Nástřik mechaniky

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bleeesk 7. 2. 2008 19:29

Zdravim... mam v pc jeste bílou mechaniku ale z černou skříní to nejak neladí... chtel bych jí prestříkat asi nejspis nejakym sprejem... ale nevim presne jak nato? Aby mi ta barva drzela a ten plast to vydrzel...

Díky.. :oops:

EDIT: Samsung SH-S202H
bleeesk
Junior

Odeslat příspěvekod RobinJugas 7. 2. 2008 19:31

Spokojený uživatel Windows XP.
RobinJugas
Junior

Odeslat příspěvekod bleeesk 7. 2. 2008 19:33

hm... fakt moc dik.. to sem asi necet ze... ale ja chci jen ciste nastrik na mechaniku (plast) a to snad nemusim delat tim plnicem atd....
bleeesk
Junior

Odeslat příspěvekod qwertysimo 7. 2. 2008 20:45

v drogérii alebo vo farbách-lakoch dostaneš sprej určený na základný nástrek plastu a na ten potom môžeš nastriekať čiernu farbu. ešte som to neskúšal, ale nemám dôvod neveriť predavačke, ktorá mi už veľakrát dobre poradila.
qwertysimo
Junior

Odeslat příspěvekod spider99 7. 2. 2008 21:10

Nekecá! Já to dělal už mnohokrát, i na autě /zrcátka.../ Základovku na plasty a pak na to můžeš stříknout třeba i metlu :D
spider99
Junior

Odeslat příspěvekod kozomrd 7. 2. 2008 21:18

Sežeň si z jinýho Case černou 5 a 1/4" záslepku s dvířkama, která je určená k překrytí CD/DVD mechaniky. Spousta lidí je nepoužívá, protože při zavírání se zasekává Tray - neboť zapomněli sundat přední čelo z Traye
kozomrd
Junior

Odeslat příspěvekod martin_o5 7. 2. 2008 21:25

Ta krytka ale zase nemusí sedět do každé skříně(spíš sedět nebude pokud ji tam již nemá)

Já takto před cca rokem přestříkával lesklým černým autolakem svou bílou DVD-RAM. nepovedlo se mi to úplně dokonale ale skříň je v zátiší pokoje ve stínu, takže to nejde vidět.
Chce si to nejprve vyzkoušet na jiném kusu hranatého plastu, jak se ta barva chová. Mě se po rovné ploše rozlévala a na hranách zůstavaly bílé čáry. Druhá vrstva tomu pomohla :)
Chce si to nejprve odzkoušet a pak to nechávat mezi vrstvami pořádně uschnout.
"Štěstí je jako malé dítě. Musíte ho neustále podpírat a pomáhat mu"
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glider 7. 2. 2008 21:33

a preco si si nekupil ciernu??? :roll: LOL
..chod do nejakeho seriozneho obchodu a vypytaj si cierny panel....
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 7. 2. 2008 21:48

martin_o5: to chce spray dobre a dukladne roztrepat a udelat par tenkych vrstev z vetsi vzdalenosti. ,) holt ne kazdy to na poprve ma v ruce

bleeesk: je nejaky problem zajit do prodejny a zeptat se? :) sprej pochopitelne sezenes i na plasty. Ale davat stovku za spray kvuli kousku plastu? To si radsi vazne zajdi do nejakeho shopu a popros je o jinou krytku.

To ja dlouho ti na tom barva vydrzi je dano tim jak kvalitne a dobre to nastrikas. Onen navod na PCtuningu je vcelku povedeny, i kdyz z videi je patrne ze lakyrnik z autora nebude ,) Napr to jak strika plochu s nekolika prestavkama uprostred plochy je vazne spatne! Plocha se ma striknout jednou rovnomerne na jeden zatah, ne v pulce prestat a zacit znova.

Krytka mechaniky je ale takova prkotina, ze si dovolim tvrdit ze to nezvora ani blbec (martin_o5 neber osobne)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bleeesk 7. 2. 2008 22:29

glider: No proc... protoze 1.jinou nemely 2.mel sem bilou case
bleeesk
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 8. 2. 2008 00:49

Ja si takto upravuji predni panely /a nejen ty/jiz nekolik let,vzdy jsem si vystacil s obycejnym cernym/stribrnym sprayem /80-100,-Kc/,barva je stala a strika se pri trose zrucnosti naprosto v pohode.Jen je treba vyjmout vsechny dily panelu - okenko pro diodu,tlacitka,celo supliku atd... ,jinak je zde nebezpeci slepeni.V soucasne dobe lze sehnat prakticky cokoliv v cerne/stribrne /i jine/ barve,coz drive nebylo - na vsem panovala oskliva kancelarska bezova.... Ja osobne preferuji vse v cernostribrnem provedeni a kdyz rikam vse tak to tak i myslim,od case,stolu,kresla pres LCD az po dok na mys - nic jineho mi take nezbyva,pracovnu mam jako soucast velkeho obyvaku,kde panuje pouze black/silver /jen ten koberec je bily :) /...
-GA-EP45-UD3R + Intel C2D E6400 2,13@3,2GHz-4GB DDR II/PC800 A-Data Extreme-MSI NX8800GTS-T2D512E-OC-2x250GB SATA II-Audigy 2 Platinum-Chieftec Big Tower + Fortron Epsilon 80+ 600W-LCD Samsung SM275T-Logitech G11+MX Revolution
RostaD
Junior