Neustale mi odchazi disky

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Izmail 18. 1. 2011 21:39

Zdravim,
mam notebook DELL e6400 a resim porad problem s tim, ze mi neustale odchazi disky. Ted mam uz 5ty disk a zase jsem zacal pozorovat zasekavani systemu pri urcitych ukonech.

Projel jsem disk pres HD tune a nasel mi opet chybne sektory. Stejne tak i chkdsk.

V notebooku mi kvuli tomuto byla menena i deska, ale ocividne to dela vesele dal. V dellu mi misto WD davali take Toshibu, ale nic nepomaha.

S notebookem nejak nehazim, pouzivam ho pouze na stole, nekdy v posteli. Vzdy, kdyz ho prevazim, tak je vypnuty.

Napada vas neco?
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod pepak 18. 1. 2011 21:41

Teplota?
pepak
Junior

Odeslat příspěvekod Izmail 18. 1. 2011 21:49

S cca 30 minutovou záteží 42 °C.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod Fautzi 18. 1. 2011 21:58

Jen tak cirou nahodou neni nekde omylem polozen blizko magnetickeho pole?
Fautzi
Junior

Odeslat příspěvekod Izmail 18. 1. 2011 22:00

Nemyslim si, mam tady na stole jeste jeden disk a ten je v pohode.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod Fautzi 18. 1. 2011 22:05

V tom pripade ti v dome řádí poltergeisti, jeste bych chtel vedet v jakem casovem useku odchazi.
EDIT: Pokud je v zaruce nechat si vratit penize nebo si nechat vystavit novy kus
Fautzi
Junior

Odeslat příspěvekod Izmail 18. 1. 2011 22:27

Notebook je v zaruce, ten casovy interval je tak 3 mesice.
Ale neni reseni porad dokola reklamovat, jak jsem rikal je to uz nekolikatej disk.

V udajich S.M.A.R.T. mi to pise, ze ma disk nabehano 10 let, coz je ale kravina. Sam jsem ho rozbaloval, byl jeste zatavenej,
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod pepak 19. 1. 2011 06:06

Že se tak ptám - a když se disk připojí k jinému počítači, tak:
1) SMART taky ukazuje 10 let?
2) HD Tune taky ukazuje špatné sektory?
pepak
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 1. 2011 10:52

Vadný diskový řadič.
Reklamuj NB a požaduj výměnu MB nebo výměnu celého NB.
Po třetí reklamaci zcela stejné závady máš zároveň nárok na vrácení zboží pro nepravitelnou vadu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Izmail 19. 1. 2011 17:41

Deska mi uz menena byla.

Ten cas to ukazuje i v jinem PC a sektory ukazuje i HD tume.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 19. 1. 2011 18:26

Chyba v době provozu může být způsobena tím, že se používají různé jednotky, např. CrystalDiskInfo si tu jednotku zjišťuje a pak teprve vypíše údaj o době provozu.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Izmail 19. 1. 2011 21:02

Tim to nebude, protoze chkdsk /F se naplanuje pri pristim spousteni windows. Krom toho jsem i zaznamenal problemy, kdy PC se proste sekne, pri cteni (a to i konkretnich veci). Take mi podezrele z disku nejake soubory zmizely.

Na 100% je disk se spatnymi sektory. Uz jsem kontaktoval DELL podporu, ze mi posilaji novy disk, s tim se ale nespokojim, protize je to porad stejny kolotoc, tak uvidime, jak se to nakonec vyresi.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 19. 1. 2011 23:33

To je sice mozne, ze se jedna o vadnou serii ci proste jen BL*, ovsem pri zakladani RMA, tedy pri kontaktu se servisem Dell (Latitude maji automaticky On-Site) jim muzete sdelit predchozi problemy a technik pote obvykle meni motherboard. Ja se priznam, ze jsem majitelem 6410 a disk uz mi take odesel, sice diky Keep-Your-HDD mi zustava, ovsem nakonec byla chyba prave v motherboard a FIPS hdds v tom byli nevinne.

* Bad Luck
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert