Údržba SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod acebsod 22. 9. 2012 20:37

Měl bych 2 dotazy ohledně SSD ToolBox.

Jak často používat Intel SSD Optimizer ?
Jak často pouštět Quick Diagnostic Scan/Full diagnostic scan ?

diky moc
acebsod
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 9. 2012 21:15

U optimizeru je myslím přímo doporučeno, že se má spouštět jednou týdně.

Diagnostika je jen diagnostika, ta nic nevylepšuje ani neopravuje, takže tu nemusíš spouštět nikdy.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod acebsod 22. 9. 2012 21:23

Jo je to tam napsaný, ale přece jen se ptám, jestli to tedy dělat. JAk tedy vidím tak asi jo...
acebsod
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 22. 9. 2012 21:23

Optimizer spouštím, když si vzpomenu, tak jednou za měsíc.
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acebsod 23. 9. 2012 18:28

každopádně, má to nějakej účinek jo ? Pač znám dosti programů co naslibujou co vše to dělá a pak hov... ALe jo Intelu se v tomhle snad dá věřit.
acebsod
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 9. 2012 09:31

Tohle je nástroj přímo od výrobce toho disku, takže nějakej efekt to mít bude. Takový ty obecný ptákoviny typu TuneUP jsou pouze zdroj peněz pro autora software (a zdroj problémů pro uživatele) a autor software není autorem žádného HW ani operačního systému. Intel z té své utility žádný zisk nemá, autoři těch Tuneupů a podobných zhůvěřilostí to dělají jen a pouze pro peníze.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod easyman 15. 10. 2012 15:47

updatoval jsem firmware na mém OCZ Agility 3 na nejnovější 2.25 a dle testů je SSD o něco pomalejší, nemá někdo zkušenosti s tím jak tam dát starší firmware 2.22? na webu mají pouze automatickou updatovací utilitu
easyman
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 10. 2012 16:29

ty pracuješ v benchmarcích a testech ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod easyman 15. 10. 2012 16:37

tak pokud je horší rychlost i přístupová doba tak to něco znamená, a já chci zpátky starý firmware :-)
easyman
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 10. 2012 16:38

a omezuje tě to neak kromě testů ? je to realně poznat? ono to může být třeba ve prospěch, spotřebě a nebo životnosti
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 10. 2012 16:59

Hlavne te zivotnosti. Nedowngradoval bych. Protoze poznat realne to nikde neni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 29. 10. 2012 21:58

Byl jsem dnes v jedné firmě omrknout počítače a všiml jsem si jedné věci... Na všech PC jsou SSD Intel 330 120GB, všude naprosto vpořádku až na jeden počítač, viz. screenshot.

Všechny počítače jsem kupoval s minimálním časovým odstupem, asi měsíc nazpět. Využití je velice lehké, pouze office. Tento konkrétní je paradoxně využíván ze všech nejméně.

Pravdou je, že u tohoto PC je jiná základní deska, zdroj a CPU než u ostatních (Gygabite + Celeron + Enermax ErPro 80+ 350W vs. Intel Crow Point + G840 + Seasonic Energy Knight 350W) Ale říkám si, že tohle snad na to nemůže mít vliv... Myslíte, že problém je v SSD disku jako takovém ?
Přílohy
SSD.jpg
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 10. 2012 22:04

Kolik tam je zapsáno ? to je důležitý. jestli to ještě půjde dolů tak RMA
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 29. 10. 2012 22:26

Já tam jenom nainstaloval Win7 + Office, do Outlooku naimportoval 600MB .pst a od té doby tam mohlo být zapsáno když to hodně přeženu tak asi 1 GB dat...

Neměl bych to reklamovat rovnou ? Aby se ten disk neodporoučel v nějakou nevhodnou dobu...
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 29. 10. 2012 22:29

Kolik tam je zapsáno je vidět ve SMART details, poslední dva řádky.
Petr_S
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků