Údržba SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 11. 1. 2021 07:03

Jen pro info, jak udržet SSD v perfektním stavu a vyhovujícím nastavení je nástroj SSD FRESH.

Automaticky optimalizuje Váš SSD, můžete použít i manuální nastavení, ale pozor, při automatické optimalizaci Vám vypne režim hibernace windows, aby jste se nedivili, že Vám nefunguje režim hibernace.

PRO LAIKY:
Jednoduše řečeno, pro co nejlepší chod a výdrž Vašeho SSD by jste "měli" mít v SSD FRESH veškeré funkce zelené ! viz screenshoty


Stahujte FREE verzi, je plně dostačující.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil jkmaxfli dne 11. 1. 2021 17:55, celkově upraveno 3
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 1. 2021 11:00

Nechápu k čemu je to dobré?

Co chceš na SSD optimalizovat? Všechny buňky mají stejnou rychlost čtení a zápisu (pokud nepočítám cache) a to kam a co se bude zapisovat o tom rozhoduje FW toho SSD které tímto SW nezměníš a to jak často bude šahat OS na SSD a podobně můžeš nastavit v tom OS, jaký FS použiješ a podle toho zda se budou třeba aktualizovat časy souborů po každém i čtení souboru zda OS bude mazat buňky dopředu (trim) atd.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mses 11. 1. 2021 12:24

Věřím, že pro naprostého laika to může mít přínos. Pro zkušenější už asi ne.
mses
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 11. 1. 2021 14:52

Hlavně - každý další takový SW na pozadí přináší potenciální zdroj problémů, zadní vrátka pro napadeni, zašifrovaní disku, opotřebení a zvýšení spotřeby (manipulace s diskem místo hibernace? Že by malé zneužívání?).
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 1. 2021 15:44

mses píše:Věřím, že pro naprostého laika to může mít přínos. Pro zkušenější už asi ne.


Jaký? Pokud používáš moderní OS tak ty už samy SSD detekují a zapnou příslušné volby a pokud jseš BFU tak ti takový program stejně nepomůže protože nemáš páru k čemu co slouží.

A pokud používáš starý OS tak ti takový program nepomůže když si spustíš defragmentaci SSD disku. :-(
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mses 11. 1. 2021 17:15

Právě takový laik si tímto vypne defregmentaci a třebas takový indexování - o něm nemá valná většina ani páru a přesto provádí plno zápisů na disk. A právě proto jsou tyto programy. Pokud si super IT tak se ti to může jevit jako blbost, ale pro normální lidi se základy PC je to užitečný.
mses
Junior

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 11. 1. 2021 17:52

Ano
Samozřejmě, že je tento nástroj hlavně pro neznalé a laiky, kteří třeba vůbec nevědí, že se SSD nedefragmentuje atd, atd....
Takže jsem ještě doplnil tučné info v příspěvku.

A myslím, si, že ti zkušenější, by se měli zdržet komentářů.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 1. 2021 19:05

A proč by jsme se měly zdržet komentářů?

Právě BFU si to může přečíst a možná ten SW použije a nebo ho to vyprovokuje si o tom zjistit něco víc a třeba zjistí že to nepotřebuje a nebo obráceně že je to pro něj lepší jak ty volby hledat v OS.

Ten tvůj příspěvek mi začíná hodně připomínat komerční reklamu na ten SW.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 11. 1. 2021 20:01

Připomínat ti to může co chce, já jsem ho sem jednoduše zařadil z vlastních zkušeností od dob co mám SSD, není nic, hledat v tom něco jiného.
Také jsem mohl doporučit třeba SSD Tweaker/Tweak-SSD/O&O SSD Migration Kit/SsdReady/Solid State Doctor/atd,atd.........

A ještě bych měl připomínku k tomu modernímu systému:
Myslím, že když úplně odsunu Linux, tak z těch moderních systémů zůstane max. win8 a win10.
Víš kolik lidí jede na starých XPčkách, Vistách, Sedmičkách?
Myslíš, že tyto systémy samy zjistí-ha, máme připojený a nainstalovaný SSD , tak ho detekujeme a nastavíme pro správný chod.Nenech se vysmát.
Těmto zastaralým systémům SSD ještě pane vůbec nic neříkalo.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 12. 1. 2021 02:45

Windows 10 s nejnovějším buildem již obsahuje perfektní optimalizaci přímo ve windows. Netřeba stahovat externí programy na další optimalizaci SSD. Nechala bych tedy optimalizaci SSD přímo na starost Windows 10.

Celkově Windows 10 si optimalizuje SSD disk sám bez žádných upozornění.
HAJIZLE MILSMIR
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 12. 1. 2021 08:28

Ale to my Markétko přeci víme.
Ne každý používá Windows10, což jsem zmiňoval výše.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 12. 1. 2021 10:13

Používání starších OS je z hlediska bezpečnosti dnes již velké riziko. Myslím, že SSD Fresh 2021 využijí právě lidi, co tomu nerozumí a myslí si, že tím "něco urychlí, něco optimalizují" za mě celkem zbytečná věc pro extrémně malé procento uživatelů, ale ocenuji snahu někomu pomoct. Do svého PC bych to nechtěla.

Koukala jsem i na globální recenze tohoto programu a hodnocení mezi nejvíce uživateli je 3/5 takže žádná sláva.
HAJIZLE MILSMIR
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 12. 1. 2021 13:47

Jak cele funguje, kdyz nemuze? I'm serious.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 1. 2021 16:38

Člověk tady chvilku není a to se tady dějou věci.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 13. 1. 2021 22:53

Neznalí a laici si tím jen zbytečně rozvrtají systém, přínos nula.
Petr_S
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků