BSOD při formátování nového disku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vlado82 23. 11. 2008 18:48

Ahojte,
Takze mi prisla MB z opravy. PC robi stale to iste. Skoda ze mi ju nevymenili.PC sa stale restartuje, zamrza a vyhaduje modru tabulku s hardwerovou chybou. Po spusteni sa rozbehnu len ventilatory, a PC sa rozbehne az po viacnasobnom restarte.
Obrazok chyby je na nasledujcom linku
http://www.obrazok.eu/viewer.php?file=k ... hdh2an.jpg
Asi tu dosku budem musiet opat rteklamovat, lebo mi akurat prepalili BIOS.
Skuste poradit co to moze robit.
vlado82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 11. 2008 19:09

Máš tam Norton antivir?
Popisný text zprávy STOP 0x00000050: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Obvyklá příčina: Požadovaná data nebyla v paměti nalezena. Příčinou této chyby může být ovladač tiskárny nebo ovladač vzdáleného připojení. http://www.microsoft.com/technet/prodte ... x?mfr=true A samozřejmě všechny další ovladače a paměti.
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlado82 24. 11. 2008 16:00

Nie ja tam nemam norton antivir. Ja tam nemam nic len windows. Nie je mozne aby po spusteni PC sa rozbehli len ventilatory. Cele je to divne.
vlado82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 11. 2008 17:39

kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Harper 24. 11. 2008 17:55

osobne bych to na zdroj netipoval... co ma co zdroj spolecnyho s tim kdyz uz disky atd bezi. Jo kdyby se BSOD ukazala pro startu kdy se jeste vse rozbiha tak budiz. Muze to byt aj vadnym kusem disku.
MB: 945G7AD-8EKRS2H, Dual Core 2180 at 2 Ghz, 4GB RAM, ATI 3650 512MB pasiv, 320 GB, 500 GB, 80 GB HDD, 5OOW KME
Harper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yanick 24. 11. 2008 18:44

Mas zapojeny reprak na doske? Ak ano, tak pri neuspesnom zapnuti by mal pipat a podla poctu, typu a kombinecie pipnuti sa da zistit kde je problem. Problem je, ze u kazdeho vyrobcu BIOSu sa to lisi. BIOS byva bezne AMI, Award alebo Phoenix.
Ak nepipa, tak problem moze byt kdekolvek. Ja by som zacal od zdroja. S mojej skusenosti sa najcastejsie kazi prave zdroj a naviac zdroj nedodava len 1 napatie ( http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_power_supply ), cize to, ze sa tocia ventilatory alebo disky este nic neznamena. Nemusi byt pokazeny uplne, staci ciastocna porucha.
Este mozes skusit odpojit vsetky externe zariadenia a skusit ci nebehne sama doska (zapojene len napajanie dosky (a procesora), RAM a pripadne grafika (ak nemas na doske)), cize prebehne POST a pokusi sa bootovat.

Alebo kratka verzia, vyluc veci, co nemas v zaruke a ak nepojde, tak veci co mas v zaruke prid v ramci reklamacie otrieskat o hlavu osadenstvu predajne :-)
yanick
Junior

Odeslat příspěvekod yanick 24. 11. 2008 18:49

Skoro som zabudol, to ze nepusti moze byt aj problem s ACPI, co by bol sw problem (ovladac). Skus vytiahnut napajaci kabel, stlac tlacitlo, ktorym zapinas pocitac (aby sa vybilo zbytkove napatie na doske), pichni kabel nazad a skus.
Mal by sa zapnut, ak sa nezapne, tak takmer isto je problem s hw.
yanick
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 11. 2008 19:01

Že by ho za ten měsíc nezkusil vyměnit? Tomu nevěřím.
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yanick 25. 11. 2008 18:40

kejki3 píše:Že by ho za ten měsíc nezkusil vyměnit? Tomu nevěřím.

Neviem, mozno hej. Ak skusil tak nevadi, ak neskusil, tak mu to mozno pomoze :-)
yanick
Junior

Odeslat příspěvekod vlado82 3. 12. 2008 08:19

Caute,
Takze po dlhsej dobe som dosiel k zaveru kde bola chyba. Po druhom reklamovani MB mi poslali konecne novu dosku, teda kvazi novu, poslali mi servisny kus a namiesto M3A78 mi poslali M3A78 Pro co mi je na nic kedze ma integrovanu VGA ale da sa dobre taktovat. To len na uvod.
Po vymene dosky to vsak robilo to iste, takze doska to nebola. Vymenil som zdroj, a problem stale pretrvaval. Problem bol v module RAM. Vymenil som RAM-ku a PC slape ako hodinky. Akurat tomu nechapem ked je uplne nova 2GB ADATA 800MHZ a je v cudu. Prekvapive je ze v inom PC slape ale len v druhom slote. V prvom slote taktiez nejde. Preto neviem ci mam tuto RAM reklamovat alebo ju mam pouzit v druhom PC v druhom slote kde slape. Akurat mi ale pise v system inf. ze mam 2GB RAM Extesion. Takze po 2 reklamaciach MB to bola RAMKA. Neuveritelne. Ale co uz, na buduce budem mudrejsi.
vlado82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 11. 12. 2008 20:13

Pusť na tu ramku Memtest86, pokud vyskáčou chyby, tak ji reklamuj.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků