Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 11. 2015 12:35

Loffos: Adata PS920 / Transcend 370s nebo ti v tom něco brání ?

Svobo31: Pokud potřebuješ záruku tak 850 Pro bude správná volba, pokud ovšem nepřekrocíš denní limit na zápis ....

Alpha8520: EVO je sh1t. To bys vědel kdyby sis to tady aspoň trochu prostudoval. Rada viz ty předchozí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Pavel Černík 15. 11. 2015 13:45

python - schvalne jsem precetl 25 predchazejicich stranek a zadne konkretni zduvodneni, proc jsou Samsung 850 EVO disky ***** jsem nenasel. Prijde mi to ze se tu stale opakuji odpovedi "uz se to tu psalo" a "evo je nanic" (vy to pisete vetsinou vulgarneji)
Jsem z toho zmateny. Chapu ze to vychazi z jakehosi SLC siditka, ale to by se prece projevilo v grafech u recenzi. Proto jsem si precetl par recenzi a zadna z nich nezminuje vyrazne problemy EVO rady. Bylo by mozne toto upresnit proc je tato rada tak nedoporucovana?

Stejne tak me prekvapuje ze doporucujete Transcend (no budiz, to zas tak moc neznam) ale hlavne AData? Vzdyt to je jako by se doporucoval eurocase zdroj. Adata vyrabeli vzdy ty nejlevnejsi a nejhorsi pameti, flashky atd.. Zmenili pristup nebo co?

Take jsem si vsimil ze se ty dotazy i odpovedi stale opakuji jak na kolovratku. Vzdyt to pro vas odborniky (to nemyslim ironicky ale uprime) musi byt unavujici. Vim ze kineczek dokazal udelat hezky seznam zdroju ktere koupit a nekoupit. Myslite ze by neco podobneho slo udelat i v pripade SSD? Bylo by to plus jak pro vas, tak pro tazatele, kteri by videli jednoduchy seznam hned na prvni strance.
Pavel Černík
Junior

Odeslat příspěvekod FAKE_CZE 15. 11. 2015 16:10

99% recenzí disků nejde brát jako nějaké výchozí stanovisko. Proč? Protože otestují zápis/čtení a pápá. Žádný 24/7/? testy. Proč taky? Když by to bylo zbytečně časově náročné a většinu uživatelů zajímají jen hustočísla nad kterýma si můžou honit žížalku.
Doporučuje se většinou nejlepší poměr cena/výkon/určení.
FAKE_CZE
Junior

Odeslat příspěvekod broookolice 15. 11. 2015 16:15

Jak mm vybrat SSD disk ? Na co si dát pozor ? J
broookolice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 11. 2015 16:19

Protože: "SLC" "Cache" "TBW" "OP" "TRIM", no dal jsem si tu práci za tebe a našel jsem ti to: viewtopic.php?f=940&t=1154946&p=10743051&hilit=+EVO#p10743051

Kdyby někdo napsal někdo že to má na kancl práci do notesu a chce šifrovat tak je to jasná volba :)

Brokolice: nepruď a použij to co máš na krku, díky.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Pavel Černík 15. 11. 2015 18:04

Diky :) Takhle hluboko do historie jsem fakt nešel, i když jak vidím, stačil kousek. Každopádně takhle zavazne shrnuti (mluvim hlavne o riziku ztraty dat pokud uzivatel nepristupuje do nejake oblasti) by se skutecne melo shrnovat do nejakeho seznamu na zacatku.
Hned jak dorazim domu, vyzkousim kolik toho vlastne muzu zapsat nez se to zpomali a na kolik se to zpomali.

edit: Zkusil jsem se pri hledani aspon zamerit na testy zapisu do celeho disku a http://techreport.com/r.x/samsung-840ev ... -write.gif nevypada, ze by tam nejaky propad byl. Rychlosti jsou takove jake jsou udane. Akorat na zacatku (asi v ramci te cache) jsou rychlejsi nez specifikovane.
Edit3: http://images.anandtech.com/doci/8747/TRIM.PNG no tybrdo :D Nemam slov... Pokud to overim na svem kusu, je to na reklamaci (respektive rozpor s kupni smlouvou)? :D

edit2: kazdopadne http://www.overclock.net/t/1507897/sams ... -the-drive a http://www.overclock.net/t/1512915/read ... ected-ssds je dosti desive cteni a asi by se melo davat precist vsem lidem kteri doporuci tento disk. No, ted skutecne lituju ze jsem ho taky koupil... (teda pokud se to tyka i 850 EVO, ale o tom jsem zatim nic nenasel)
Pavel Černík
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 11. 2015 23:59

Stačilo hledat EVO v tomhle vlákně....

Snad nám už věříš :)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Pavel Černík 16. 11. 2015 10:36

No určitě v tom mám víc jasno. Stejně si ale myslím že seznam pár disků "koupit-nekoupit" spolu s krátkým vysvětlením by byl super. ;-)

Ještě musím odhalit, podle čeho v budoucnu vybírat, když se vlastně na recenze nemůžu spolehnout...
Pavel Černík
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 11. 2015 10:39

Podle zkušeností zkušenějších :) Ano to byly bylo fajn, ale kdo na to má mít čas ? :)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 16. 11. 2015 10:52

Klid, 850EVO ti udělá minimálně stejně dobrou službu jako nějaký Transcend nebo Adata.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 11. 2015 14:00

Pokud nepřeteče cache a nespadnou hodnoty zápisu k nule tak cajk.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 11. 2015 14:00

Pokud nepřeteče cache a nespadnou hodnoty zápisu k nule tak cajk.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod svobo31 16. 11. 2015 14:21

Python.p píše:Svobo31: Pokud potřebuješ záruku tak 850 Pro bude správná volba, pokud ovšem nepřekrocíš denní limit na zápis ....

Takže si myslíš, že tedy Samsung 850 Pro je pro mě nejlepší volba?
Je to lepší, než třeba Intel 535?
Co myslíš tím "Pokud nepřekročíš denní limit na zápis"?
To SSD nebudu nijak zvláště přetěžovat - pojede na něm operační systém Windows 10, sem tam budu třeba používat program Corel, nějaký hry na něm budu mít, ale hlavně chci, aby mi vydrželo co nejdéle a mohl bych ho pak dát třeba i za 5 let do nového počítače.
svobo31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 11. 2015 14:37

Jako pokud ti jde u záruku tak určitě :)

Ohledně denního limitu zápisu hledej "TBW", řešilo se to tu.

Za 5 let stejně koupíš do nového PC nové SSD ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod svobo31 16. 11. 2015 14:55

Dobře, děkuji za odpověď.
Ještě mám poslední otázku: Četl jsem, že po aktualizaci na Windows 10 měl Samsung 850 Pro problém s Firmware viz. https://www.alza.cz/samsung-ssd850-pro- ... 87#recenze
Myslíš, že už je to OK a nebude mi to dělat žádné problémy, jelikož svůj systém chci upgradnout na Windows 10?
svobo31
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka