Samsung HD501LJ 500GB - vypina sa

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tombas 17. 10. 2007 21:42

Nenapínej avfi!
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod ezechiel1917 18. 10. 2007 07:00

tak ja bezim na Viste, nicmene jsem zvedavy co by oduvodnilo problemy s Vistou jednoho kusu ze sedmi :)
ezechiel1917
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 18. 10. 2007 07:39

Ja tiez bezim na Viste...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod avfi 18. 10. 2007 21:10

Takže kde bol pes zakopaný? Klik na Control Panel, tam Power Options. Pozrite, ktorú voľbu máte vybratú - u mňa je to Balanced. Klik na Change plan settings, potom Change advanced power settings. Rozkliknúť Hard disk a Turn off hard disk after. Akú máte hodnotu v Setting 8) ? Ja som mal 20 minút. Zmenil som to na Never a odvtedy už problém s vypínaním disku nemám! Schválne to skúste niekto prestaviť, či vám to bude robiť aj ďalej... Mne ten disk už necvaká :-B

Divné ale bolo to, že ten disk sa vypínal úplne náhodne a nie po tých defaultných 20 minútach... Takisto divné, že sa vypína len tento Samsung, keď v PC mám pripojené aj Seagate 320GB SATA...
avfi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 18. 10. 2007 21:18

Člověče avfi, tak přesně na tohle jsem se podíval včera večer a nastavil hodnotu na "nikdy". Jen tak mě prostě po přečtení vašich příspěvků napadlo to zkontrolovat, přestože jsem zatím tenhle problém s diskem neměl.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 19. 10. 2007 11:45

No ja tam mam Never stale, pouzivam High Performance, takze moj pripad to nie je.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod mach.k 21. 10. 2007 22:22

připojil jsem nový HD 501LJ, naformátoval všechno v pohodě, den to fungovalo, ale potom při startu systému to udělá, jak tady všichni píšete...při bootu mi to načte oba HDD, ale když začne nabíhat systém (modrá obrazovka WIN XP) tak potom, když zmizí a má se ukázat přihlašovací formulář pro různé profily, tak cvak a zamrzne to... jednou jsem to nechal a systém asi po 30 minutách naběhl, a pak bylo všechno hrozně zpomalený a skoro se to nehýbalo a nový disk nebyl vidět... takže vůbec netuším co s tím....
mach.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 21. 10. 2007 22:31

Zkus raklamovat. Mě dělal něco podobného špatný zdroj (sekání při startu, cvakání HDD). Po výměně zdroje sice ještě sem tam cvakne, ale nabíhá v pohodě. Už takhle běží skoro rok.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod mach.k 21. 10. 2007 22:53

přece tohle nebude dělat zdroj, navíc, já když jsem ten HDD připojil poprvé den to fungovalo normálně až potom se to *****... a u kámoše to udělalo to samé, připojili jsme můj hdd a při nabíhání systému se to kouslo
mach.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 22. 10. 2007 07:45

Proto píšu, ať to reklamuješ. Podobné nestandardní chování může mít na svědomí více různých příčin, proto jsme tady, abychom je hledali a postupně eliminovali, až se dobereme té správné.
Vadný zdroj tedy škrtám. Vadný disk posouvám o příčku nahoru na první místo.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 10. 2007 08:06

Vistou to nebude, mam XP a v nastaveni napajeni rozhodne nemam vypinani disku nastaveno :)

jen znovu pripomenu - nedela mi to Samsung ale MaxtorMax Line III :)

Ale zkusil jsem poprehazovat napajeni a dát disk na samostatnou vetev (zdroj EuroCase) a od te doby nif :) Cili mozna bych to tipnul na zdroj, ktery nezvladal na one vetvi odber disku a 2 mechanik.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mach.k 22. 10. 2007 11:52

Tak jsem zkusil ještě poslední možnost. Na stránkách samsungu jsem si stáhnul utilitu HUTIL, kterou se dá zkontrolovat disk při bootu. Funguje to tak, že se to přidá k bootovací disketě a potom když se nabootuje z diskety, tak se spustí HUTIL.exe. Při analýze jeden error vedle druhýho tisíce vadnejch sektorů... Tak mám pocit, že se ten můj disk asi příliš nepovedl. Jen bych si nafackoval, že jsem to neuděl předtím, než jsem na to něco nahrál...
Naštěstí to byly jenom filmy... :roll:
mach.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 10. 2007 12:04

udelej si Acronisem obraz na druhy disk nebo DVD :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 22. 10. 2007 12:09

já jsem si raději rychle koupil do nového PC druhý zálohovací disk, takové velké DVD prostě nejsou a mít jich desítky s pochybnou životností mě nebaví.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Croog 2. 11. 2007 20:22

avfi píše:Takže kde bol pes zakopaný? Klik na Control Panel, tam Power Options. Pozrite, ktorú voľbu máte vybratú - u mňa je to Balanced. Klik na Change plan settings, potom Change advanced power settings. Rozkliknúť Hard disk a Turn off hard disk after. Akú máte hodnotu v Setting 8) ? Ja som mal 20 minút. Zmenil som to na Never a odvtedy už problém s vypínaním disku nemám! Schválne to skúste niekto prestaviť, či vám to bude robiť aj ďalej... Mne ten disk už necvaká :-B

Divné ale bolo to, že ten disk sa vypínal úplne náhodne a nie po tých defaultných 20 minútach... Takisto divné, že sa vypína len tento Samsung, keď v PC mám pripojené aj Seagate 320GB SATA...m/quote]

Mám s Visty naprosto stejný problém. Dlouho to fungovalo bez problémů, ale od nedávna se mi všechny nesystémové disky začali vypínat jak se jim zachce a pomůže nastavit jen to "nikdy" dle tvého návodu, na co už sem taky dříve přišel. Toto pro mě ale není uspokojivé řešení, chci aby Visty zase začali respektovat ten timelimit, co jsem jim zadal. Nevíte někdo řešení?
Croog
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka