nenačtení externího 2'5 USB disku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eliot2 23. 5. 2007 21:43

Mám Western Digital Pasport II 160GB. Na mém notebooku a několika dalších PC normálně funguje. Bohužel na mém PC ne. Mám v něm AMD Duron 1,4GHz na PCChips M848A, čipset SiS 748 USB2.0 s grafikou ASUS ATI RADEON 9250 (RV280) 128MB a RAM 512MB, WinXP, SP2. Po připojení se akorát rosvítí ale PC vůbec nezareaguje. Ostatní USB komponenty (webcam, Flashdisk) fungují. Prosím poraďte kde může být zrada, děkuji.
eliot2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filko 23. 5. 2007 21:55

no niekedy blbnu usb sloty ak do nich davas viacero rozdielnych veci. mne na jednom usb slote robilo tiez nieco ked som striedal mobil, usb kluc, fotak, bluetooth a pod.
skus ho zapojit zozadu do nejakeho doteraz nepouzivaneho USB
filko
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 23. 5. 2007 22:00

maju odiely toho disku pridelene pismenka? co pise device manager?
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xprofik 23. 5. 2007 22:30

mne to tiez robi...ale este som nezistil cim to je..asi to bude tym ze sa to napaja cez USB.
xprofik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snoopy 24. 5. 2007 07:25

Mozna ho ta deska uz neuzivi. Kolik toho mas poveseno na USB? Co vyzkouset externe napajeny USB hub?
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod MadMatt 24. 5. 2007 07:30

1. zkuste si sehnat od nekoho "dvou usb kabel" a zkusit to takto..jestli neni problem v napajeni usb s desky
MadMatt
Junior

Odeslat příspěvekod eliot2 25. 5. 2007 09:04

Problém byl opravdu v napájení. Jeden přední USB port už nyní nenapájím ze základní desky ale přímo ze zdroje (5V) a na něm disk funguje už bez problémů
eliot2
Kolemjdoucí