mechanika nevypaluje dvd ostatní ano

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sesty 26. 1. 2009 08:22

Zdravím všechny,

asi před rokem jsem dal do mechaniky disk na kterém byl štítek. Moje blbost, nezkontroloval jsem že špatně drží a štítek (samolepka asi 1,5 x 3 cm) se uvnitř mechaniky uvolnil a zůstal v ní.

Naštěstí se nic nestalo a mechanika dál fungovala tak jak má. Ale asi před měsícem začali problémy s vapalováním dvd.

CD čte i vypaluje
DVD čte ale s vypalováním je problém, po zahájení vypalování (např. rychlostí 16) se vypalovací proces plouží neskutečně pomalu, tak že po půl hodině vypalování je dle grafického ukazatele vypáleno tak 8%. Avšak když vyjmu DVD z mechaniky je znát vypálená stopa nejméně do poloviny disku. Jednou jsem to nechal běžet hodně dlouho, ale stejně jsem to asi po hodině přerušil (ukazatel tak na 20%) dvd v tom počítači nefungovalo, ale na mém notebooku jsem ho načet.

Zkoušel jsem i jiný software, výsledek stejný.

Může na to mít vliv ten uvolněný štítek? Čiste teoreticky když to CD čte i vypaluje a celé DVD to načte, tak to tam ničemu nebrání, ale nejsem odborník.

Děkuji za jakoukoli radu, čím by to mohlo být a jestli se mám pokusit mechaniku rozebrat a štítek vyjmout.
sesty
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 1. 2009 00:22

Mohl se ten kousek dostat kamkoliv kde může vadit.

Prostě rozebrat vyčistit a nebo koupit novou.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 1. 2009 10:02

štítek může vadit, ale spíše bude na vině zaprášená čočka nebo zeslablá laserová dioda.

Rozebrat, očistit opatrně čočku, při té příležitosti vyndat štítek. Pokud to nepomůže, chtělo by to novou vypalovačku.

Zkus vypalovat DVD nižšíí rychlostí, třeba 4x, tam je potřeba podstatně nižší výkon laseru..
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 29. 1. 2009 11:35

děkuji, zkusím... :)
sesty
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků