NAS/Homeserver na WHS 2011

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mojeto 4. 4. 2012 22:39

mojeto píše:
Milanr1 píše:Asus M5A99X EVO/AMD 990X
v zásadě nejsem proti, líbí se mi, že má chladič na napájecí kaskádě

tak jsem proti, čipset amd 990x nemá žádné grafické jádro, a pro dedikovanou grafickou kartu nemám v tom serveru využití, takže ji tam rozhodně dávat nebudu.
To znamená, že se vracím k původně zamýšlené asus M5A88
mojeto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eagle 4. 4. 2012 22:52

Otázkou je, jestli by ta deska nefungovala i bez grafiky. Grafika se dá dát jen při instalaci a pak vyndat. Bohužel některé desky bez grafiky nebootují. Jinak 990X bych nebral, moc žere.
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod Salamander 23. 4. 2012 20:15

Možná už to tady někde je, ale rád bych se zeptal, kolik místa zabere WHS na disku ... přemýšlel jsem, že bych ho dal na 30GB SSD, tak jestli to bude stačit (o nutnosti upravit config při instalaci vím)
Salamander
Junior

Odeslat příspěvekod Faramir 24. 4. 2012 15:39

WHS11 mi zabírá cca 15 GB místa, problém je, že vyžaduje minimálně 160 GB disk, na který se instaluje. Tento disk rozdělí na 60 GB pro sebe a zbytek pro data.
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior

Odeslat příspěvekod Salamander 24. 4. 2012 21:10

Na internetu jsou návody jak to omezení obejít, jenom mě zajímalo, kolik reálně zabírají, díky :)
Naposledy upravil Salamander dne 25. 4. 2012 08:16, celkově upraveno 1
Salamander
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 24. 4. 2012 21:50

můj server s Asus P5Q-E funguje i bez grafiky...jen při bootu zuřivě zapípe ale normálně to naběhne a přes vzdálenou plochu není problém
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Salamander 26. 4. 2012 01:26

Tak po drobne uprave config souboru pres cmd pri instalaci se mi to podarilo nahodit na 30GB SSD. akorat jsem mel dost problemy s ovladacem sitovky na me desce ... to me dalo fakt celkem zabrat :D (Intel DH61AG) ... ale je to paradni.
Salamander
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 6. 5. 2012 08:56

Ahoj,
tak jsem si nakonec pořídil vlastni sestavu s E3 1220L, deskou Supermicro X9SCM-F a TPM od Asusu a vše funguje. Nápájení mám přes PicoPSU, procesor se uchladí pasivně.
Ovšem mám problém s šifrováním disků pomocí Bitlocker. TPM mám zapnutý, jsem jeho vlastníkem, Bitlocker se spustí a zašifruje disk (dokonce zašifroval i 2 zrcadelné disky v intel fake raidu, přestože by to jít nemělo), ale problém je při restartu systému, kdy mi naskočí hláška, že "Informace ke spuštění se od povolení nástroje Bitlocker změnily. Aby bylo možné tento systém spustit, je nutné zadat obnovovací klíč nástroje Bitlocker. Potvrďte, že jsou změny informací ke spuštění systému oprávněné. Pokud důvěřujete změnám informací ke spuštění operačního systému, pozastavte a obnovte činnost nástroje Bitlocker. Tím dojde k obnovení nastavení nástroje Bitlocker, aby používal nové informace ke spuštění operačního systému. V opačném případě obnovte informace ke spuštění operačního systému." Následně musím na klávesnici dát enter a pak naskočí další obrazovka "Je nutný klíč nástroje Windows Bitlocker Drive Encryption. Vložte úložné médium klíče. Po vložení média stiskněte klávesu ESC k restartování."
To je ovšem problém, protože nechci mít u serveru stále monitor a klávesnici.
I když je od začátku je médium s klíčem připojeno, tak se stejně nic nezmění a musí se to odpotvrzovat.
Samozřejmě jsem již pozastavit a obnovil Bitlocker, dokonce i mezi tím restartoval, vymazal TPM a začal znova, dokonce i opakovaně přeinstaloval systém, ale pořád stejný problém. Nevíte někdo co s tím? Díky z rady.

EDIT: zapomněl jsem ještě uvést, že jsem zkoušel i toto http://blog.mpecsinc.ca/2007/11/windows ... ystem.html, tedy marněl jsem upravoval Group Policy
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod Eagle 20. 5. 2012 10:27

Tohle je problém s TPM. Tato hláška se objevuje, když počítač není schopen při bootu vytáhnout dešifrovací klíč z TPM čipu. Zkus pohledat na toto téma, každopádně takhle předběžně bych to viděl na problém spolupráce TPM ASUSu se Supermicro deskou. Případně jestli při každém bootu nedochází ke změnám v konfiguraci, to by také mohlo mít vliv.
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 20. 5. 2012 15:37

Tak mi to tak přišlo, ale supermicro TPM neprodává, tak jsem se na to vykašlal, TPM vyndal a šel na věc přes USB klíč, osobně to považuji za ještě bezpečnější. Stejně server budu resetovat jenom při aktualizacích, tak mi to nevadí. Díky za pomoc.
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 20. 5. 2012 16:50

SuperMicro, stejne jako Tyan pouzivaji standardni Infineon SLB9635, ktere funguji vsude.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod neveceral 22. 5. 2012 20:52

Teď již nevím jaký přesně, ale i ten čip od Asus byl infineon,, každopádně dělal neplechu.
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod davidas 26. 10. 2012 23:13

muzes napsat jak jsi postupoval?
dik

skype píše:Tak mám další posun :)) - unlock na Athlon X2 4450e, 1.1V(1.092V real), 10hodin Linxu naprosto v pohodě :))
davidas
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 14. 3. 2013 17:55

eLzyx píše:btw ... co používáte za antivir na WHS2011?

odpovím si sám ... dá se na tom rozjet MS Forefront Client Security - viz http://tinkertry.com/antivirus4whs2011/
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod balin 8. 8. 2013 11:34

Vlastnim WHS 2011. Provozoval jsem ho na Athlonu X2, 2GB RAM a par discich.
Stara deska odesla, ze zbytku jsem smontoval C2Quad, 4GB RAM a zachoval disky. Vymenil jsem pouze systemovy. Novy format a install. V ramci LAN funguje vse, co potrebuju dobre. Problem nastal pri pouziti remote web access. Stranka s prihlasenim naskoci, prihlasim se a potom naskoci v grafice WHS2011 stranka s menu a pod tim chyba: Došlo k potížím s touto webovou stránkou. Obraťte se na osobu, která spravuje server. Evidentne IIS jede, ale problem je s webem samotnym.
Nevite nekdo, co s tim? Diky balin
balin
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka