kompatibilita SATA II a SATA I

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zdejaro 28. 10. 2010 12:30

Mám notebook MSI GX720 a odchází mi u něj disk. Rozhodl jsem se tedy koupit nový a v internetové aukci jsem našel disk SATA I 500GB. Jde mi tedy o to, jestli když je v notebooku SATA II disk bude v něm normálně fungovat i SATA I disk. A jeaké bude v závěru zpomalení nebo jaké budou nevýhody po přechodu na SATA I. Moc díky všem za odpovědi.
zdejaro
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 10. 2010 12:34

U běžného disku žádné zpomalení není, SATA I zvládne 150 MB/s a to nedosahují ani nejmodernější 3,5" 7200ot disky.

Mám ale takové podezření, že to, co tvrdíš, není úplně pravda. Nejsem si totiž vědom, že by se někdy vyráběly SATA I 2,5" notebookové 500GB disky. Raději dej odkaz přímo na ten disk nebo napiš jeho přesné značení, abys nekoupil nějakou hloupost ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zdejaro 28. 10. 2010 12:42

Mělo by se jednat o tento disk: http://aukro.cz/item1291778941_2_5_sata ... 500gb.html
Autor uvedl, že je to SATA disk a já mám v NTB SATA II
zdejaro
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 10. 2010 12:45

Podle obrázků si můžeš ověřit, že se jedná o tento disk - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63214
Tedy je to SATA II.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zdejaro 28. 10. 2010 12:47

To je pro mě tedy dobrá zpráva :-))
Ještě by mě zajímalo, jestli je HDD v pořádku.Autor tam má screen z HD Tune.Nemohl by mi to někdo skontrolovat, že je opravdu OK?Moc se v tom totiž nevyznám :(
zdejaro
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 29. 10. 2010 19:45

screen z hd tune môže vyzerať dobre/a tento konkrétny vyzerá,že je všetko s diskom v pohode/,môže byť prispôsobený,nieje žiaden problém to spraviť tak,aby to vyzeralo dobre,dôležité je to,čo je realita a v akom stave je ten konkrétny disk,ktorý Ti aj reálne predá....neber to prosím ako zbytočné vyvolávanie paniky,ale ludia sú všelijakí....
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 10. 2010 19:52

Před koupí bych si ještě ověřil záruku. O té tam není nic psáno, jestli je disk v záruce, případně jestli dává alespoň prodávající nějakou garanci na funkčnost.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Andrew_R 20. 11. 2010 16:25

Ahoj, mám opačný problém. Odešel mi HDD v NB, podle informací na disku jde o SATA, ale prodávají se již jen SATA II disky, bude mi SATA II na notebooku fungovat? Předpokládám, že ano, ale jenom si to chci ověřit. Děkuji. Mám Dell D620.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 20. 11. 2010 18:26

Tvůj předpoklad je správný.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrew_R 20. 11. 2010 19:28

Díky.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Junior