cena disku - leti nahoru?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr_S 24. 10. 2011 21:26

Co jsem se teď díval, žádné "Skladem" Mall nemá, jen "Skladem MALL" nebo "Skladem u dodavatele". Pokud tam bylo to první, je to jednoznačná chyba Mallu. Pokud to druhé, tak v tom může být nevinně - prostě od dodavatelů dostává seznamy, co mají dodavatelé skladem a ty nejsou online. Tamže v tom případě na základě toho Mall objedná, a pokud dodavatel sdělí, že bylo zboží mezitím vyprodáno, tak smůla a Mall s tím nic nenadělá. Ty 3 dny mohlo trvat, než prověřili u všech dodavatelů, že ho skutečně neumějí dodat.

Právě proto se podle nějakých kodexů začalo vyžadovat, aby internetové obchody jasně uváděly, jestli je zboží na jejich skladu nebo na skladu dodavatele.

Jak to bylo v tom konkrétním případě pochopitelně nevím.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MichalŠ 24. 10. 2011 21:38

No tak to já měl štěstí.

V pátek odpoledne jsem objednal WD 2TB EARS za cenu 1949 kč. K dispozici byly v době objednání poslední 4 kusy skladem MALL za tuto cenu, než jsem objednávku dokončil, už byly jen dva. Po odeslání objednávky mi vzápětí automat doručil potvrzení o přijetí objednávky na mail. Asi za hodinu jsem dostal další mail, ve kterém jsem obdržel zprávu o vyřízení objednávky, předání dopravci a číslo balíku pro online sledování zásilky. V ten moment jsem se pro zajímavost díval na stav jejich skladu u toho disku. Co měli skladem bylo fuč a zboží bylo "skladem u dodavatele". Dnes mi byl disk v pořádku doručen. Znovu jsem se díval na stav skladu a disk už není k dispozici vůbec, takže už je nemá ani jejich dodavatel. Asi byli ostatní obchodníci rychlejší a vykoupili co se dalo, Mall může objednávat jak chce a dostane kulový, stejně jako jejich koncový zákazník.
Takže moje zkušenost s mall.cz je pozitivní, obchod proběhl bleskově. Měl jsem štěstí, že na mě jeden z posledních kusů HDD vyšel...
MichalŠ
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 25. 10. 2011 13:09

> chtěl bych vidět dodák..... :lol: ani bych se nedivil pokud by byl disk kupován zaběžnou cenu ....teda nějaký 2k ....njn... tak se dělají peníze :roll: http://pc.bazos.cz/inzerat/12462914/Wes ... 20EARS.php
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X123 25. 10. 2011 15:38

Jsem v koncích... Jakej koupit disk jako jedinej do kancelářského PC? Jednoznačná volba byla Seagate 7200.12 500 GB, ale za 2000 ho opravdu nekoupím... Co vzít jiného? Myslim, že bude v pohodě stačit tak 160 GB, ale jakej disk vzít, aby byl za rozumnou cenu? Z ceny mi dobře nebude, ale s diskem bych se rád vešel do 1000 Kč +-...
X123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hhitmen 25. 10. 2011 16:05

kdysi jsem se rozhodoval, ze si koupim disk za 2tis...jen ze zvedavosti jsem se podival a docela me ta cena rozesmala :D

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=94503
hhitmen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 10. 2011 16:21

x123: Crucial M4 64GB.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pcwifi 25. 10. 2011 16:32

do pyhele, jak budu nekomu kdo nepotrebuje uchovavat TB dat delat PC,tak beru desku s IDE radicem a vrznu mu tam rezervni 80GB Western uz hafo let stary ale stale jedouci :mrgreen: a az se ceny zas skutali dolu, dokoupim mu nejaky rozumny hdd. jinak to nevidim...

co se tyce cen a naskladneni, nerikejte mi, ze se od vyrobce doveze 100 kontejneru s HDD a az podle kurzu dolaru se vyrobci po vyprodani kontejneru proplati cena za ne, to je nejaky divoky. Soudim, ze vse je zaplaceno uz "po dodani", takze nas eshopy natahuji pekne festovne. Zagugleni odhaluje, ze opet hrabe jen nekterym eshopum,stale jsou shopy, kde jsou ceny sice zvednute, ale stale rozumne.

