4TB disk v správcovi ukazuje ako 3TB

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kubik882 23. 9. 2022 05:42

Dobry den, kúpil som 4TB HDDisk Seagate SkyHawk 4 TB 3,5 '' SATA III (6 Gb/s) (ST4000VX016).
Po prvom pripojení k ntbku (ako externé ulozisko) mi v správe diskov vo Win 10 ukazuje nevyhradenú (nesformátovanú) časť len približne 2,7 TB co kapacitou prislúcha 3 TB disku.
Viete mi niekto poradiť ako je to možné?
Teraz neviem či ten 1TB z nejakého dôvodu windows neukazuje, ak hej tak prečo ? poprípade ako sa dá ,,zviditeľniť,, ? ... alebo výrobca dal na 3TB disk nálepku zo 4TB disku.....
Ďakujem veľmi pekne za rady
kubik882
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2022 06:57

Spíše bych tipoval nepoctivý obchodník. Odkud disk je?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sodrak 23. 9. 2022 08:14

kubik882 píše:...mi v správe diskov vo Win 10 ukazuje nevyhradenú (nesformátovanú) časť len približne 2,7 TB co kapacitou prislúcha 3 TB disku....
Prečo ste ten disk doteraz nenaformátovali na plnú kapacitu?
Sodrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 23. 9. 2022 08:57

A jak pomuze vytvoreni 2,7GB oddilu a jeho naformatovani v tom, ze by tam melo byt cca 3,6GB?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod polda 23. 9. 2022 09:02

Píše při prvom připojení k ntb. Takže to může být takto zformátováno.A ta 1GB část odstraněna .Pokud by byl nový ,tak mu to neukáže nic . Pokud to tak bylo......přečíst v návodu W postup zavedení nového disku.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubik882 23. 9. 2022 12:17

Ďakujem Vám za odpovede ;-)
Disk je úplne nový, po prvom pripojení (včera) ukázalo nesformátovanú časť 2,7TB, väčšia veľkosť sa pri vytváraní partície ani nedala dať, veľkosť sa nezmenila ani po naformátovaní.
Len by ma zaujímalo, či niekde robím ja chybu (nie som v PC nováčik, ale ani som ešte nepripájal väčší disk ako 3 TB ako externáč) že či no nerobí win že ukáže len max tie 3TB a niekde to treba len prepať vo win alebo čo, ale to je podla mňa blbosť, alebo jednoducho predajca mi predal namiesto 4TB len 3TB aj ked nálepka na nom nevyzerá že by ju niekto prelepoval .... :/
kubik882
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 23. 9. 2022 12:20

Můžou to i blbě nalepit v továrně

Disk by měl mít na sobě vyraženo z boku nějaké číslo
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 9. 2022 13:28

V čem je disk vložen (rámeček, NAS)?
Jak byl inicializován (GPT nebo MBR)?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sodrak 23. 9. 2022 14:29

Vložte tu obrázok zo "Správy diskov"

Obrázek
Sodrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubik882 23. 9. 2022 14:45

Ak dám GTP
GTP.jpg

Ak dám MBR
MBR.jpg


čiže je to jedno, stále sú to 3TB >:-(

pripojené to mám normálne co mám zo starého externého HDD čo mi odišiel, napajanie do siete a USB na ntbku, všetky externe mi šli vždy bez problémov ...
zapojenie.jpg


-- 23. 9. 2022 16:06 --

polda píše:Můžou to i blbě nalepit v továrně

Disk by měl mít na sobě vyraženo z boku nějaké číslo


Akože sú tam vyrazené aj zboku čísla aj na vrchu, ale s tých sa nič nedozviem :-|
kubik882
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 9. 2022 15:13

Tipuji, že jde o limitaci té elektroniky ze starého externího disku. Zkus ho v nějakém desktopovém PC zapojit přímo do SATA portu, popř. otestuj jiný externí BOX.

Nebo už jsi měl dříve jiný 4TB disk, který chodil OK?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubik882 23. 9. 2022 15:26

Ten desktop ma napadol že skúsiť u niekoho či pôjde, aj ta limitácia elektroniky ma napadla, ale ten disk nebol až tak starý, mal tak okolo 3 rokov a bol 3TB tak neviem či to môže byť, nemal som taky veľký disk max 3TB :-)
kubik882
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod kubik882 25. 9. 2022 21:12

r34ktor píše:Tipuji, že jde o limitaci té elektroniky ze starého externího disku. Zkus ho v nějakém desktopovém PC zapojit přímo do SATA portu, popř. otestuj jiný externí BOX.

Nebo už jsi měl dříve jiný 4TB disk, který chodil OK?


Takže už je to vyriešené, šlo a limitáciu tej prípojnej elektroniky z externého rámčeku disku, v druhom rámčeku mi bez problémov ukázalo 4TB.
Sranda, už som sa stretol s kadečím, ale toto .... ? :kuk:
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za ochotu a rady ;-)
kubik882
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 9. 2022 10:29

IMHO to omezení v elektronice starého externího disku bude vytvořeno uměle. Ale jeho stažení, úprava a zpětné nahrání je už vyšší dívčí. Běžný uživatel problém vyřeší koupí nového BOXu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků