Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 9. 2015 18:06

Jasne, jak psal kolega - nejefektivnejsim receptem na SoHo SSD je nechat jim 15-25% neprirazenyho mista a hotovo.
http://www.anandtech.com/show/6489/playing-with-op - sice se v tom testu nepise primo o soucasnych modelech, ale platnost je podobna - proste to vyrazne eliminuje problemy.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 5. 9. 2015 18:57

Milanr1 píše:Nijak zásadně to vadit nebude, pokud bude OS optimalizovaný (viz FAQ).
Do starších OS je ovšem lépe použít SSD s hw TRIM. Pak nebude bezvadná funkce SSD závislá na dokonalé optimalizaci OS.

Který SSD mají HW TRIM nezávislý na OS? mohl by mi někdo dát tip?
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 9. 2015 19:02

Ty se mi snad zdáš prezidente... Na poslední straně se to řešilo :)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod PanChudý 5. 9. 2015 19:31

Transcend SSD370S - 256GB

Takže podle vás nejlepší poměr cena/výkon/kvalita v 250GB kategorii?
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod telemetry 5. 9. 2015 20:05

VaclavKlaus píše:
Milanr1 píše:Nijak zásadně to vadit nebude, pokud bude OS optimalizovaný (viz FAQ).
Do starších OS je ovšem lépe použít SSD s hw TRIM. Pak nebude bezvadná funkce SSD závislá na dokonalé optimalizaci OS.

Který SSD mají HW TRIM nezávislý na OS? mohl by mi někdo dát tip?

Tady ti nikdo jasny tip pro laika neda, nekteri zdejsi experti by za takovy tip mozna i chteli zaplatit, z naznaku jsem pochopil, ze zalezi na radici a ze vhodny radic ma asi Crucial MX100, ktery uz se neprodava.
telemetry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 9. 2015 20:16

Myslím že rád a tipů je tu požehnaně, pokud máš konkrétní dotaz, ptej se konkrétně!
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod telemetry 5. 9. 2015 20:30

On ale ma konkretni dotaz. Ktere SSD maji HW Trim nezavisly na OS?
telemetry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 5. 9. 2015 21:06

Většina, to chcete vypsat všechny?
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod telemetry 5. 9. 2015 21:13

Transcend 370S a Crucial MX100 maji HW Trim nezavisly na OS? A Crucial BX100 take? Rad bych slysel jasnou radu od nekoho, kdo tomu rozumi.
telemetry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kajer 5. 9. 2015 21:21

mople71 píše:Většina, to chcete vypsat všechny?

V tom pripade bude jednodussi vypsat ktere nemaj -ktere?
kajer
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 9. 2015 22:23

Obávám se, že na tohle nebude schopen nikdo 100% odpovědět. Jak TRIM začal být podporován hlavními OS, přestalo se v testech chování GC řešit.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dr.Max 5. 9. 2015 22:37

mám Dell latitude E6400. Win 7. Odešel mi HDD a na doporučení se mám poohlédnout po SSd. Vůbec se v tom nevyznám jen trochu jsem si to tady na foru pročítal. Zajímalo by mě, jestli budu potřebovat nějaký rámeček na přichyceni v NTB? SSD je 7mm ale HDD cca 9mm tlustý. Hdd je přichycení v NTB dvěma šroubky.

Využití hlavně internet, občas film, foto, atd.. Synek na něm mastí jednoduché hry přes internet.

Představa je 120G (128G), cena +- do 1500,- NTB je už stará šlupka a nechci zbytečně do něho moc cpát prachy, když mám v plánu kupovat jiný NTB.

pořád se tu doporučuje Transcend SSD 370.
Proč nekoupit např. Kingston HyperX FURY SSD 120GB,

Nepotřebuju Porsche, stači mi superb, nebo mercedes.
dr.Max
Junior

Odeslat příspěvekod PanChudý 6. 9. 2015 00:28

Co třeba udělat kategorii DOPORUČENÉ SSD a dát tam do každé kapacity dané SSD? Nebo se snad vyžíváte v odpovědích typu: Tady na fóru to už bylo řečeno.. prolistuj si těch 250 stránek a najdeš to.. Jenom když se tu podívám na posledních 5 stránek tak jsou na otázky prakticky pouze odpovědi tohoto typu. A hádejte hlavně od koho.
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka