D-Link DNS-320

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Veider 19. 5. 2011 10:41

Zdravím všechny. Potřeboval bych poradit jak zprovoznit sdílení datového úložiště D-Link DNS-320 v domácí síti. Mám kabelem do routeru připojené PC a D-link. Oboje se mi pomocí nastavení IP adresy úložiště podařilo propojit. Problém však nastal u notebooků. Když se podívám na síť z PC, úložiště vidím. Když se na síť podívám z notebooku, vidím však použe PC a úložiště ne. Zkoušel jsem v nastavení routeru Edimax (Edimax nMAX BR-6524N) najít někde u Wifi nebo LAN nastavení pro otevření portů, ale nikde jsem tuto možnost nenašel. Neumí mi někdo poradit? Díky moc.

Ještě poznámka, že v nastavení D-link jsem zadal, aby k němu mohl přistupovat v rámci sítě everyone s plnými právy.
Veider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 5. 2011 10:55

Chybná topologie sítě.
Co s tím?
Stačí připojit PC/NB/NAS do switche.
Switch vytváří lokální síť, router sítě odděluje.
Běžný switch 1 Gb/s seženeš pod 1000 Kč, starší 100 Mb/s za stovku v bazaru nebo zdarma ve sběrném dvoře.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veider 19. 5. 2011 11:17

I do budoucna kvůli propojení DLNA s televizí bych to potřeboval rozběhat i pro Wifi připojení.
Veider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 5. 2011 11:43

Tenhle požadavek řeší kombinovaný switch s integrovanou WiFi.
Jestliže máš v oblibě značku Edimax, pak např. nejlevnější typ EW-7209APg pro 100 Mb/s a 802.11 g
http://www.edimax.com/en/produce_detail ... 1&pl2_id=5
Dražší typy zvládají i 1000 Mb/s a 802.11 n.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veider 19. 5. 2011 11:54

Nějak tomu stále nerozumím. Myslel jsem, že wifi router co mám tento problém řeší, že dokáže jednak nasdílet připojení k internetu, a to jak kabelem, tak i wifi, což funguje, ale i zařídit sdílení dat.
Veider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 5. 2011 16:25

Jak se "díváš" na síť?
Prostě se na ten NAS připoj - funguje nebo nefunguje?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 5. 2011 17:48

Veider píše:Když se na síť podívám z notebooku, vidím však použe PC a úložiště ne.
Ping z laptopu na úložiště projde, předpokládám?

Zkus se připojit ne pomocí okolních počítačů, ale pomocí IP-adresy úložiště, tedy
\\ip-uloziste\nazev-sdileni

Máš na LAN a wifi-kartách nainstalované stejné protokoly, nechybí třeba na wifi starý netbios?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libig78 19. 5. 2011 19:23

Mas NAS ve stejne pracovni skupine?

Mam podobny router (BR-6574N) + Synology NAS a vsechny zarizeni se vidi navzajem: PC (LAN), notebook (WIFI), Synology (LAN), BD prehravac (WIFI). Zadny switch netreba.
libig78
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 5. 2011 06:34

Jo a ještě mne napadá: jaké Windows máš na PC a jaké na laptopech?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veider 24. 5. 2011 11:13

Tak neprojde ani ping. Bohužel jsem v rozhraní routeru nenašel nikde ani položku, která by nějak vymezovala a oddělovala Wifi od LAN
Veider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 5. 2011 11:57

Odpověděl jsi pouze na jednu otázku. Pokud chceš dostat rozumnou radu a chceš svůj problém vyřešit, odpovídej vždy na všechny otázky.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 5. 2011 12:24

Ping z laptopu na úložiště neprojde? To začíná být zajímavé.

Ping z laptopů na PC funguje?

Ping z PC na úložiště funguje?

Jaké IP-adresy jsi nastavil úložišti, routeru, PC a laptopům?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veider 24. 5. 2011 13:25

Na noteboocích mám Win7 a Win Vista. Na PC Win 7. Pingy vyzkouším večer, díky moc.
Veider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 24. 5. 2011 15:06

... a nezapomeň se podívat na ty rozdíly v nainstalovaných protokolech na síťové kartě PC a na wifi na laptopech (se zaměřením na netbios kompatibilní protokol - je možné, ze to úložiště používá tento starý protokol (nezávislý na IP-adresách) a ty ho na laptopech nemáš nainstalovaný a na PC ano).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veider 29. 5. 2011 21:08

Ping laptop na úložiště neprojde
Ping laptop PC funguje
Ping PC na úložiště funguje

Co jsem ještě objevil je, že když se pokusím jak na PC tak na NTB nasdílet adresář nebo disk, oboje se mi v síti objeví, ale i když dám úplná práva everyone, a pokusím se otevřít daný disk nebo adresář z druhého pc/NTB tak mi to napíše, že nemám oprávnění k přístupu.

IP úložiště mám: 192.168.2.9
Router: 192.168.2.1
PC: 192.168.2.103
NTB: 192.168.2.102

Co jsem si ještě vzpomněl je fakt, že jsem před lety měnil stolní PC a kvůli internetu od UPC jsem musel ve správci zařízení/síťové adaptéry nastavit síťovou adresu předchozího počítače, to samé, stejnou adresu jsem zadal i pro router, takže teď mi internet chodí jak pro PC tak pro Wifi.
Veider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků