náhoda?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pointmann 28. 1. 2008 20:35

Stalo se vam někdy že koupíte novej hdd a on je pokažený?resp. se me stalo že je vidět v biosu ale nenaběhne?nemá to nic společnýho s ovladačema,ptž mám ho připojenej správně a nastavený taky.to celkem nastve jeste když člověk zkouší 4 dny s čím je problem
Pointmann
Junior

Odeslat příspěvekod Jirda 28. 1. 2008 21:34

takova blba otazka je videt ve spravci zarizeni ???
CPU AMD Athlon 64 X2 4400+, fosna MSI K9N Neo-F V2, A-Data Vitesta 2x 1024MB DDR II 800MHz Extreme Edition,HDD Seagate 120GB 7200.7 /320GB 7200.10, VGA Gainward N8600GT 256MB,
Jirda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod froggie 29. 1. 2008 06:14

mas SATA I radic na MB a disk je SATA II?
skus jumper na disku
froggie
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smic 29. 1. 2008 07:03

tak s diskem se mi to nestalo... ale s ramkou uz jo, a to je mozna jeste horsi (hlavne kdyz je novy cely komp)... protoze se to projevilo tak, ze pri instalaci systemu to spadlo vzdy v jinem miste, tak mi taky trvalo dost dlouho, nez jsem prisel na to, ze je vadna ram...
smic
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 29. 1. 2008 07:12

Co je to "nenaběne"? Není to náhodou v tvých představách disk, který nemá vytvořen oddíl a není formátován, což se u nového disku jaxi dá předpokládát, že to tam není?
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 29. 1. 2008 07:21

Presne tak, čo je to "nenaběne"?
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 29. 1. 2008 08:17

No, tak jsem se (trapně) uklepl. Samozřejmě, že jsem měl na mysli "nenaběhne", ale to víš, říká se, že ranní ptáče dál doskáče, ale kočky jsou toho názoru, že po ránu jsou ptáci zblblí...
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 29. 1. 2008 08:55

Nešlo nám o upozornenie na gramatickú chybu.
Čo máš na mysli pod tým "nenaběhne"?
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hlad01 29. 1. 2008 09:21

Mě se stalo, že jsem nový čerstvě koupený harddisk zapojil do PC, spustil instalaci Windows XP, disk byl vidět, ale při formátování hlasitě klapal a rychlost toho formátování byla veeeeelmi malá. Tak jsem jej úspěšně reklamoval.
hlad01
Junior

Odeslat příspěvekod Pointmann 29. 1. 2008 13:13

ne disk mám Samsung 500GB 16MB SATA2 HD501LJ a desku gigabyte p35-ds3 rev 2.0 a zkoušel jsem na to instalovat Visty 32bit,v biosu nastavený emulaci na ide ahci vyplý a nenašlo mi ho,pak jsem zkoušel ten disk i n ajiným počítači a taky sem ho neviděl ani ve správci zařízení,jen v biosu.když mám disk připojenej pres sata,tak nemusím používat jumpery ne?
Pointmann
Junior

Odeslat příspěvekod Pointmann 29. 1. 2008 13:22

tak ta ds3ka má sataII ,jen tak bylo to divný,už to mám na reklamaci,tak uvidím co mi řeknou
Pointmann
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 29. 1. 2008 13:25

Samozřejmě, u SATA disků se jumperiáda nekoná, nicméně, když dáš zcela nový disk do počítače, tak na něm musíš vytvořit oddíl a zformátovat ho, jinak z hlediska Windows neexistuje. Při instalaci to obstará instalátor, ale ve Windows to musíš udělat sám přes Správu disků.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zmizik 29. 1. 2008 13:28

Pred 6 rokmi novy WD 80GB sa ani neroztocil - vymenili mi na mieste kus za kus. Blbe bolo ze som musel cakat do pondelka, stalo sa to v piatok.

Ale aj tak to vidim na chybu niekde inde, ako v tvojom HDD. z
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pointmann 29. 1. 2008 13:38

jo to vím jak se to delá.ale ja ho ve správci oddílů neviděl ani a to sem měl xp sp2 a tam by ty ovladače na sata měli být a instalace vist ho taky nenašla,takže je asi v háji no.no zkoušel jsem tam zapojit na tu desku hdd přes ide a vše šlo v poho,instalace disk našla a normálně se to nainstalovalo.mělo by to být diskem
Pointmann
Junior

Odeslat příspěvekod Pointmann 29. 1. 2008 13:39

kdyby byla chyba někde jinde,tak nevim v čem teda
Pointmann
Junior

Další stránka