Chyba disku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FiFi 15. 11. 2007 21:34

Mám problém :cry: Projel jsem HDD Seagate 7200.10 prográmkem HD Tune, sice vše v pořádku, až na položku REALLOCATED SECTOR COUNT, kde mám hodnoty current-1; worst-1; threshold-36 a data-22851 = status-Failed...Nevíte pls co se s ním děje a co s tím dělat? Díky moc za rychlé rady :wink: [/img]
FiFi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 16. 11. 2007 07:05

Nejprve prověř, že máš poslední verzi HD Tune nebo zkus jiný program.
Pokud jsou to skutečné hodnoty, tak se jedná skutečně o selhání disku, disk obsahuje mnoho vadných sektorů a vyčerpal všechny rezervní. Jelikož je disk určitě v záruce, tak doporučuji reklamaci.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FiFi 16. 11. 2007 13:12

Mám poslední verzi a Everest to hází taky... :roll: Je starý 9 měsíců :!: Když jsem dal Error Scan, tak mi to nehodilo ani jeden červený dílek...Není to divný?
FiFi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FiFi 16. 11. 2007 16:12

Tak jde skutečně na reklamaci, už jsem to konzultoval s prodejcem :? Ještě otázečka :D Když mi reklamaci uznají, tak si můžu vzít místo tohoto disku stejnou značku s doplatkem nebo i jinou? Nebo snad vůbec nemůžu měnit? Díky moc za rady :wink:
FiFi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eagle 16. 11. 2007 19:46

Pokud se jedná o vadu neodstranitelnou (což v tomto případě zjevně ano, protože si nedokážu představit, jak by prodejce ten tvůj kus opravil), pak máš nárok na odstoupení od smlouvy (tj. ty jim dáš disk a oni tobě plnou kupní cenu platnou v den koupě včetně DPH) nebo máš nárok na výměnu (... čímž se rozumí výměna dle kupní smlouvy, tj. za zcela stejné zboží). Prodejce ti může nabídnout i jiné způsoby řešení (např. výměna za jiný model, navrácení menší finanční částky), ale to nemusíš přijmout.
Eagle
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků