Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Swejzi 19. 5. 2016 16:11

No uvidím, jak to pojede na starém 120 GB HDD Seagate a pak se rozhodnu co dál.
Každopádně dík za nakopnutí, budu pátrat dál. Při hraní mám puštěný MSI Afterburner a když se to trhá (a HDD dioda zběsile bliká), tak CPU ani GPU nejede na maximum, spíše využití klesá. I když je fakt, že ten CPU je dost na hraně a ve vyjímečných situacích jede i na 90% a víc, ale to málokdy, pak připouštím, že to může brzdit ten.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 19. 5. 2016 16:58

Není to časté, ale speciálně v GTA 5 především při rychlé jízdě/letu se textury nestačí načítat
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod Swejzi 19. 5. 2016 19:13

Tak nakonec musím uznat, že disk v tom bude asi vážně nevinně. Na mnohem pomalejším HDD se to škube víceméně stejně. Na vině bude CPU. Přestože není 100% vytížen, tak je pomoci afterburneru krásně vidět, že při využití CPU nad cca 80% se to začíná trhat a grafika se fláká. Když jsem snížil frekvenci, trhání bylo znatelnější. Podívám se tedy raději na aukru po nějakém jetém 6jádře.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firestone 19. 5. 2016 20:09

Neporadil by někdo, zdali se dá nějak zjistit, jaké současné SSD modely umí HW TRIM?
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 5. 2016 20:13

Je to jednoduché:
výrobce se tím vždy chlubí: zásadní marketingová výhoda.
Pokud najdeš v popisu SSD např.:
support TRIM with Window 7, 8, 10

pak to zcela jistě hw TRIM nezvládá.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 19. 5. 2016 20:35

Tuším, na czc je možnost trim k zaškrtnutím. transcend ssd 370 s to o sobě tvrdí (na obale).
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojzak02 19. 5. 2016 20:58

Firestone

Pro Apple produkty existují SSD značky OWC, které mají hw TRIM, takže se nemusí v OS nic nastavovat, prakticky pro všechny ostatní SSD je stejně nutnost použít Chameleon nebo zapnout TRIM v Terminálu podle návodu, který jsem ti dával.

Takže pokud nevybereš OWC, tak na značce až tolik nezáleží, Kingston V300 jsem doporučil jen ze dvou důvodů, ten první, že s ním mám zkušenost a na Macu byl kompatibilní, ten druhý důvod, že je to jedno z nejlevnějších SSD a pokud nekupuješ víc než 500GB variantu, tak bys mohl snadno ušetřit.

Můj názor je, že smysl připlatit si za výkonnější SSD má pouze v případě, že bys vybíral něco s kapacitou vyšší než 500GB, třeba Samsung Pro 850 (ten je používán v Macích přímo Applem).

Transcend má myslím podobně výhodnou cenu/GB jako V300.

Když budeš hledat cenu SSD disků OWC, tak nakonec si ho stejně neobjednáš, protože vychází o hodně dražší než běžné consumer SSD.
lojzak02
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firestone 20. 5. 2016 06:44

Díky za názory. OWC jsem zkoušel hledat, ale to opravdu nebudu touto cestou řešit. Takže dám na vaše rady.
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 21. 5. 2016 08:53

Milanr1 píše:Je to jednoduché:
výrobce se tím vždy chlubí: zásadní marketingová výhoda.
Pokud najdeš v popisu SSD např.:
support TRIM with Window 7, 8, 10

pak to zcela jistě hw TRIM nezvládá.


To je naprostý nesmysl vzhledem k tomu, že TRIM je mechanismus, jakým předává operační systém disku informaci o využití bloků. Viz třeba https://en.wikipedia.org/wiki/Trim_%28computing%29

Pojem "HW TRIM" tedy nedává smysl.

Co by člověka používajícího operační systém bez podpory TRIM mohlo zajímat je to, jak má kvalitní GC (garbage collection). Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Write_amplification#GC
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lojzak02 21. 5. 2016 10:00

Přesně jak říká Petr, proto jsem mu psal, že TRIM stejně musí v OS X aktivovat u všech 3rd party SSD. (nemusí, ale je to hloupost nechat TRIM vypnutý, když spolehlivé možnosti existují)

Jediná výjimka je to OWC, které je navržené tak, že se TRIM nemusí používat vůbec.
lojzak02
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wolland 25. 5. 2016 08:37

Zdravim, mel bych dotaz. V PC (MB GIGABYTE GA-H97N-WIFI - Intel H97) mam SSD Transcend SSD370 - 128GB. Prestava mne stacit kapacita, tak bych chtel koupit nejaky levny 128 GB a zapojit je do raid 0 - stripping. PC jede na dualboot w10 + ubuntu. Bude to fungovat? Dekuju moc za odpovedi.
Wolland
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 5. 2016 08:54

Bez naformátování atd... ne.

Nebude lepší koupit 240GB přeci jen dnešní ceny jsou velmi fajn. Než řešit spoustu teoretických problémů...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 5. 2016 08:57

Technicky to pujde. Prakticky je to ***na. Kup 240GB na data, ten puvodni nech ciste na system a programy(stejne by ti za chvili prestala stacit kapacita a budes to zase resit nejakym rovnakem na vohejbak...).
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wolland 25. 5. 2016 14:55

OK, diky za moc odpoved. Myslel jsem, ze bych usetril litr a zdvojnasobil kapacitu (pripadne o neco malinko zvysil rychlost), ale resit technicke a teoreticke problemy se mne moc nechce. Tak nejak jsem doufal, ze to nastavim, naformatuju a pojede to:-).

BTW "rovnak na vohejbak" me pobavil:-)
Wolland
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hacker24 26. 5. 2016 14:47

Zdravim vybiram nejake ssd 240gb. Jak jsou na tom radeony?
https://www.alza.cz/amd-radeon-r3-240gb ... 0wod_lINQA
Sapphire Pure Black X58
I7 - 930 2.8GHz (3,7) + Vodní chlazení
8Gb Ram DDRIII 1333MHz
2 x 1000GB HDD
1 x 240GB SSD
MSI R9 270X 4GB Vodní chlazení
Corsair CX650M W
hacker24
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků