Nový disk do NTB

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cejdap 10. 10. 2011 19:19

Ahoj, mám Lenovo T61 a v něm původní disk Hitachi 120 GB 5400 rpm (má 80 GB na plotnu snad).
Chtěl bych ho trochu vylepšit a to buď nový HDD asi 7200 rpm (radši bych 1 plotnu) a k tomu 4GB ramky od kingstonu hyper x cl4 667MHz (nebo jak se přesně jmenuje). Teď tam mám "normální" 2 GB.
A nebo místo toho bych koupil SSD 128GB, ale nevím jaký. NTB má jen SATA 1.

Jedu na Win 7. Poslední dobou se mi Firefox načítá hrozně dlouho... A když už reinstal, tak tam chci dát nový disk.

A kdybych se jo plácl přes kapsu a dal tam jak SSD tak i tu ramku. Bylo by to poznat?

Děkuji za rady :)
cejdap
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 10. 10. 2011 19:56

SSD by bylo určitě hodně znát.

RAM bych rozšířil max. na 4GB, ale opět obyčejným modulem, žádné HyperX.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cejdap 11. 10. 2011 09:59

Líbí se mi Crucial m4 ​- 128GB. Nebude problém připojit Sata 3 na Sata 1?

Takže mezi CL4 a CL5 nebude žádný viditelný rozdíl?
cejdap
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 10. 2011 10:04

Nové moduly RAM musí mít stejné CL i architekturu, jinak nemusí fungovat korektně.
Nejlépe zjistit typ původních modulů a pořídit stejné.
Alternativně staré typy prodat (pokud mají vysoké CL) a pořídit nové svižnější.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cejdap 11. 10. 2011 10:43

No teď tam mám 2 x 1GB CL5 667Mhz. Na jednom modulu je lenovo a na druhým nějaký rozsypaný čaj???
Chtěl bych tam dát 2 x 2 GB v kitu 667 Mhz, ale nevím jestli CL5 nebo CL4. Jestli tam bude nšjaký ten rozdíl. Deska by to snad měla zvládnout ???

No a k tomu nějaký pěkný SSD asi ten Crucial m4. Vím že nevyužiju jeho celý potenciál, když mám jen SATA 1 (snad je to kompatibilní disk SATA 3 zapojit do SATA 1), ale četl jsem tu, že je dobrý a má i příznivou cenu.
cejdap
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 11. 10. 2011 11:39

Kdyz tam flashnes neoriginalni BIOS, tak aktivujes vyrobcem blokovane SATA II
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... highlight=
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2011 11:41

Pameti kup podle ceny, CL5 budou levnejsi a vykonovy rozdil bude max. 1%.

SSD bych s ohledem na spotrebu mozna zkusil Intel 320, ma i petiletou zaruku a rychlostne na tom ve Tvem ntb bude naprosto stejne, jako M4. S tim, ze dosahnes o chlup delsi vydrze na baterii. Pokud ale vydrz nerozhoduje a M4 je (coz je) pri stejne kapacite levnejsi, klidne M4 vezmi, neni to spatny disk.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod amrtin 11. 10. 2011 12:09

V každém případě rozdíl s SSD poznáš,ať použiješ takřka jakýkoli.Já dal do ASUSu X51L ten nejlevnější Kingston 60GB aje to sakra rozdíl(boot win i spouštění čehokoli-např.hra dříve skoro minutu,nyní doslova pár vteřin).Výdrž na baterii je skoro stejná(ony ty 2,5 palcové ntb disky maj malou spotřebu).
AntecNineHundredTwo,Asus H87-PRO,Intel Core i5-4570,Noctua NH-U12S,W7-64bit,SSD Intel 520 60GB,AsusGTX260OC+AcceleroExtreme,2x8GB DDR3 1600,Enermax720W;NOKIA L735 ;Audio-Technica ATH-ES7.
amrtin
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2011 14:24

amrtin: Jestli ono to nebude tim, ze ten Kingston ma spotrebu nasobne vyssi, nez moderni SSD, mozna i lehce vyssi, nez plotnovy disk. Se zrychlenim ale souhlasim.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod H0nzik1 11. 10. 2011 14:55

Podle mě pro Intel 320 vs Crucial M4 hraje pouze záruka. Všichni mají vžitý, že od dob Intel x-25m žerou SSD od Intelu ze všech nejmíň.

Přitom Storagereview naměřil:
Intel 320 Obrázek
Crucial M4 Obrázek

Anadtech naměřil podobně vyrovnané hodnoty zde:
http://www.anandtech.com/show/4244/inte ... -review/12

Anantech zaznamenal výrazně vyšší spotřebu M4 pro zápis 4KB QD=32 avšak podstatnější je, že M4 tyto bloky dat dokáže zapsat 3x rychleji.
Obrázek
H0nzik1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cejdap 11. 10. 2011 15:03

Diky za rady :-)
Je potreba dodrzet nejaky specialni postup pri instalaci Win 7 na SSD? Nebo staci disk vrazit do ntb a spustit instalacni dvd?
cejdap
Junior

Odeslat příspěvekod H0nzik1 11. 10. 2011 15:19

1) Nejdřív zkontroluj jestli tam máš poslední firmware a to v případě M4 je verze 0009 a připadně updatuj.

2) Win 7 nainstaluješ normálně jako by to bylo HDD. Po nainstalování doporučuju zkontrolovat, zda je vypnuta naplánovaná defragmentace. (já ji vypnutou neměl)

3) Doporučuju použít Intel RST driver a přes CMD.exe vypnou hibernaci, kterou potřebovat nebudeš a zbytečně zabírá na disku velikost rovnu 75% kapacity tvé RAM
H0nzik1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2011 15:22

No dobre. 256GB, vs 300GB. Jakou to ma relevanci vzhledem k tazateli? NU LO VOU ... sorry.

KineCZek

Odeslat příspěvekod H0nzik1 11. 10. 2011 15:35

Je to ten samej disk akorát jiná kapacita no a? Intel 320 256GB neprodává.

Tak mi ukaž ty tvoje čísla proč si přesvědčen, že Intel 320 má výrazně nižší spotřebuju, protože předpokládám, že sis to nevycucal z prstu.
H0nzik1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 10. 2011 15:40

Praveze jina kapacita, jiny pocet kanalu, jine pametove chipy (drazsi verze vyuziva drazsi chipy s nizsi spotrebou) ... NULOVA relevance a naprosto zcestne obrazky.

Je to jako kdybys vybiral jestli si koupis Fabii nebo Polo a vychazel ze srovnavaciho testu Superba s Passatem. (!!!)

KineCZek

Další stránka