PW
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuchi 25. 10. 2011 16:32

zdravim, jen pro informaci:
volal jsem dnes na infolinku Mall, nejdrive tvrdili ze cenu pouze spatne zadali do systemu (pak priznali ze to neni pravda), pak argumentovali tim ze objednavku zrusili u vsech techto disku (pak priznali ze to plati az od patku odpoledne) a nakonec priznali ze z jejich strany jde o poruseni obchodnich podminek ale to je asi tak vsechno co s tim muzu delat. Omlouvali se, ze se je snazi porusovat co nejmene :-) A taky mi nabidli jako kompenzaci poukazku na 500Kc, coz jsem vzhledem k soucasnym cenam disku odmitl. Rozhovor to byl zajimavy, bohuzel jsem se nikam dal neposunul, ale jeste to nevzdavam :-)
kuchi
Junior

Odeslat příspěvekod pcwifi 25. 10. 2011 16:46

tyto apod. hovory zasadne VZDY nahravat ! jinak popre 1 ci 2 strana cokoliv a muzes se jit houpat...

PW
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čizda 25. 10. 2011 16:47

Dobrý den.
Nejen cena disků letí nahoru, ale s nimi se vezou nenápadně i jiné komponenty. Některé zkl. desky, paměti, CPU, atd. Dá se říci, vše co bylo v "kurzu". (inu obchodníci umí využít každou příležitost ke zvednutí cen)
čizda
čizda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 10. 2011 17:18

taky mi poslali poukazku. k cemu mi je kdyz u takovych "obchodniku" nehodlam dalsi nakup riskovat... asi nejakej spotreba jako flashku nebo dývka...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod umi 25. 10. 2011 17:45

mam od 21.10. na mall.cz objednan Caviar Black 2TB za 3499 Kč (Předpokládané datum předání dopravci: 27.10.2011), jsem zvedavy, jak to dopadne :shock: obavavam se, ze po cesku (=spatne).
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichalŠ 25. 10. 2011 19:45

Nechci malovat čerta na zeď, ale může se stát, že se tu brzy bude místo ceny disku řešit kde vůbec ještě nějaký disk sehnat. Prohlídněte si nabídku HDD největších eshopů, kolik čeho mají ještě skladem. Někteří už začínají omezovat dodávky na jednoho zákazníka, třeba http://www.softcom.cz/InfoPage.asp?ID=1911&TP=NW
MichalŠ
Junior

Odeslat příspěvekod czechian 26. 10. 2011 07:52

Aktualizace:

:idea: Většina objednávek na externí i interní 2TB disky zrušena, zboží posléze dražší a znovu skladem, ale s novými cenami.

:idea: Na všechny omluvy jsem odpověděl výhružkou na stížnost k České obchodní inspekci.

:idea: Mall.cz poslal omluvu s 500Kč poukazem, který jsem použil na "dorovnání" ceny jednoho trochu zdraženého disku na jeho původní hodnotu.

:idea: Volali mi ze zákaznického centra Mall.cz a paní tvrdila, že dodávky disků očekávají za půl roku.

:idea: Na Korunka.cz jsem stihl objednat HP Desktop Drive 2TB ještě za nějakých 2800 Kč (dnes už o 2500 Kč dražší), tak uvidíme. U disku stále svítí, že je skladem, tak uvidíme.

:idea: Před podáním stížnosti k ČOI ještě vyzkouším objednat zdražené varianty mých objednávek, abych zjistil, že lhali.
czechian
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 10. 2011 08:20

Takze jsem vcera za velmi lakavou cenu jako posledni pokus objednal http://www.skvely-obchod.cz/HDD/3-5-SAT ... m=wd20earx

Dnes uz je cena o 500,- vyssi nez vcera. Mluvil jsem s nekym jako "vedouci" ktery teda byl neustupny v tom, ze za vcerejsi cenu to nehrozi, ze jim dodavatel zmenil a blablabla, ale za tu soucasnou aktualne na webu zobrazenou ze mi to do 14 dnů dodaji. Pokud je pravda co mimochodem tvrdil, tedy ve smyslu "nam to dodavatel taky o 500,- zdrazil" tak se mi zda dost darebna cena > 5tis na CZC!
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků