naformatovany hadr

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod redfrog 28. 12. 2009 19:46

ten disk je divný... pustil sme na to getdataback... a při skenovani ukazuje...
při startu 3h... do konce...
20000 sektoru... 22h
21000 - 10h
26000 - 20h
27000 - 22h
28000 - 14h
29000 - 0,5h
30000 - 11h
31000 - 7h
32000 - 15h
34000 - 4h
║▌║█║║▌││║▌▌║║█║▌│║▌ ║█║▌
-EAN- 7584852-13 | ■ 22.95 €
redfrog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 12. 2009 20:04

22hodin je na getdataback nic zvlaštniho.Divný jsou jiný čisla ale o to nejde.Getdadaback - spustit ,vypnout monitor a zitra mrknout co vyblil nemá cenu nic řešit.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redfrog 29. 12. 2009 09:03

tak od vcerejska se nic nezmenilo teprve proskenoval 460000 sektoru... 0%... identifikoval 140 souboru... stale ty casy skacou ve velkych rozdilech... dam mu tyden a uvidim... co jineho mi zbyva...
║▌║█║║▌││║▌▌║║█║▌│║▌ ║█║▌
-EAN- 7584852-13 | ■ 22.95 €
redfrog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2009 09:57

Tak to ne.Evidentně není co hledat.Najdi si na netu jak udělat bitovou kopii vadneho disku - oddilu.
Udělej si ji.Mimochodem doufám že vlastně celou dobu pracuiješ s ní a ne s původním ale co kdyby :-)Až ji budeš mit najed na stranky testdisku a mrkni se na postupy s unknown oddilem,měly bhy tam být.V jednom bodě prostě nepokračuješ dal ale misto volby co se nabizi jako default daš neznámý,unknown.šance na ůspěch minimalní - pokazit - není co.Problem není nikdy ztrata poškození PT,ani havarie při dělení disku,ani libovolne jine havarie při praci s disky.Největší pruser je dejme tomu prace s disky havarie - kna co se mně to stalo?Kde jsou oddily ?Jakto že nepřiřazeno?Hm naformatuju at vidím oddil.A v ty chvili by by data můžeš jim mávat na 99.99 procent.Neobnovíš.
Jinak getdataback jak to tak vypadá ani neví v jakém filmu je :-)jestli to maš jako náhradní PC nech ho chvíli se trapit ale evidentně jede do prázdna.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redfrog 29. 12. 2009 11:04

tak byl sem v obchodě kaj mají aj servis na pc... a říklam mi tipek že jen diagnostika by stala 360, a plus další výdaje za obnovu dat.... záleželo by kolik by na tom ztrávili času při obnově... no a taky mi říkal že by s tím nedělali stejnak nic jiného než co dělám já cez GetDataBack se snažili o obnovu... a nechali by to maximálně 3 dny, a pak by to považovali za neopravitelné a kačky by chtěli tak i tak:)... a také říkal podle toho jak se ten disk chová že pravděpodobně odešla elektronika... a že to by šlo zpravit jen tim že by se ta elketronika přešroubovala z jineho disku, ale ten by musel byt ze setjne serie a zcela identický...
a taky říkal že je možne že diky tomu že došlo k takové poruše, chybě, tak se rychlost toho disku mohla zpomalit možná až na 1 mega... proto vše trvá nekonečně dlouho... takže tak jak vy i on mi radíte ať to nechám bježet co nejdele půjde, tak mi nic jiného nezbýva... zatím to teda nechám a ozvu se příšti rok jak to dopadlo:D:D:D:D:D
║▌║█║║▌││║▌▌║║█║▌│║▌ ║█║▌
-EAN- 7584852-13 | ■ 22.95 €
redfrog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 12. 2009 11:28

Týpek je dobrej týpek :-)Odešla elektronika a disk frčí....Nenech se odrbat - jo x procent tady těch jako že servisaků na to pustí getdataback protože upřimně řečeno by byli z blbýho testdisku vedle jak ta jedle-
Zbytek použiva napřiklad hexeditory ...Pryč od nich.Zpomalilo se to protože hledá a jaksi tam nic není.Neboli hledá a není co neboli bude hledat tak dlouho dokud mu neřekneš nic tam není.Neboli jednoduchý test - až to vzdáš že servisak je mirně řečeno blb.Vytvoř nový oddil nějakým livkem.
Vrátím se k zakladním věcem neviditelnost v systemu je zcela irelevantní - system nevidí protože to co je zodpovědné za to aby viděl je velmi omezená a neschopná věc.Proto mimochodem se obnovuje mimo prostředí Windows - třeba tesdisk na flashce nebo specialní live cd zachranařské bootovavcí.NIKDY NE VE WIN.
Jo ještě dodám kdo chce penize za diagnostiku je z mého pohledu podvodník.Diagnostika se zasadně dělá zdarma- důvod je logický,specializované firmy si poradí s leččíms ale servios v obchodě a specializovaná firma se opravdu vylučuje.Tudíž specializovaná firma si může dovolit diagnostiku zdarma - ví že z X zakázek obnoví 85 procent kdy si naučtuje solidní pálku,servis v obchodě ví že cokoliv co nezvladne getdataback je mimo jejich level tak čas který marně stráví nad dumáním chtějí mít pokrytý.Dobrej job...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redfrog 29. 12. 2009 11:45

ale běžet to zatím nechám... už teda našel (ne našel identifikoval) jeksik fajly (150) v jakem budou stavu až to skončí je druhá věc...


nevdržel sme to čekáni tak sme to stopnul stejnak to nemá cenu...

mám tu ale zajmavý snímek...
Obrázek
ten pokles je několik dotazu na hdd... zajmavé hdnotoy má Minimum a maximum...

když mi ten GetDataBack napsal že tam vidí nějaké složeky a identifikoval ty soubory, tak je možné teoreticky že tam ty data jsou?

Dneska už to asi nebudu hrotit necham ho spočnut a zítra to zkusím znova na to IDE, je množné že by byl poškozeny jen ten plošný spoj nebo konektro u toho externího boxu?
║▌║█║║▌││║▌▌║║█║▌│║▌ ║█║▌
-EAN- 7584852-13 | ■ 22.95 €
redfrog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redfrog 30. 12. 2009 08:15

Tak se mi to podařilo hned ráno připojit do IDLE v PC jako ATA, první co mě po startu potěšilo bylo že XP okamžitě vyskočilo detekován nový HW.

Ale další zkoumáni už mě tolik nepotěšilo rychlost disku je stále nule.
Výsledek SMART status v HD Tune.

Obrázek
║▌║█║║▌││║▌▌║║█║▌│║▌ ║█║▌
-EAN- 7584852-13 | ■ 22.95 €
redfrog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 30. 12. 2009 09:19

odzálohuj kritická data a bež disk reklamovat...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 12. 2009 09:37

