Proč dnes diskety 1,44MB ?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martinsip 27. 2. 2010 10:14

Otázka jasná. Mám v PC ještě disketovku a asi 20 disket i nerozbalených. Existuje ještě dnes nějaké smysluplné využití disket? Odpověď jako podložka pod nohu stolu neuznávám. Nejsme na "Garáži". ;-)
martinsip
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 2. 2010 10:23

Mozna na bootovani dosu pri flashovani biosu.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod martinsip 27. 2. 2010 10:31

No vidíš 8-D . Jsem to ale tupec.

A ještě na něco?
martinsip
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 2. 2010 10:36

Existují také různé diagnostické programy, které se spouštějí z DOSu.

Ovšem většinou je možné jak flashovat BIOS, tak spouštět DOS i z USB flashe nebo z CD.

Další využití je F6 disketa pro Windows XP - ta se dá obejít integrací příslušného ovladače do instalačky.

Někdy je ale ta disketa nejpohodlnější.

Mimochodem, pomalu už skoro není využití ani pro DVD mechaniku. :-)
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 27. 2. 2010 10:45

kotouček z diskety je dobré stínítko...dá se využít např. pro pozorování zatmění Slunce 8-)
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 27. 2. 2010 10:50

Petr_S píše:Mimochodem, pomalu už skoro není využití ani pro DVD mechaniku. :-)

No tohle téma jsem chtěl taky otevřít.

Taky mám spoustu prázdných CD a nevím, co s nimi. Původně do auta na mp3, ale tam to už pouštím z telefonu přes AUX. Výhodu to má v tom, že to co poslouchám v sluchátkách nebo v práci, tak v tom pokračuju i v autě. A taky se mobil nemusí jako placka několik sekund načítat :-)
martinsip
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 2. 2010 13:43

Moje stroje čtou z disket a kolega mi volal, že je nemůže koupit, že už se tři roky nevyrábí. :)
Cena 10ks za 6,- tomu odpovídá.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martinsip 27. 2. 2010 13:49

Já pamatuju, že jsem za 10ks dal asi 90,- :grr: A to už byly na ústupu.
martinsip
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 27. 2. 2010 13:58

a 5 1/4 za 150 Kc....(1 ks) !
To si uz asyk nepamatuje nikdo.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 2. 2010 14:56

kejki3 píše:Moje stroje čtou z disket a kolega mi volal, že je nemůže koupit, že už se tři roky nevyrábí. :)
Cena 10ks za 6,- tomu odpovídá.

Trochu jsem doma uklízel a připravil jsem si asi 20 ks disket na vyhození, jestli jsi z Prahy, tak ti je klidně věnuju, když si pro ně ale přijedeš. Za spolehlivost ovšem neručím.

Jinak k dotazu. Já disketovou mechaniku nemám a nikdy jsem neměl - dříve jsem využíval cizí počítače (ve škole, v práci,..). Můj první počítač je notebook (bez disket). A na CD/DVD jsem vypálil jen pár médií (většinou instalačky Linuxu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 2. 2010 14:59

Abox píše:a 5 1/4 za 150 Kc....(1 ks) !
To si uz asyk nepamatuje nikdo.

Já jo. Dokonce jsme nedávno v práci jich pár vyhazovali :). Taky jsem býval vlastníkem a to dokonce "DD" :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 27. 2. 2010 15:03

Ja mam jeste 3 original nerozbalene v umelohmotnych krabickach schovane. Polaroid...? Mam je na policce na sichte.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 2. 2010 15:54

Já bych možná ještě někde našel 8" diskety. 360 KB a 1,2 MB 5,25" disket mám někde ještě několik stovek.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 27. 2. 2010 19:04

S disketama jsem se uz vyporadal - skoncily v popelnici, krome tech par kousku, ktere skoncily jako podlozka pod nabytkem. V kancliku mam ale jeste jednu raritku - feritove zaznamove medium [hrnec, tusim od Robotronu].
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 2. 2010 20:47

martinsip píše:Já pamatuju, že jsem za 10ks dal asi 90,- :grr: A to už byly na ústupu.

Ale jo, taky jsou za tuhle cenu. Obchodníci jsou obchodníci. :D
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Další stránka