Nedaří se mi přidat na kabel k DVD slave HDD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bouk 10. 9. 2007 22:29

Zdravím, především hlásím, že jsem pročetl FAQ až mě už bolí oči. Jaký mám problém - před výměnou desky jsem měl na IDE 2, na jednom kabelu mastr DVD a šuplík, kam jsem dával občas "naslavovaný"HDD. Po výměně desky - nyní mám nForce 570, mám k disposici 6 SATA ale jen jednu IDE.Mám dva SATA disky, na jednom systém a na IDE mám DVD. Chtěl jsem opět jako dřív připojit šuplík ale ouha- za žádných okolností se disk nezobrazí ve Windowsech. V biosu je ale ve Windowsech není NIKDE. Ani ve správci úložiště ani ve správci zařízení, prostě nikde. Ani nainstalovaný Partition Magig ho "nevidí" V šuplíku to taky není, disk se "nenačte" aní když do dám přímo na kabel, Jumpry mám správně - DVD master, disk slave.... Není ani vadný disk, mám ještě jednu "dvacítku" Seagate a je to stejné. Díky za eventuální radu.
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 11. 9. 2007 07:58

pozri manuál k doske,niektoré nové dosky + čipsety akceptujú na ide radiči už len cd/dvd mechaniky
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 9. 2007 08:09

Bouk píše: Jumpry mám správně - DVD master, disk slave.... ./quote]

Zkus to právě obráceně - disk jako master, DVD jako slave.

poznámka: CD a DVD mechaniky obvykle normálně mohou fungovat jako slave, i když jsou na kabelu samy (když budeš mít vytažený šuplík).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Bouk 11. 9. 2007 08:39

Díky za typy - podle manuálu k desce neuvádí, že by na IDE nemohl být disk, resp není to nikterak precizováno, je uvedeno dvě IDE zařízení. Vyzkouším ještě namastrovat HDD a DVD slave. Mohlo mě to taky napadnout, ještě jednou díky za radu.
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod Bouk 11. 9. 2007 09:13

Heureka, jak snadné a elegantní, už to funguje. Ještě jednou díky za radu, držel jsem se jak lepidlo "starého" nastavení, jak bylo před výměnou desky. To byla chyba. Ahoj.
Bouk
Junior