Údržba SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mizi 7. 11. 2012 13:41

kapitan_marciano: Mé nové, právě vybalené SSD vypadá zespodu úplně stejně jako to tvoje. Nakoupeno u distributora (AT Computers), přišlo v originál krabičce s neporušenou přelepkou Intel a v neporušeném antistatickém obalu. Asi se jedná o nějaké "poškození" během výrobního procesu a nedá se to brát jako důkaz o vícenásobné montáži / demontáži. Večer ho vrazím do kompu a kouknu co říká SSD Toolbox.
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 7. 11. 2012 19:56

Že by teda nějaká vadná série ? Ostatní disky totiž byly OK po téhle stránce. V CZC se tomu taky docela divili - jak to bylo ošoupaný.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 20. 11. 2012 14:04

Tak, teď jsem dostal z CZC informaci, že reklamace byla vyřízena kladně a na pobočce mám nachystanej novej disk.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 11. 2012 14:15

Tak to je fajné
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 11. 2012 15:19

bez OT prosím.

Děkuji
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mses 20. 12. 2012 10:08

Dobrý den

mám tento SSD disk a ač jsem se snažil udělat vše podle návodů zde uvedených, tak mám nepatrný problém

1) nepovedlo se mi zapnout v BIOSU AHCI - pokud tuto položku přepnu z IDE tak vůbec nenaběhne systém - po startu systému (zobrazí se logo W7) problikne as BSoD tak max 1s. a PC se restartuje
položku msahei sem nenašel vůbec

2) zde je obrazek z AS SSD a mám tam uvedeno PCIIDE - BAD - nevím jak to odstranit
Zarovnání se zdá být v pořádku
Obrázek
3) jak je to s těma rychlostma - výrobce uvádí 450/450MB/s , ale je mi jasný že s mojí sestavou to nepůjde

sestava: deska - Gigabyte M68-SM-S2
CPU - AMD 64X2 5000+
BIOS - F3
Radeon HD 5750

děkuji
mses
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 12. 2012 10:15

Režim řadiče se přepíná ještě před instalací systému. Po nainstalování už to takhle snadno přepnout nejde. Jak na to po instalaci systému ale najdeš tady na fóru nebo ve spoustě článků na internetu.

BAD souvisí s bodem 1.

Rychlosti nemá smysl řešit.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 12. 2012 18:00

3) zkus ZERO FILL pak se k nim dostaneš.

Ad. řadič, jde přepnout ale je nutná úprava registrů.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod mses 21. 12. 2012 16:20

Mám jeden dotaz - řešili jsme zde na foru zarovnání SSD disku - to se mi úspěšně povedlo, ale pokud udělám zálohu disku programem Acronis a pak zpětně obnovím, tak se mi zarovnání rozhodí.

Takže buď musím zarovnat nějak ručně a to se mi nepovedlo zjistit jak aniž bych udělal formát disku, a nebo ví někdo o nějakém programu, který by netrpěl tímto neduhem a uměl udělat zálohu disku pro obnovu.

nejde mi jen o zálohu systému, ale i zálohu naistalovaných programů.

děkuji
mses
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka