Flash disk - nehlásí se

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod haniccka 6. 9. 2007 13:35

ahoj, mám flash disk Apacer Handy Steno 2GB. Zatím běhal bez problémů. Nyní jsem ho vzala z práce domů, tak na NB smazala všechna data. Přinesla jsem ho zpět do práce a najednou můj PC tento flash nenašel. Flash disk bliká (tzn. je pod napětím), ale v PC se nezobrazí. V jiném PC se zobrazil normálně, ale byla na něm i data, která jsem doma smazal. Na tomto PC jsem tedy flash zformátovala. Na svém PC jsem zkusila jiný flash (stejný typ) a ten se zobrazil normálně. Jsem z toho trochu jelen. Poradí mi někdo čím to může být?
Když to shrnu, tak flash nechodí pouze na mém PC, ale nebude to problém ovladačů, protože jiný flash stejného typu počítač vidí. Nebude to problém ani flashky, protože jiný počítač jí vidí. Co s tím.
Jo, mám WXPpro.
Jsem sice z oboru, ale každá rada dobrá. Jooo, žádný zkušený z nebe nespadl a proto prosím.. mějte se mnou trpělivost :) a perte do mně svoje informace co to jen půjde....
haniccka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 6. 9. 2007 14:40

Tento problém som riešil dnes u svojej Flashky. Takisto v PC v ktorom išiel bez problémov niekoľko mesiacov ho zrazu nebolo vidieť (blikala). Príčina bola ta, že FLASH mal pridelené PEVNE písmeno, ktoré neviem prečo sa v mojom PC rozhádzali a rovnaké písmeno pridelil PC aj jednému sieťovému pripojeniu (konkrétne išlo o písmeno "G"). Keď som mojej flashke prideli iné písmeno (konkrétne "X"), tak ho PC hneď spoznal a dá sa s ním pracovať.
POSTUP.
Pravým tlačítkom myši na "Tento počítač" - "Spravovat - Správa diskov - a tu vykliknúť tu Flashku - pravým tlačítkom myši klik na ňu - a zmeniť jej písmeno. Mohlo by to pomôcť. Mne to pomohlo.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 6. 9. 2007 15:14

Jestli se nezobrazuje jednotka flash disku ve souborovém správci, stačí znovu rozbalit složku Tento počítač. Jinak postup Ansama.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod virdzek 6. 9. 2007 17:18

To Haniccka :

Pripadne Ovladacie panely>administrative tools>drive management > kuknut ci nie je tam

Pripadne skus flasku preformatovat (na tom pocitaci na ktorom ti ju ukazuje) ale to je asi blbost :?



PS: (myslim to v dobrom , nerypem) - si dievcatko alebo chlapcek - pises tak aj tak :wink:
virdzek
Junior

Odeslat příspěvekod haniccka 7. 9. 2007 07:35

zkusím tedy vaše rady, teď po příchodu do práce. Uvidíme co bude :) Dám pak vědět

to Virdzek: No jsem holka - dievcatko :) - A nějak jsem si nevšimla, že bych psala v mužském rodě. Jestli ano, tak to sorry, ale jsem fakt ženská :)
Jsem sice z oboru, ale každá rada dobrá. Jooo, žádný zkušený z nebe nespadl a proto prosím.. mějte se mnou trpělivost :) a perte do mně svoje informace co to jen půjde....
haniccka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haniccka 7. 9. 2007 08:24

Tak se mi povedlo flashdisk přejmenovat. Ale počítač jí stále nevidí. Přejmenování jsem samozřejmě udělala na tom, který jí vidí bez problémů. Dala jsem písmenko K, ale nepomohlo to. :( Já se na to ... Ach jo
Jsem sice z oboru, ale každá rada dobrá. Jooo, žádný zkušený z nebe nespadl a proto prosím.. mějte se mnou trpělivost :) a perte do mně svoje informace co to jen půjde....
haniccka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 7. 9. 2007 09:36

No a v tom správci disků vidět je? Příp. co to udělá, když se píchne do jiného USB?
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 7. 9. 2007 18:06

haniccka píše:Tak se mi povedlo flashdisk přejmenovat. Ale počítač jí stále nevidí. Přejmenování jsem samozřejmě udělala na tom, který jí vidí bez problémů. Dala jsem písmenko K, ale nepomohlo to. :( Já se na to ... Ach jo /quote]

CHYBA. Zmeniť písmeno flash disku si mala urobiť na tom PC ktorý ten flash disk nevidí. Je to vlastne iba zápis do systému PC. Na Flash disk sa nič nezapisuje. Nie každý PC vidí tvoj flashdisk ako D: (mnohé ho uvidia ako E:; F:, G:, alebo H) Podľa toho, ktoré písmenko ma systém ešte voľné - nepridelené.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frant.dobrota 20. 10. 2011 09:40

Mně pomohlo řešení od p. Jiřího Janaty z fóra Microsoft TechNet.

1) "... mělo by stačit smazání inf cache;) [C:\WINDOWS\inf\infcache.1]"
2) "zkus připojit Flash disk před zapnutím počítače a podívej se do boot menu (klávesa F8) jestli se tam objeví (pokud se zde neobjeví, může být chyba HW nebo špatné nastavení BIOS"
3) "Dále zkus obnovení systému na dobu, kdy to ještě fungovalo."
Označen jako odpověďKFL-MSMicrosoft Employee, Owner8. února 2011 15:34
=FD=
frant.dobrota
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků