Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 11. 2014 14:26

Je to můj zdeformovaný pohled na věc to beru.

Jak píšu pokud máš vhodně optimalizovaný OS tak ze systemového disku se může jen číst.

Na ntb to určitě nepůjde.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod karlos00x 1. 11. 2014 14:40

Pythone, tohle tady bylo milionkrat. Proc "optimalizovat" tak aby treba cache prohlizece jela z HDD? Technicky to co rikas udelat jde, ale v praxi je to naprosty nesmysl.
Jasny, pak jeste RAMdisk, ale ten neberme jako obvykle reseni jakehokoliv problemu.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 11. 2014 14:42

Karlos: já vim, ale psal jsem na vice SSD :)

Jak píšu do NTB je to jasný že nacpeš jeden a seš rád...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 11. 2014 22:03

milsimr píše:No problem, píchneš si je na USBčko :D Jen to pak jaksi nebude "v notebooku".

Smele do toho, vysledek na sebe nenecha dlouho cekat. USB jsou vsechno, jen ne spolehlive a polovina radicu jeste vykuchana, takze to podle toho vypada.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 11. 2014 22:10

Stačí pochopit tu myšlenou ironii a hned zjistíš, co tím básník chtěl říci.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 11. 2014 23:38

karlos00x: s ohledem na rychlost dnešních domácnostních "internetů" a naprosto bez ohledu na poměr výkonu SSD/HDD, je naprosto nejrychlejší nepoužívat diskovou cache vůbec, jelikož na celé té operaci je časově nejnáročnější sestavování spojení se serverem a je jedno, zda se tak děje pro stažení celýho obsahu nebo jenom porovnání aktuálnosti cachovanýho souboru...

a když už budeme hodně moc chtít, jak PŘESNĚ souvisí read-only oddíl/disk operačního systému s diskovou cache prohlížeče?

optimalizace OS není a NIKDY NEBYLA o SSD; už jenom proto, že se dělala dávno před jeho příchodem...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 11. 2014 09:54

Kazdej neni z prahííííí... asi tak co se tyce te rychlosti internetu. Ano, v praxi muzes mit jeden oddil pro system, druhej pro cache, treti pro swap, ctvrtej pro user data... V praxi je ale zdaleka nejvyhodnejsi to mit na jedine partition na SSD. Teorie a praxe se zhusta dost zasadne rozchazeji. Chapu, ze pro lidi zahledene do teoreticke IT je tezke to pochopit, ale normalni funkcni svet se proste nechova tak jak byste s milanem radi.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod H4CK1 2. 11. 2014 11:38

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jaký 120gb ssd by jste mi doporučili do mé sestavy

Kód: Vybrat vše
CPU i5 750
MB Asus P7P55-M
Grafika GTX 460 768MB
8GB RAM
Zdroj Seasonic 500W

Díky za radu :).
Desktop: i5 2400, GTX960, 8GB RAM, SSD Intel 330
Notebook: Acer Nitro 5, i5 7300HQ, GTX1050Ti
Smartphone: Samsung Galaxy A5 2016
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 11. 2014 13:31

praha (jako každý velký město) je, co do domácnostní internetové konektivity, poměrně zaostalá, alébrž kumulace hlav je sice bezva, ale položit na deseti metrech kabel je náročný nejenom finančně, ale především administrativně...

zkusme si tu praktickou výhodnost nějak porovnat, na tvé straně stojí argumenty:
- jsem lenošnej jako prase, takže nemusím dělat nic navíc
- vůbec tomu nerozumím, takže ani nejsem schopen udělat něco navíc
- přesto jsem si schopen uplácat operační systém do blikajícího stavu

na mé straně stojí:
- od určitýho momentu je systém ve statickým stavu, takže rozlití libovolně staré zálohy uvede systém do identické podoby, jako byl před jejím rozlitím, a dokonce ani nepřijdu o, tebou VELMI PŘECEŇOVANÝ, tempy, cache, atd...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 11. 2014 14:20

Hm... u me je to asi takhle: Widle 7 za dobu co mam se mi nikdy a nikde nerozbily takze ani moje zalohy (toho nikoliv statickeho systemu) jsem nikdy nepotreboval. Az se neco stane tak vezmu tu tyden starou zalohu a hotovo. Rozhodne praktictejsi nez mit x disků. Ale jak rikam tyhle vase teorie jsou moc hezky na cteni.

Vyznam temp a cache neprecenuju pokud jde o jejich dulezitost, jen rikam ze je nesmysl davat je mimo SSD. No a vzhledem k tomu, ze proste vetsina lidi nechce a/nebo nema moznost resit vice nez jeden SSD(jsem na tom taky tak) tak je to jasny.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 11. 2014 16:07

tak jsme se zase zatočili dokolečka a jsme opět u "mimo SSD"...

kaněc filmá
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Martin_boro 3. 11. 2014 18:16

Zdravim
dostal som moznost kupit nove 256 GB LiteOn SSD za 85 eur (2300CZk) OEM z nejakeho lenova.
Presny typ je LiteOn LCS-256M6S a udajne to je len nejaky premenovany Plextor
Podla benchmarkov natom tiez nieje az tak zle
http://ssd.userbenchmark.com/SpeedTest/ ... -7mm-256GB

Vyplati sa ho kupovat namiesto niecoho overeneho?
Martin_boro
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 11. 2014 18:30

Martin_boro:
Neuvedel jsi svou hw sestavu, resp. diskový řadič.
Jedná se o SSD s řadičem Indilinx = low end.
Pokud Ti nejde o špičkový výkon a diskový řadič je plně kompatibilní, klidně ho pořiď. A pochlub se sem s výsledky.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin_boro 3. 11. 2014 18:45

Pardon, nato som zabudol

Doska bude MSI MPower MAX Z87
S tou kompatibilitou som dufal ze mi poradite prave tu
Martin_boro
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka