Samsung HD501LJ 500GB - vypina sa

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod avfi 9. 10. 2007 20:15

Mam problem s asi 2 tyzdne starym diskom Samsung 501LJ (500GB, 16MB, SATA2). Problem sa prejavuje tak, ze pri zapnutom PC, na ktorom pracujem zrazu harddisk zastavi, cvakne akoby zaparkoval hlavicky, za cca 1 sekundu znova cvak a disk sa nanovo roztoci a PC bezi dalej... Niekedy to spravi kazdu minutu, niekedy je pokoj aj 10 minut.
Skusil som vymenil napajaci SATA kabel, skusil som aj iny zdroj - robi to stale :shock:
Co to moze byt za haluz? Ked ho vezmem na reklamaciu, bude tam mesiac a vratia ho s tym, ze zavada sa neprejavila (klasika v Ageme :?)
avfi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 9. 10. 2007 20:21

Ja mam rovnaky problem, som zvedavy na riesenia. Mne to "cvaka" v zavislosti ako sa pouziva disk, ak vela, vela cvaka, mozno aj kazdych 3-5 sekund, ked nie, tak vobec...
Vyzera to mozno na vadu disku, ale zatial ide. ;-)
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod avfi 9. 10. 2007 20:43

Hm, takže to vyzerá byť na vadu tých diskov všeobecne :-(
Skúsim ho zajtra hodiť na reklamáciu...
avfi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gifter 9. 10. 2007 21:13

Mám ten disk taky a zatím jsem s ním neměl problém.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: Gigabyte | CPU: Intel | RAM: Kingston | VGA: MSI | HDD: 2x Seagate | SSD: Intel + Crutial | DVD: Samsung | Fan: Gelid + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 9. 10. 2007 21:20

kdepak :) mam ten disk ve storage serveru 24/7/356 uz pres pul roku a bez problemu, ale mam Maxtor MAX Line III doma v PC a funguje mi uz nejaky ten rok bez problemu...ALE

Po pridani SATA mechaniky Samsung 183L SATA (drive PATA) zacal disk delat podobnou neplechu, tak trochu v soucinnosti se SATA mechanikou...resp jede naprosto v pohode, ale nekdy kdyz chci cist data z mechaniky, na chvili vypne/zapne HDD a rozjede se znova...

Jake mame desky panove??? Mne to dela ASUS A7N8XE Deluxe

http://www.asus.cz/products.aspx?l1=3&l ... odelmenu=2
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avfi 9. 10. 2007 22:06

Asus P5B Deluxe Wifi/AP, C2D E6750 (no overclock), 2GB Corsair XMS2, Sapphire X1950Pro, Seagate 320GB SATA2, Samsung 501LJ SATA2, Asus DRW1814BLT SATA, Samsung SH203A SATA, Audigy2 Platinum eX, Asus MyCinema 7131, Case Asus TA92, PSU Chieftec 450W... toľko moja konfigurácia (monitor a periférie je asi zbytočné vypisovať).

Oba disky mám zapojené na pozíciách 1 a 2, obe mechaniky sú zapojené na 3 a 4. Možno je to fakt nejaký konflikt? U mňa to ale nemá súvis s tým, či sú mechaniky používané, alebo nie :-/
avfi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puchino 9. 10. 2007 22:33

Tiez mam ten disk asi 3 mesiace v NAS (file/ftp/web server). Bezi 24 hodin denne ako u Gruppe-ho a nemam s nim ziaden problem. Kedze ide o samostane zariadenie neviem povedat ako funguje v kombinacii s inym HW. Ale problem nemam. Inak disk som si vyberal podla testu kde bol jeden z trojice najlepsich (najlepsi pomer cena/vykon).
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 10. 10. 2007 08:55

Ja mam Gigabyte P35-S3, ale robil to aj predtym na nejakej ASUSke. Ale uz presne neviem, upgradeoval som pc v praci...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 10. 10. 2007 09:30

mno...tak se nas tu seso vic, jeste by to chtelo nekoho kd vi co s tim :D jelikoz mam tusim na desce 4xSATA a jen 2xSATA zarizeni, tak je jeste zkusim poprehazovat a uvidime...
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomcop 10. 10. 2007 10:06

No ja som si nejako na to zvykol, pockam pokial ten disk odide alebo neodide, nejako to neriesim. Keby som to mal doma, urcite by ma to stvalo... Nemam na nom nic take zavazne, ak neratam system a nejake mp3, filmy, ktore mam aj doma.... A system zalohujem pravidelne, takze obnova do 30 min. :-) Samozrejme ak existuje riesenie, som zvedavy.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod gifter 10. 10. 2007 13:03

Gruppe píše:Po pridani SATA mechaniky Samsung 183L SATA (drive PATA) zacal disk delat podobnou neplechu...

Mechanika, kterou mám v PC je IDE, takže možná je problém zde.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: Gigabyte | CPU: Intel | RAM: Kingston | VGA: MSI | HDD: 2x Seagate | SSD: Intel + Crutial | DVD: Samsung | Fan: Gelid + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomcop 10. 10. 2007 13:18

Aj moja mechanika je PATA, tak neviem. Mozno proste nejake kusy blbnu, vsak pri takej masovej vyrobe ako je to v sucasnosti nejaka ta seria, resp. cast moze byt pokazena, s tym urcite rataju...
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod ezechiel1917 10. 10. 2007 13:27

Me obdobne cvaka 1 ze 7 Samsungu 501LJ co mam, takze to na vlastnost vsech nevypada. Taky se mi to nejak nelibi, nicmene vadny sektory na disku nejsou a disk funguje normalne. Vzhledem k tomu ze to ale dela jen jeden kus ze vsech co mam tak ho casem taky hodim na reklamaci.

vyborne se da cvakani prezentovat na obycejnym chkdsk , protoze vzdycky cvaka ve stejnych % mistech.
Naposledy upravil ezechiel1917 dne 10. 10. 2007 13:30, celkově upraveno 1
ezechiel1917
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 10. 10. 2007 13:29

Ja mam samsung len 1, potom mam Seagate, WD, IBM/Hitachi ale ked odide, dam ho reklamovat, lebo to robi len tento 1.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod avfi 17. 10. 2007 20:40

Tak páni, myslím, že som na to prišiel....
Kontrolná otázka - komu ten disk blbne a beží na Viste?
avfi
Kolemjdoucí

Další stránka