se mi nevlezou, mam malou, ani tam nemam dalsi sata porty, vsechny 4 jsou obsazeny.
Potrebuji co nejlacinejsi reseni jak pripojit na PC.
Dekuji za rady
..
karsat
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker2 2. 5. 2021 18:53

NAS, nebo napiš, co máš za PC (jaká case a základní deska)

-- 2. 5. 2021 20:12 --

Pokud máš usb3, nejlevnější bude dock např.
https://www.axagon.eu/produkty/adsa-st
cadworker2
Junior

Odeslat příspěvekod karsat 4. 5. 2021 19:54

Dekuji za reakci, nejake lacinejsi reseni asi neni ze (( 765kč je na me docela dost.
..
karsat
Junior

Odeslat příspěvekod djkubas91 4. 5. 2021 20:12

Koupil sis disky za bratru 25 000 (za oba) a tady řešíš osm stovek? � to je nějaký špatný pokus o vtip?
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 5. 2021 20:43

A to se nebavíme o spolehlivosti přenosu a případné ztrátě/poškození dat vinou levné dokovací stanice. A že cokoliv do 1000 Kč levné je, nemá smysl řešit.
Můžete si koupit něco jako AXAGON ADSA-1S za cca 200 Kč a s disky žonglovat. O tom, jak dobrý nápad to je, se časem přesvědčíte sám...
Rozumné řešení je samostatná krabice na dva disky, například Orico 9528RU3 v ceně cca 3000 Kč. Případně jakýkoliv nový NAS, ale tam je cena ještě vyšší.
Nebo si kupte větší skříň na PC a komponenty přeskládejte - pak se nové disky vlezou. ATX skříně jsou od 800 Kč.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 5. 2021 19:05

Chia shitcoin zatím nenese, tak se investovat do pořádného železa nechce, když vše spokli disky...

Jinak vše už je tady popsáno...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 5. 2021 20:31

Možná se upsal a jsou to 2TB...?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod karsat 10. 5. 2021 08:44

Dekuji za reakce, jak jsem se zde nezminil, nemam v tomto vubec prehled, proto jsem Vas oslovil.
Dekuji za navedeni na orico apod., mezi radky jsem vycetl ze se opravdu vyplati investovat do tohoto boxu pro hdd, ze nema smysl brat veci za 200 kč apod.
Disky jsou koupil kvuli raidu, abych mel do budoucna klid, zaloha dat.
Jen škoda že ty spolehlive boxy jsou fakt ceny kolem 3000kč.
..
karsat
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 5. 2021 16:19

Ideální řešení je NAS, ale pro dva disky je cena ještě výš, než ty "hloupé" externí krabice. Pokud byste se díval na takové řešení, pak jako nejlevnější rozumný doporučím QNAP TS-230. Osazení zvládnete sám a troufám si tvrdit, že i nastavení.
K tomu RAID - to chcete jako zrcadlení (disk A se kopíruje na disk B ), nebo jako sloučení do jednoho (disk A a disk B se tváří jako jeden veliký A+B )? Pokud to není vyloženě nutné, RAID nepoužívejte.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 5. 2021 08:16

RAID není záloha !!!!!
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků