Flash disk - porucha?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ipkisek 25. 2. 2009 16:15

Ahojky.Asi jsem se nechal napálit na Ebay,ale to je jedno.Mám Flash disk a nevím jestli to tak má být,ale nejde mi za boha naformátovat v NTFS.Jde jen Fat32.Je toto normální? To je jeden dotaz.A druhý: Když tam nahraju nějakou muziku v Mp3 tak když ho naformátuju na ten Fat32 tak tam dám třeba 10 souborů v MP3.Ale když chci něco přidat,tak se mi to tam sice nakopíruje,ale vypnu flash ,znovu ji zapnu,složka tam sice je ,ale prázdná.Toto se mi děje skoro pořád,takže mám pocit,že ta flash je v p...Jinak se ale chová zcela normálně.Doktor disku mi nic nezjistil,win mi hlásí že je vše OK.Tak fakt nevím.Tohle jsem ještě neviděl,abych dal něco na flashku , vypnu ji a po zapnutí tam je jen prázná složka. :-/ :-/
"IGNORANTI QUEM PORTUM PETAT NULLUS SUUS VENTUS EST."
ipkisek
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 25. 2. 2009 16:41

niektoré jednoduché flash disky nevedia pracovať s inými súborovými systémami ako s FAT-kompaktibilnými,záleží,aké "vnútornosti" sú použité,s tým súvisí aj schopnosť "vidieť" súbory určitej maximálnej velkosti,rýchlosť zápisu,čítania ap.Proste velmi zjednodušene povedané,čím lacnejší flashdisk,tým jednoduchšia konštrukcia a obmedzenejšie možnosti,čo ovšem nijako nevylučuje možnosť,že tento konkrétny flashdisk má nejakú závadu.Treba si ovšem pri kopírovaní a manipulácii s ním dať pozor na to,aby bol disk vždy odobratý z pc korektným spôsobom a došlo aj k fyzickému zápisu kopírovaných dát na disk,pokial sa to odpojí z pc bez kliknutia na ikonu bezpečného odobratia hardwaru,môže dôjsť k tomu,že súbory sú ešte len v cache a k ich fyzickému zápisu na disk už nedôjde a po znovupripojení tam v skutočnosti nič nieje-flashdisk je prázdny a predtým zobrazované súbory sa zobrazili len z diskovej cache,nie skutočné súbory už zapísané na flashdisku
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ipkisek 25. 2. 2009 16:55

dnv píše:niektoré jednoduché flash disky nevedia pracovať s inými súborovými systémami ako s FAT-kompaktibilnými,záleží,aké "vnútornosti" sú použité,s tým súvisí aj schopnosť "vidieť" súbory určitej maximálnej velkosti,rýchlosť zápisu,čítania ap.Proste velmi zjednodušene povedané,čím lacnejší flashdisk,tým jednoduchšia konštrukcia a obmedzenejšie možnosti,čo ovšem nijako nevylučuje možnosť,že tento konkrétny flashdisk má nejakú závadu.Treba si ovšem pri kopírovaní a manipulácii s ním dať pozor na to,aby bol disk vždy odobratý z pc korektným spôsobom a došlo aj k fyzickému zápisu kopírovaných dát na disk,pokial sa to odpojí z pc bez kliknutia na ikonu bezpečného odobratia hardwaru,môže dôjsť k tomu,že súbory sú ešte len v cache a k ich fyzickému zápisu na disk už nedôjde a po znovupripojení tam v skutočnosti nič nieje-flashdisk je prázdny a predtým zobrazované súbory sa zobrazili len z diskovej cache,nie skutočné súbory už zapísané na flashdisku

Chápu.Disk mám nastavenej na max výkon.Takže ho odebírám kliknutím na ikonu odebrání.Zvláštní je to,že když disk naformátuju a vložím na něj třeba 10 složek s mp3,tak se tam všechny,sice pomalu ,ale nakopírují a zůstanou tam.Když chci potom něco přidat,tak třeba 120Mb složka s mp3 se tam nakopíruje hodně rychle.Když to spustím v přehrávači tak to chvíli hraje ,pak se to sekne,pak hraje třeba konec 2 písničky atd.Dám ho bezpečně odebrat a po znovupřipojení je složka prázdná.Máš asi pravdu že bude nějakej špatnej.Prostě ho zase vymažu,naformátuju a dám znovu vložit,nakopíruje se vše a vše funguje.Nechal jsem se unést levnou cenou a tohle je výsledek.Budu muset koupit raději značkovej.Disk má 16Gb ale k ničemu.Pořád formátovat přece nelze.
ipkisek
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 2. 2009 19:36

Proč by nešel? Přepis jako přepis, jen jejich počet je u flash omezen.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ipkisek 25. 2. 2009 19:50

kejki3 píše:Proč by nešel? Přepis jako přepis, jen jejich počet je u flash omezen.

Opravdu to jde naformátovat jen v FAT32.
ipkisek
Junior

Odeslat příspěvekod daliborh 25. 2. 2009 20:19

Zkus to otestovat pomocí programu H2testw, např zde: http://www.heise.de/software/download/h2testw/50539
Ten otestuje celou paměť a řekne Ti, kolik z ní funguje.

Ale vzhledem k tomu, že jsi to kupoval na Ebay a šlo o 16 GB, tak je velice pravděpodobné, že je to podvod. (vlastní zkušenost) A pak doporučuji reklamaci přes PayPal, mě vrátili peníze.
daliborh
Junior

Odeslat příspěvekod ipkisek 25. 2. 2009 21:16

daliborh píše:Zkus to otestovat pomocí programu H2testw, např zde: http://www.heise.de/software/download/h2testw/50539
Ten otestuje celou paměť a řekne Ti, kolik z ní funguje.

Ale vzhledem k tomu, že jsi to kupoval na Ebay a šlo o 16 GB, tak je velice pravděpodobné, že je to podvod. (vlastní zkušenost) A pak doporučuji reklamaci přes PayPal, mě vrátili peníze.

Tak mi test napsal toto.Ale moc tomu nerozumím
Warning: Only 14686 of 16184 MByte tested.
The media is likely to be defective.
494.5 MByte OK (1012745 sectors)
13.8 GByte DATA LOST (29064183 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
13.8 GByte corrupted (29064183 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x0000000000000008
Expected: 0x0000000000000011
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 11.2 MByte/s
Reading speed: 12.4 MByte/s
H2testw v1.4
ipkisek
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 2. 2009 21:32

zebys koupil 512ku ktera se tvari jako 16 GB?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod ipkisek 25. 2. 2009 21:50

Miroslav Pragl píše:zebys koupil 512ku ktera se tvari jako 16 GB?

MP

Teď na to koukám taky. :-D Ale víš co je divný? Že na ní mám 1.5 GB hudby která funguje.Teď tam zkouším zkopírovat složku s hrou která má 6 GB a hleje tam.To je nějaký divný.
ipkisek
Junior

Odeslat příspěvekod daliborh 25. 2. 2009 22:02

Cokoliv tam nahraješ, se bude tvářit jakože tam je, ale ve chvíli, kdy to odpojíš a znovu připojíš tak to zmizí.

Jen tak pro zajímavost, jde ta fleška nějak jednoduše rozebrat? Pokud ano tak to zkus a přečti označení paměti, podle něj na netu určitě najdeš co je to zač a jakou to má kapacitu.
daliborh
Junior

Odeslat příspěvekod ipkisek 25. 2. 2009 22:18

daliborh píše:Cokoliv tam nahraješ, se bude tvářit jakože tam je, ale ve chvíli, kdy to odpojíš a znovu připojíš tak to zmizí.

Jen tak pro zajímavost, jde ta fleška nějak jednoduše rozebrat? Pokud ano tak to zkus a přečti označení paměti, podle něj na netu určitě najdeš co je to zač a jakou to má kapacitu.

Už jsem na to koukal.Rozebrat to nejde,ale funguje asi jen 2GB.Takže jsem pěkně nalítl. :-)
ipkisek
Junior

Odeslat příspěvekod jupik 25. 2. 2009 22:23

a to ti jde na fat32 nakopírovat soubor větší než 4GB? zkus ho rozjet pod vistou. teď jsem našel flash kartu 4GB a pod xp nejede (ukáže 4 odíly po 0B a nejde s tím nic udělat) jen pod vistou jede ok (ovladač by to asi spravil ;-) )
Jenom doplním: Nad 2GB kapacity jsou jen SDHC karty. Běžné SD karty jsou omezeny použitým souborovým systémem (FAT16), který vyšší kapacitu nepodporuje. SDHC karty používají systém FAT32, který podporuje velikost do 16GB zatím. To je důved, proč jsou karty nekompatibilní se staršími zařízeními, ačkoli jsou fyzicky shodné...
CPU:intel E2180 2,0@2,7(zatím není lepší chladič),DESKA:Gigabyte P35 DS3,RAM:2x1024 a-data EE800+,GK: ATI x1950 Pro,120+320GB hdd seagate+320 externí WD,case eurocase ml 3199 s Fortron 500W AX500-P Blue Storm ,winXP PRO SP2
jupik
Junior

Odeslat příspěvekod ipkisek 25. 2. 2009 22:50

ovladač nevím kde stáhnout,když to není značkový.prostě jsem nalítl.
ipkisek
Junior

Odeslat příspěvekod daliborh 25. 2. 2009 22:52

Každopádně to zkus reklamovat, a to rovnou přes PayPal
daliborh
Junior

Odeslat příspěvekod ipkisek 25. 2. 2009 22:54

daliborh píše:Každopádně to zkus reklamovat, a to rovnou přes PayPal

Nejhorší na tom je,že ten prodejce už nemá účet na Ebay.Asi ho blokli.Takže s reklamací asi neuspěju.Bohužel.Příště už nic takovýho na aukcích nekoupím. :-) Já vše nakupuji na Czech Computer,nevím proč jsem se nechal tak unést.No chybama se člověk učí.
ipkisek
Junior

Další stránka