Už nevím jak ti lidsky vysvětlit že pod Windows se opravdu nic nedetekuje ani nedělá.Minimalním vhodným důvodem bude to že pomineš komplexnost něčeho tak velkeho a nastartuješ do lehčiho prostředí specializovaného na to co chceš.Takže dejme tomu nebude tě "obtěžovat" služba zodpovědná za chod WMP když mně zajímá hardisk.
Eliminuji tim napřiklad věc kterou pokud nevlastnim křištalovou kouli nemůžu vědět pokuid se celkem solidně nevyznám.V tvojem připadě o to nejde,proběhl tam format ale u 99procent dotazů a havarii co tady jsou o TO pravě de.Nejde nahodou o nekonzistenci systemu,nekonzistenci filesystemu a na tom zakladě jsem přišel o data na disku Z?Nekonzistenci filesystemu si ověřím osobně raději mimo běžící system abych vyloučil že výsledek bude podivný protože slavné testy provádím ze systemu který už stejně děla všechno možné a jde o něšěm řict cokoliv mimo toho že by byl v 100pro kondici.
Na propad se vykašli - a na HD TUNE pod win už uplně.Na takový to pastování do diskuzí že si Franta koupil Hardisk v Alzasoftu a ten stal o 5 korun min než co si koupil jirka v CZC a v testu vykazuje o pul promile lepší vysledek je fajn.Pastneš screen a hotovo.pokud s ním chceš operovat tak se řid výsledkem HEALTH STATUS OK
Pokud nevíš co ktera hodnota znamená i když tam je nula tak moc nemá cenu ho pouštět...
Jinak u externiho boxu může být poškozený cokoliv to je pravda a to je důvodem proč kupuju jenom kolibku do ni připojím disk ušetřim 700 minimalně a mimo jine eliminuju vliv zfušovaných zaležitostí v těch krabičkach který mimo toho že lahodí oko nemají žadný jiný význam než se lidi co si je pořizují chodí pro další krabičky periodicky.
Při obnově dat se vůbec prostě nezábyvej věcma jako HD TUNE atd.
Jinak GETDATABACK něco prostě vidět musí,pokud se nemýlí taks fermatoval,vytvořil nějakou strukturu,filesystem.Kouli křištalovou nevlastní nikdo takže raděj než screen z HDTUNE měls hodit screen z GDTB.On pokud se nemýlím k těm souborům něco piše.
Jinak pořad neudělals to zakladní a ignoruješ jakekoliov rady.Takže dobře.Stahni si paragon - udělej z něj live cd.Bootni do toho live cd.Pokud uvidíš disk proved odebrat oddíly.Vytvořit oddíly.Naformatovat.Strč do PC flashku s nakema souborama nebo připoj disk.Proved porad v prostredi paragonu presun dat z flashky,disku na inkriminovaný problemový.pokud cela tato serie probehne ok je disk v poradku.Samozřejmě data na disku ktera tam byly původně jsou nenavratně v .iti,ale to ti nevadí protože SIS URČITĚ UDĚLAL ZMINOVANOU BITOVOU KOPII DISKU KOPII VČETNĚ CHYB,JE ZMINĚNA V TOMTO A V DALŠÍCH ASI 10000000 THREADECH.Pracuješ už určitě s topu kopii a proto nemusíš spouštět HD tune ale takto jednoduše ověřiš jaký je opravdu realný stav disku.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redfrog 26. 2. 2010 09:45

ne bitovou kopií nemám, bohužel nemám... ten disk komunikuje rychlosti 0 kb/sec tím pádem není možné udělat bitovou kopií ani nijakou jinou v reálném čase...
║▌║█║║▌││║▌▌║║█║▌│║▌ ║█║▌
-EAN- 7584852-13 | ■ 22.95 €
redfrog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 2. 2010 14:45

Poslední šance:
HDD na hodinku do mrazáku na 4°C;
pak zapojit, rychle zálohovat a průběžně intenzívně chladit HDD, např. velkým stolním větrákem.
Příště zálohuj včas :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 26. 2. 2010 17:10

Ne ze bych vam chtel do toho kecat, ale jestli si dobre pamatuju, jedna se o USB disk... Ja bych vubec recovery disku neresil pres USB, ale pokud je disk v housingu, vyrvat ven a povesit na patricnou datovou ksandu. USBecko je to nejblbejsi pripojeni pres ktere by se melo neco takovyho resit.
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 2. 2010 17:33

redfrog píše:Tak se mi to podařilo hned ráno připojit do IDLE v PC

Zřejmě to mělo být IDE.
ofp.wolf píše:USBecko je to nejblbejsi pripojeni pres ktere by se melo neco takovyho resit.

S tím nelze než stoprocentně souhlasit, pokud jsi měl na mysli USB v.1 - 2.
USB-3 je trochu lepší řešení.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 11. 8. 2010 14:47

Prosím, můžete mě někdo nasměrovat na návod jak odstranit data z HDD, aby už nikdy nešla obnovit. Děkuji
vaclavbarak
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků