Proč dnes diskety 1,44MB ?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pytlík 3. 3. 2010 15:10

Jsem možná pytlík (povím ti: laciný vtip!), ale taky pamatuji hodně, možná víc, než ty (i když - ta skleróza!).
Mimochodem: dnes jsem po několika letech připojil disketovou mechaniku. Je to ale její labutí píseň - jen jsem potřeboval něco převést a putuje na smetiště dějin.
A mimochodem po druhé: Podle PC Translatoru je wolf (mimo jiné) i aktivní homosexuál...
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 4. 3. 2010 00:03

Pytlík píše:Jsem možná pytlík (povím ti: laciný vtip!), ale taky pamatuji hodně, možná víc, než ty (i když - ta skleróza!).
Mimochodem: dnes jsem po několika letech připojil disketovou mechaniku. Je to ale její labutí píseň - jen jsem potřeboval něco převést a putuje na smetiště dějin.
A mimochodem po druhé: Podle PC Translatoru je wolf (mimo jiné) i aktivní homosexuál...

Hahaha, móóóc vtipný... Nechal jsem si nick z Internetového hraní OperaceFlashPoint...

Jinak mám někde v šuplíku disketovku s USB připojením, nijak mi napřekáží, tak jí tam nechám. Třeba jí moji vnuci dají do nějakého technického muzea :-D :-D
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod voshi 1. 12. 2010 14:03

Do šrotu, mam problém Na disketě důležité údaje. Ale pc mi hlásí "disketa není naformátovaná". Jak se k udajům na disketě dostat? Vyměnil jsem mechaniku, protože ta původní nechtěla ani formátovat, zkoušel jsem jiné diskety, u těch vše OK, jenom na dračku ta co potřebuju, nejede.
voshi
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 1. 12. 2010 15:10

Řekl bych to asi takto: No, to máš tedy smůlu.
Diskety nebyly nikdy spolehlivým médiem a často samovolně ztrácely data. Nečekal bych, že by někdo byl schopen dát radu, co by pomohla...
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod voshi 1. 12. 2010 15:13

O ztrátách dat vím, na stranu druhou, našel jsem diskety z 91. a to co tam kdysi někdo nahrál, tam pořád bylo.
Tak to jsem teda pěkně... někde.
voshi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 12. 2010 15:20

Takovym problemum je nejlepe predchazet - ZALOHOVAT.

Zalozni medium = takove medium, ktere ma vysokou zivotnost a zaroven co nejvyssi odolnost vuci okolnimu prostredi. Disketa nema ani jedno...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 12. 2010 15:22

Pohledej na Googlu nějaký FDD data recovery tools (třeba BadCopy Pro, to je ale placený program, můžeš alespoň vyzkoušet demo, co na té disketě najde, pokud z ní teda vůbec bude umět číst).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 1. 12. 2010 16:19

A nebo na ní polož svůj mobil a ať ti někdo z jiného mobilu na ten tvůj zavolá a nemusíš zkoušet už vůbec nic. Ale to asi není rada kterou by jsi chtěl slyšet :-)
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2010 17:43

Já jsem nedávno dělal pořádek v disketách a vše jsem přečetl a to byly kousky ještě z dob didaktiku.

Diskety byly celkem spolehlivé pokud se s nimi zacházelo šetrně za celou dobu jsem vyhodil asi 10 kousků co jsem je používal.

Taky se musely kupovat značkové, ovšem je pravda že ke konci disket se začaly dělat šmejdské diskety.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 12. 2010 18:06

Používal jsem PC inspector file recovery, je free a něco dokáže vytáhnout. Problém je s XP, že se sice zeptají na formát, ale mám pocit, že si tam něco chroupou i bez ptaní. Proto při čtení diskety zamykám.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jamil 1. 12. 2010 18:58

Diskety sa v hojnej miere používajú ako pamäťové médium pre meracie prístroje technologických veličín v priemysle (meranie tlaku, teploty, hladiny a iné). Sú to relatívne nové prístroje, ktorých cena sa pohybuje na úrovni niekoľkotisíc eur (cca 3000 až 5000€), a jedinou ich nevýhodou je, že používajú vymierajúce pamäťové médium a na mojom pracovisku sú ich desiatky alebo až stovky. Raz do mesiaca sa vyberajú a archivujú v PC. Keď som sa raz spýtal pracovníka, čo ich archivoval, že čo bude ak diskety nebudú, iba mykol plecami.
Ceterum autem censeo, communismo esse delendam
Jamil
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 1. 12. 2010 19:37

Anadisk, Teledisk......sveho casu pecka.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 12. 2010 19:45

Jamil píše:Diskety sa v hojnej miere používajú ako pamäťové médium pre meracie prístroje technologických veličín v priemysle (meranie tlaku, teploty, hladiny a iné). Sú to relatívne nové prístroje, ktorých cena sa pohybuje na úrovni niekoľkotisíc eur (cca 3000 až 5000€), a jedinou ich nevýhodou je, že používajú vymierajúce pamäťové médium a na mojom pracovisku sú ich desiatky alebo až stovky. Raz do mesiaca sa vyberajú a archivujú v PC. Keď som sa raz spýtal pracovníka, čo ich archivoval, že čo bude ak diskety nebudú, iba mykol plecami.

Tak náhrady jsou, především kvůli průmyslovým strojům se dělají usb zařízení imitující disketu. Cena je lidová - tuším kolem 3000,- od Poláka, možná levněji z Číny.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 1. 12. 2010 21:07

Hlavně opravdu moderní zařízení používají k záznamům měření dataloggery - naprosto bez jakýchkoliv problémů se ztrátou dat.
ofp.wolf
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2010 22:08

Pokud vím tak se diskety už nevyrábí, poslední fabrika byla zavřená někdy tento rok.

A pokud některé průmyslové zařízení dnes kupujete s disketou tak kupujete zastaralé zařízení kterého se potřebují zbavit. (i když může ještě udělat hromadu práce)

Pamatuji doby kdy se do strojů dávaly filmové pásy s vyděrovanými dírkami, někdy tam byly nahotinky a to se potom strácelo......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka