Nelze načíst USB Flash

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod surel 28. 8. 2007 20:07

Na jednom počítači nemohu stále načíst USB Flash (My Flash). Když ji však zkouším na jiných počítačích, jde v pohodě. Na tom počítači se ukazuje, že je připojeno nové USB zařízení, pak to ale nahlásí, že se jedná o neznámé zařízení. Nevíte, čím by to mohlo být? Stejný problém je i s připojením mobilu přes USB. Mohlo by to být tím, že v počítačí jsou jen USB 1.1? Jinak tam totiž je připojena třeba tiskárna a ta jede úplně v pohodě.... Nebo by to mohlo být vadou v systému Windows XP? Děkuji za všechny rady či podněty.
surel
Junior

Odeslat příspěvekod virdzek 28. 8. 2007 20:21

Ja som mal rovnaky problem , pouzival som predlzovak USB a bol vadny. Ale ak to pripajas priamo do zadneho USB portu tak bude chyba najskor v ovladacoch.
virdzek
Junior

Odeslat příspěvekod surel 28. 8. 2007 21:47

Jen bych ještě doplnil. Ano, připojoval jsem to přes prodlužovací kabel. Nicméně jsem to vyzkoušel i přímo a dělalo to úplně to samé. Navíc jsem vyzkoušel ještě jinou USB Flash Transcend a ta fungovala jak napřímo tak i přes ten prodlužovací kabel. Proto mi to není jasné. Pokud by byl kabel vadný, tak by se to spojit nemělo ani s jinou flashkou.
surel
Junior

Odeslat příspěvekod surel 28. 8. 2007 21:48

PS: Jak případně otestovat a změnit ovladače pro USB.
surel
Junior

Odeslat příspěvekod Figa 28. 8. 2007 21:55

Vyzkoušel jsi všechny USB porty?
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod surel 29. 8. 2007 07:45

Ano vyzkoušel jsem všechny USB porty.
surel
Junior

Odeslat příspěvekod pauco 29. 8. 2007 09:23

skus nahodit windows do nudzoveho rezimu a vyskusaj usb.
mozno to aspon takto pomoze.
pauco
Junior

Odeslat příspěvekod surel 29. 8. 2007 10:00

Dobrý nápad. Otestuju... Taky mě napadlo jestli neshodit systém a neotestovat to na čistých Windech. Uvidíme jestli se to povede chytit. Výsledek oznámím.
surel
Junior