Výběr NAS pro domácnost s TV Samsung

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod saww 5. 10. 2012 16:07

Zdravím vás,
poohlížím se po nějakém síťovém uložišti dat všeho druhu a chtěl bych se obrátit na vás a požádat vás o radu a vaše zkušenosti. Co tedy sháním? Chtěl bych pořídit síťové uložiště do domácí sítě, ke které se připojují dvě PC a jedna TV. Hlavním důvodem je možnost sledování části obsahu uložiště na TV, aniž by musel být zapnutý některý z PC a bez použití přenosných uložišť. Zároveň možnost společného přístupu z obou PC - ukládání společných dat a jejich čtení, apod.

Drobátko mám obavu z TV od Samsungu. Dokáži streamovat video z PC do TV přes Allshare, povedlo se mi nasdílet video i přes WMP, přes Plex už nikoliv.

Máte někdo zkušenost s některým NAS ve spojení s TV od Samsungu? Co např. toto ZyXEL NSA310 Home Storage?
saww
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 10. 2012 19:55

Co je to za TV? Umí přehrávat video z nějakého připojeného síťového úložiště (SMB, NFS, ...)?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod saww 6. 10. 2012 07:43

TV je SAMSUNG UE40D5000 - nyní používám přehrávání z USB flash disku a občas přes LAN (PC s Allshare - router - TV). S SMB a NFS jsem se nesetkal, nepoužil jsem, ani jsem ho nezkoušel. Allshare by měl běhat na DLNA, stejným způsobem nejspíš i WMP (zkoušel jsem jednou).
saww
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 6. 10. 2012 08:05

Já mám 37D65... a s DNS-323 to behá relativně OK. Akorát se mi vůbec nepovedlo rozběhnout titulky - to je nejspíš tím, že DNS-323 nemá DLNA ale jen UPnP.
lemming
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2012 08:15

UE40D5520 a Zyxel NSA 310 - slape jak hodinky
anonymni

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 10. 2012 10:35

NSA310 by na přehrávání filmů měl stačit. Podporuje DLNA, stejně jako TV.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod saww 10. 10. 2012 16:47

caval píše:UE40D5520 a Zyxel NSA 310 - slape jak hodinky


Díky za odpovědi. Cavale, prosím tě, jak je na tom Zyxel s titulkama a pausováním přehrávaného videa na TV? Někde jsem četl, že v základu to není možné a je potřeba doinstalovat plugin miniDLNA. Je to pravda? Pokud ano, jak je to složité? Jaký je vůbec OS v Zyxelu?
saww
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skarjuu 10. 10. 2012 17:06

Mám Samsung s AllSharem a Seagate Blackarmor, i když TV na NAS vidí a vidí i náhledy souborů, tak to při pokusu o přehrátí napíše: Nepodporovaný formát a dál se se mnou nebaví. Na forech Seagatu to řeší docela dost lidí.

Pro zajímavost se to stejně chová i při pokusu přehrát video z USB disku.
RS za kapesný od mámy vol.2
21,06 příspěvků za rok.
Skarjuu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piskokot 10. 10. 2012 18:25

Doporucuji NAS synology. Dobre se ovlada a je kompatibilni s mnoha zarizenimi.
piskokot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saww 4. 2. 2013 17:53

Tak jsem nakonec pořídil NSA-310 od Zyxelu. Zatím se s ním učím zacházet a vše je uživatelsky přijatelné a polopatické. Jediná věc, kterou hledám a snažím se vyřešit jsou titulky. TV soubory s titulky vidí, ale nepřehraje je spolu s filmem. Na webu jsem našel plno zmínek o tom, že lze nainstalovat miniDLNA, ale nenašel jsem pořádný návod, jak to provést. Neporadíte někdo?
saww
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 6. 2022 22:23

Domácí herní PC slouží jako Plex server. Dokud se vyplatilo těžit, jelo nonstop, teď už na tu prdím, ale wake on lan je spolehlivé a tak vlastně není problém. Chci se zeptat ale na jinou věc. Dochází mi místo (a přidávat HDD donekonečna se mi nechce). Napadá někoho, zda jde Plex propojit s Onedrivem (mám 5 TB) a zda je možné přímo streamovat, abych ušetřil místo na lokále? Na 4K filmy to nebude, ale na seriály by to stačilo.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 6. 2022 12:57

Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 6. 2022 15:42

Návod je z roku 2017 a Plex Cloud už neexistuje. Tohle jsem pochopitelně našel taky.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 6. 2022 18:51

V tom případě máš smůlu, jedině přes rclone namapovat tvůj OneDrive účet na Linuxovým stroji na kterým si zároveň nainstaluješ Plex server.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Egot 19. 9. 2022 21:23

Doporucil bych vam dvoudiskovy "Synology DS" nebo "QNAP".
Jako HDD muzete zakoupit kuprikladu WD RED.
Mr.Egot
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků