Údržba SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 1. 11. 2012 14:23

Těžko dokazatelná domněnka... Upřímně, nedovedu si představit využití, při kterém by se mohlo na disku propsat a přečíst za měsíc 70 TB dat...

Mám v plánu se tam o víkendu zastavit, tak to ještě projedu tím crystal disk, podívám se, jestli to nějak nenarostlo a zkontroluji sériová čísla na ostatních SSD (ale úplně současně jsem ta PC neobjednával).
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 11. 2012 14:39

kapitan_marciano:
Můžeš sdělit, proč pořád řešíš takové nesmysly? :oboze
Nevidíš, že Intel Toolbox prezentuje totální bláboly? :-/
895940 hodin = >100 let.
Přitom Intel SSD 330 se vyrábí ~ půl roku!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 11. 2012 14:46

Bohate staci jedno POP3 Small Office BFU skladiste Outlooku .PST s velikosti minimalne nekolik set MB az po nekolik GB, coz neni zadna vyjimka a "chytre reseni". Cisla litaji do zavratnych vysek a naprosto by to tomu odpovidalo, pokud bys mel .PST rekneme 850 - 875MB treba s Cobianem. Staci aby to chapal jako uceleny blok.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 1. 11. 2012 15:06

Milanr1: od těch hodin je nutné něco odečíst, viz. předch. strana, z toho jsem vycházel, ikdyž taky se mi to zdálo divné. Nicméně u ostatních disků jsou ty hodiny stejné, ale zapsaná data zcela v normě (cca 180GB).

Matysek: No, maily se stahují (pop3), to je pravda, IMAP mám v plánu... Mohl bys to prosím trochu rozvést ? Kde by mohla být chyba ? Ostatní PC jsou nastaveny a používány stejně a žádné TB tam nelítají...

PS: zkoušel jsem už kdysi hledat na téma SSD vs. Outlook .pst a nic ohledně toho že by to mělo způsobovat problémy jsem nenašel. Napadlo mně hodit ty .pst na server, ono by to tam bylo asi i "bezpečněji" uloženo, ale bojím se, že by to nedělalo dobrotu, co ?
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 11. 2012 17:56

kapitan_marciano píše: Kde by mohla být chyba ?

Jsem Ti už prozradil:
Milanr1 píše: Intel Toolbox prezentuje totální bláboly

Srovnej s korektně udanými hodnotami aktuálního stavu SSD Crucial M4, který je > rok v intenzívním provozu, přežil 7 instalací různých verzí OS W8 od neveřejné beta až po aktuální RTM.
V každé verzi OS byl vždy nainstalován (nejen) kompletní balík MS Office.
Každá verze OS prošla intenzívními testy.
V Utlouku = .pst o velikosti 20 GB (pop3).
Hodnota
Power-On Hours Count
je přesto zcela korektní:
EDB (hex)
Pro neznalé: EDB (hex) = 3803 hod. (dec).
SSD.GIF

Co s tím?
Používej korektní sw.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 1. 11. 2012 18:00

Ten ofset Power-On Time je jen u disků se SF2, což Crucial M4 není. HDD Scan navíc nové SSD vůbec nezná.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 1. 11. 2012 18:30

OK, já to ještě zkusím projet i jiným programem. Crystal Disk teda určitě + je ještě nějaká spolehlivá alternativa ?

Kdyby se ukázalo, že chyba byla v SSD Toolbox, tak bych byl nejradši, ale cosi mi říká, že to tak nebude :--
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 1. 11. 2012 18:44

Intel SSD Toolbox ukazuje špatně jen dobu provozu, vše ostatní je správně, resp. stejně, jalo Crystal Disk Info.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 3. 11. 2012 20:40

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Disk jsem vytáhl z počítače a myslím si, že je to jasný. Disk po jedné montáži by asi měl vypadat jinak.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil kapitan_marciano dne 3. 11. 2012 21:07, celkově upraveno 1
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 3. 11. 2012 20:59

Preji uspesne vyrizeni, protoze tohle asi jen tak neuznaji. Skoda, zes na to neprisel ihned, nejlepe primo pri predavce. Takhle bude zalezet na jednani.

Docela jsem zvedavy, jak se k tomu postavi.

P.S.: Pro mobilni uzivatele, tedy jako z dob modemstu by to chtelo nahodit thumb, namisto primeho nalinkovani. Na smartphone s 640x480 jako Blackberry to neni idealni.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Petr_S 3. 11. 2012 21:07

A disky v ostatních počítačích vypadají jinak nebo stejně?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 3. 11. 2012 21:10

Ten disk jsem měl po dodání PC v ruce, přemisťoval jsem ho v case, ale nevšiml jsem si toho. Upřímně, až doteď by mně to asi ani nenapadlo, kontrolovat, jestli v novým počítači náhodou nejsou použitý součástky. Beru to jako další zkušenost.

Osobně si myslím, že by uznat měli, už jen kvůli tomu, že PC, tedy i disk jsem koupil před měsícem, jak už jsem tu několikrát psal.

Petr_S píše:A disky v ostatních počítačích vypadají jinak nebo stejně?

Teď to jdu kontrolovat.

-- 3. 11. 2012 21:42 --

Tak ostatní disky jsou OK po vizuální stránce.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 6. 11. 2012 13:28

Včera jsem disk reklamoval, byli taky docela překvapení. Tak uvidím, jak to dopadne.

Na Outlooku teda ještě pro klid duše zruším POP3 a nastavím tam IMAP.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Honzax 7. 11. 2012 08:35

Ahoj, prave jsem dostal do noveho pocitadla OCZ RevoDrive 3, mate s nim nekdo nejake osobni zkusenosti, je u nej vhodnejsi udelat jakekoliv jine nastaveni nez u beznych ssd, nebo je to uplne jedno a nechat jak si s tim poradil system (Win8).
Honzax
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka