DMA problem pri DVD ROM MAtshita u841

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod developers 4. 8. 2007 09:20

cafte,mam taky problem, mam toshibu satellite a100-912, mam tam matshita u841 dvd romku,tato vsak prestala pracovat v DMA mode,ked si dam aj device managera a pozriem ide ata/atapi zariadenie, tak secondary IDE ide iba v PIO a ani za toho boha sa to nezmeni na DMA..prisiel som nato,ked mi nero zahlasil ze nie vsetky zariadenia su v DMA..ked to enablnem cez jeho DMA managera,a necham zrestartovat,objavi sa to znova bez DMA.ma niekto nejaku radu??diky moc
developers
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 4. 8. 2007 11:18

Jakou máš sestavu? Zkus nové drivery na chipset.
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wirtual 4. 8. 2007 11:27

ve spravci zarizeni odinstaluj Driver na ten IDE radic a NTB resetni... Po resetu by se ti meli znova nainstalovat drivery pro ten radic a melo by se to prehodit nazpet na DMA...
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod developers 4. 8. 2007 11:35

co sa zostavy tyka, mam toshiba satellite a100-912, t7400 c2d 2,16GHZ, 1GB RAM,nvidia 7600 go 256MB, 120 GB HDD..uz som to vyriesil, treba najprv v registorch vymazat polozky

"UpperFilters" a "LowerFilters"

vo vetve:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

potom odinstalovat IDE kanal,nechat najst novy..vypise chybu pri instalacii,co nevadi.. potom restartnut komp a IDE najde pri zavadzani windovsov..skor ma ale trapi,co za tym vsetkym bolo.. kedze neslo o hardware chybu,dufam,ze sa to nebude moc casto opakovat, stalo sa to 1vy krat teraz..
developers
Junior

Odeslat příspěvekod Wirtual 4. 8. 2007 11:56

nejspis to zpusobila instalace nejakeho programu, kt vyzadoval PIO mod...
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod shiro 4. 8. 2007 12:14

Wirtual -> sprostost jak drevo, ked nevies o com je rec, tak nepis radsej nic
shiro
Junior