Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mareti21 30. 8. 2021 16:44

Podle toho co čtu, tak to pro mě nebude mít moc velký vliv, nebo se pletu? Ke zpomalení dochází až při kopírování souborů větších než 12 GB. Při mém běžném používání se na takové případy nedostávám, případně velmi zřídka.
mareti21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janosik.kopac 30. 8. 2021 19:53

Otázka teda je: aký disk NVMe teraz zvoliť? Budem skladať onedlho hernú mašinu s relatívne napätým rozpočtom a 1TB WD Blue som bral ako istotu...
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky Wagen + japonska polo-elektricka
janosik.kopac
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 30. 8. 2021 20:53

KineCZek píše:Holt nedostatek chipů, plus jejich vyšší ceny. Každý výrobce se s tím popere nějak po svém. Možnosti řešení mají dvě. Brutálně zdražit, nebo hledat alternativní chipy a adekvátně upravit náklady, aby finální produkt zdražit nemuseli.

A protože o půlku vyšší ceny by si uživatel všimnul hned ...

To je holý fakt. Ale výrobce by měl mít povinnost značit ty upravené disky jinak.
Realita vs ideální svět - jako u spousty jiných věcí

Jánošík možná Crucial by mohl být v pohodě, nebo kingston a2000 https://www.alza.cz/gaming/kingston-ssd ... 651744.htm
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2021 08:43

Na hry je to víceméně jedno, ale to nemění nic na tom, že to je xindl.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod zivan 24. 9. 2021 09:55

Ja bych si dal pozor na to, ze Kingston u A2000 nikde nepise, ze tam jsou TLC cipy. U KC2500 to tam (alespon zatim) ma.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 2TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2021 10:18

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2021 11:09

O WD Black už jsem psal na svém FB někdy v září 2018, že mají 2 produkty pod jedním jménem. No a o SN750 jsem testoval někdy v dubnu 2019... už to jsou vousatý produkty.

Takže o kastraci produktů se ví už dlouho, jen teď o tom konečně začali psát i větší weby.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2021 11:31

Vsak to nemel byt link pro Tebe. 8-P
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2021 11:33

Já vím, že ne. :) Jenom tak jsem si utrousil něco pod fousy pro další generace. :)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 9. 2021 09:20

Mě dneska pobavil popisek na Alfě u VPN1000

PCIe Gen3 x4 NVMe 1.3, Phison E12/ E12S nebo novější řadič

Takže něco takového dostanete a dobře Vám tak! :D

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Nemmesis 26. 9. 2021 11:10

Ahoj, chci si koupit ssd m2 do exerniho ramecku. Ale nevim jaky disk zvolit. Jestli M.2 Sata nebo M2 NVMe jako treba WD Blue SN550 NVMe SSD 1TB. Externi ramecek ma propustnost 10Gbps takze rychlost disku bude omezena rameckem? Rozumim tomu dobre?

Diky za radu
Nemmesis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 26. 9. 2021 12:39

Záleží co to máš za rámeček zda se tam dá dát jak SATA nebo NVMe.

V konektoru M.2 můžou být zapojené jak piny SATA tak piny PCIe (NVMe) a jde o to co na té redukci je za čip zda je tam SATA řadič nebo je tam přímo čip co propojuje tu PCIe sběrnici.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nemmesis 26. 9. 2021 21:02

Napriklad tento https://www.alza.cz/axagon-eem2-ug2-d5650527.htm.

Ale myslim to vseobecne, nejrychlesi ramecek co jsem videl ma tech 10gbps, coz i levnejsi NVMe ssd ma vic.
Nemmesis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 27. 9. 2021 00:41

Tak zrovna do tohoto můžeš dát pouze SSD NVMe piny SATA tam nejsou zapojené takže M.2 SATA tam nebude fungovat.

PS. Máš to tam napsané a je tam i obrázek.....

Do externího boxu lze použít M key a B&M key NVMe M.2 SSD disky až do rozměru 22x80 mm bez omezení maximální kapacity SSD disku. Přitom mohou být M.2 karty jak jednostranné tak oboustranné.

Obrázek

/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nemmesis 27. 9. 2021 10:46

My si nerozumime :) Me jde o tu rychlost. Budu mit rychli ssd ale bude mi to k nicemu protoze ramecek takovou rychlost neda ( uzke hrdlo) Takze ma smysl si koupit NVMe ssd napr Samsung 970 PRO ktery ma rychlost cteni/zapis 3400mb/s / 2700mb/s nebo WD blue ktery je mnohem levnejsi s hodnotama 2400mb/s / 1950mb/s.
Nemmesis
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka