Upgrade FirmWare na Seagate Disku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DarkKiller 22. 1. 2009 15:38

Dobry den po zisteni ze patrim medzi tych statnych ktory si musia update firmware na disku a po precitani tejto spravy http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... 67#newska1

Som si stiahol od nich ISO image o velkosti 1,5MB dat a napalil ho na CD (data na CD co ja vidim maju 300kb ale CD ma velkost 1,5MB takze to odpoveda)

Vypol som PC odpojil disky ktore su OK a nechal zapojeny "vadny" disk + mechaniku.Zapol som PC vlozil som CD s firmware a nabootovalo mi hlasko FreeDos a nejde nic robit ani pisat ani mazat ani nic a tak to zostane seknute. Asi som spravil niedke chybu tusite kde ? :hm
DarkKiller
Junior

Odeslat příspěvekod bass 22. 1. 2009 15:49

no a co teraz Free dos. a ake prikazy mas zadat, to uz nepisu?
Asus Rampage II Extreme
6GB KINGSTON HX@1925 Mhz
Core i7 920@4,2GHz-NoctuaNH-U12P
Sapphire HD 5850 1GB@900/1250
Asus Xonar D2
2x320WDC WD3202ABYS-RAID0
Logitech Z-2300
CORSAIR TX650W
Thermaltake Armor
HP-LP 2475w 24LCD Wide
X-25m(34nm)SSD 80GB intel
bass
Junior

Odeslat příspěvekod DarkKiller 22. 1. 2009 17:37

No zadat treba flash.bat ale problem je ze nemozem nic zadat. Proste je tam len to FreeDos ale nic sa neda robit
DarkKiller
Junior

Odeslat příspěvekod Hanák 22. 1. 2009 18:00

Nemas USB klavesnicu, FreeDos ju asi nepozna.
Hanák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DarkKiller 22. 1. 2009 18:49

jj to ma napadlo tiez som musel vyhrabat zaprasenu starucku PS2 klavesnicu (ja som vedel ze sa este bude hodit) ale v tom to nebolo :-(

Jediny navod co som nasiel je
Basic instructions:
1) Create the FreeDOS bootable floppy or CD-ROM.
2) Use a standard desktop PC with an integrated SATA controller, or
a common SATA add-in controller like a Promise SATA150-TX2.
3) Disconnect all PATA or SATA devices from the system, except the
device needing the firmware update.
4) Boot the system using the update floppy or CD.
5) At the DOS prompt run the flash.bat file

takze 1 krok som spravil, 2 krok som preskocil lebo neviem co to tam je, 3 krok som spravil, 4 tiez a k piatemu sa neda dostat skusal som aj s diskety ale na diskete ked tam nakopcim obsah imagu nieje ziadny flash.bat pretoze ISO image ma 1,50Mb ale data ktore idu skopcit maju len 300KB
DarkKiller
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 23. 1. 2009 16:50

netreba ešte z toho *.iso súboru vytvoriť pomocou napalovacieho softu,ktorý vie iso prerobiť na čitatelné súbory,samotný flash.bat + súbor firmwaru ? Obvykle pokial je tam potrebný nejaký xy.bat príkaz,tak súbor s firmwarom by mal byť v nejakom *.bin,*.awd alebo *.00 a podobnom formáte a mal by byť normálne viditelný ako súbor na vypálenom cd-osobne predpokladám nejakú chybičku krásy v pretvorení a napálení samotného stiahnutého iso obrazu do použitelnej podoby
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DarkKiller 23. 1. 2009 20:14

No uz na tom samotnom image od Seagate nieje viditelne nic viac :-(
DarkKiller
Junior

Odeslat příspěvekod Beda 2. 23. 1. 2009 20:44

neslo by pridat do toho ISO souboru, treba pomoci UltraIso autoexec.bat, aby spustil flash.bat?
Beda 2.
Junior

Odeslat příspěvekod DarkKiller 23. 1. 2009 21:59

Teoreticky by to malo ist.Avsak jedna sa o firmware disku takze keby sa nieco zvrtne tak.... :hm
DarkKiller
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 25. 1. 2009 09:01

zrejme záleží podla modelu disku,mne z toho iso súboru vytvoril iso recorder na cdčku jeden readme a jeden exe súbor,ktorý zdetegoval seagate st3320613as disk,previedol upgrade a bolo po paráde,pokial Ti z toho iso súboru nič čitatelné na cd napalovací program nevytvoril,tak bolo zrejme zle vytvorené upgradovacie cd z iso obrazu
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DarkKiller 25. 1. 2009 09:41

Ano to iste aj mne 1x Readme a 1x exe subor ktory po spusteni analyzuje disk ale nic viac.A ked pustim ten Exe tak sa nic nedej ci to mam pustit cez FreeDos ?
DarkKiller
Junior

Odeslat příspěvekod mario13 25. 1. 2009 09:44

Pozor na ten update firmwaru pre niektore Seagaty. Podla poslednych informacii to po update hned prestane mat pristup k datam na disku (tyka sa to zrejme len niektorych modelov). Nastastie sa to ani kolegovi nepodarilo update-ovat. Ale ked som pozerat ten updater, tak sa mi zdalo, akoby zmiesali data a programy pre rozne typy diskov. Navyse ten updater mal dost stary datum, tusim z januara 2008. Aspon pre ten disk co mal kolega.
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod DarkKiller 25. 1. 2009 11:36

Ano data som nastastie s disku zalohoval na druhy takze aj keby to zmazalo data tak OK lenze u mna je problem ze asi neviem ako to updatnut
DarkKiller
Junior

Odeslat příspěvekod mario13 25. 1. 2009 12:40

Ani ten update tusim nezmazava data. Data zostanu na platniach, akurat ze sa k nim neda dostat, mozno po dalsom update FW.

DarkKiller: Treba mozno trochu pockat, kym sa to utrasie, urcite bude viac takych, tak to budu musiet riesit. Teoreticky by si sa mohol obratit na predajcu, ten moze mat lepsi pristup k servisnym downloadom. (Alebo dodavatel predajcu).
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod tulino 2. 2. 2009 18:58

ja som rovnako updatol a bez problemov, dokonca aj data ostali OK, i ked zalohu urcite doporucujem

1) odpojit disky (okrem toho co opravujete - updatujete)
2) spustit pc
3) sam sa nabootuje TXT subor kde si vyberate co chcete urobit:
A-B-C update podla konkretneho modelu daneho produktoveho radu (kazdy produktovy rad ma iny sw !)
S - scan ATA devices
R - read documentacion
alebo
Z - pre DONE
4) po vybere prebehne update a si upozorneny, ze musis VYPNUT pc, nie restartovat!
5) znova napojit systemovy (a ine disky)
6) boot system
7) enjoy

napada ma, ci mas povolene bootovanie z CD v biose (sorry ak som si nevsimol, ze to tu uz niekto spominal)
data treba vypalit ako bootovacie CD - 2 subory .TXT a .EXE(ale to vsetko na stranke je aj s vyobrazenim):
Firmware Update Procedure:
http://support.seagate.com/firmware/firmware_update_procedure.html

a dalej ako napalit CD:
http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=201431&NewLang=en
tulino
Junior

Další stránka