RAID 0 2xRaptor vs ReadyBoost Corsair Voayager GT

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gobi 28. 8. 2007 10:03

Mám dva disky Wester digital Raptor 74GB zapojené do RAID 0 (stripping) a zajímalo by mě, jestli s takto rychlými disky má smysl zapínat ve Vista ReadyBoost s flash diskekm Corsair Voyager GT 4GB, který by měl být také dost rychlý. Předpokládám, že asi ne, ale rád bych znal názor zasvěcených uživatelů. Díky.
gobi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chito 28. 8. 2007 11:23

záleží kolik máš paměti RAM
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod risomas 28. 8. 2007 11:31

Asi nie. Niekde tu robili test SSD disku a ten je este asi 2x rychlejsi ako Voyager GT a nedopadlo to prilis dobre. V priemere ho porazil aj jeden Raptor.
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Junior

Odeslat příspěvekod Pif666 28. 8. 2007 11:36

Disky mas velmi pekne a aj ked ready boost moze priniest zrychlene bootovanie - naozaj to potrebujes? Flaska je fajn na prenos a zda sa mi divne kvoli Viste dokupovat dalsi HW ktory usertri par sekund pri starte (zvlast ked pc zapinam iba raz za den, az na vynimky).

Btw ked sa pytas ci ma zmysel, tak si odmeraj cas startu bez flasku a s nou ... (najlepsie 3 restarty bez a 3 s) A potom sa zamysli ci to zato stoji :)
Pif666
Junior

Odeslat příspěvekod gobi 28. 8. 2007 13:32

Ready Boost neurychluje zdaleka jenom bootování, takže pokus se stopkami, bych raději nerozebíral. Je jasné, že sekvenční čtení mi flashka neurychlí, ale význam by mohla mít u náhodného přístupu.
Mimochodem mám 2GB RAM. Takže se ptám dále. Má smysl zapínat ready boost? Díky všem, kteří by měli chuť poradit.
gobi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 28. 8. 2007 17:04

s dvouma raptorama v raidu 0 a 2 GB pameti bych se ta to vykaslal. mozna ze by to u neceho pomohlo, ale asi jen u naprosteho zlomku. ktere aplikace potrebujou vic nez 2 GB ram? ja vim. nejake hry ano. ale jeste je ten swap na raidu 0 z raptoru. to by mi stacilo...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 8. 2007 21:06

V tomto případě je Readyboost zbytečná blbost. Nemyslím, že to nějak může ovlivnit výkon systému.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod chito 28. 8. 2007 21:40

s tvou konfigurací je Readyboost zbytečný
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod virdzek 29. 8. 2007 15:05

Mna toto tiez zaujimalo tak som skusil komprimovanie v 7-zipe (ma zabudovany test rychlosti) - pri zapojenom USB kluci vykon poklesol o nejakych 10% :shock: :shock:
A to mam jeden z najrychlejsich USB klucov ktore sa daju zohnat ( A-data PD7 - 4 GB - citanie 30GB/S zapis 20GB/S ) .
virdzek
Junior

Odeslat příspěvekod IIXmilki 29. 8. 2007 15:29

Mam 2 WD360ADFD raid 0 +Corsair Voyager GT 2GB+4GB RAM Readyboost sem skousel a zrychlení snad čehokoli sem absolutně nepozoroval ona ta fiaska nejni podle mne až zas tak rychlá (jsou rychlejší) ale stejně by to asi nepomohlo navíc USB je docela náročný na cpu takže nula k nule pošla :-/
IIXmilki
Junior

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 29. 8. 2007 15:32

virdzek píše:citanie 30GB/S zapis 20GB/S

to mi chces rict, ze ty 4 GB tam zapises za 1/5 sekundy? :shock: :shock: :shock:
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod virdzek 29. 8. 2007 15:49

UPS :oops: to je preklep , malo to byt v MB/s
virdzek
Junior