Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod F_o_x 28. 6. 2016 13:38

kajer píše:Neni oznaceni LE zkratka LowEnd dost to k tomu svadi...

Já právě nevím. V recenzi na tomshardware nevyšel tak špatně. Ale nerad bych koupil něco, co za chvilku odejde. To je obecně věc, které se u ssd docela bojím a proto se ptám co a jak.
F_o_x
Junior

Odeslat příspěvekod Opty 29. 6. 2016 15:15

Letos jsem koupil Transcend SSD370S 128 GB a ADATA Premier Pro SP920 128 GB (FW 1.08, bye-bye rebranded M550), ale Transcendu nerostou Power_On_Hours a teplota se drží podezřele nízko, dokud nespustím offline test a ADATA sice rostou, ale hodina pro něj znamená pouze 56 minut a 15 vteřin a navíc po výpadku napájení zapomene a začíná od nuly. Oba už běží přes 100 dní v kuse v BTRFS RAID 1 nad LUKSem a dobrý, ale S.M.A.R.T. mě štve, nechcete někdo vyzkoušet?

Dal jsem jim ještě jednu šanci a koupil od každého druhý kus (SP920 FW 1.09), ale chovají se bohužel stejně. Řeším s podporou, ale zatím neúspěšně.

Dále jsem koupil OCZ Vector 180 120 GB a Kingston SSDNow KC400 128 GB, Kingston též po výpadku napájení zapomene Power_On_Hours, OCZ zatím dobrý.

// oprava diakritiky
Naposledy upravil Opty dne 29. 6. 2016 22:50, celkově upraveno 1
Opty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 6. 2016 15:23

Otázkou je jestli ty to interpretuješ správně :) a přes co to čteš ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Opty 29. 6. 2016 15:35

Moc rád bych se mýlil. :-)

Používám smartctl a smartd ze smartmontools, ale v případě druhých kusů jsem zkoušel i SSD Scope a SSD Toolbox ve Windows 10.
Opty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 6. 2016 15:41

RAID ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Opty 29. 6. 2016 21:12

BTRFS = SW RAID ;-)

Každopádně druhé kusy žádný RAID neviděly a chovají se stejně.
Opty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blasterson 2. 7. 2016 20:02

Ahoj, uvažuji o SSD do HP EliteBook 840 G2. Ve specifikaci je psáno i 256 GB M.2 PCIe Solid State Drive, ale ve 2260 jsem žádný takový nenašel. Uvažuji o
Transcend MTS600, M.2 - 512GB TS512GMTS600
nebo
Crucial MX200, M.2 - 500GB CT500MX200SSD6
které je lepší volba ? Díky
Blasterson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pjuricka 5. 7. 2016 14:51

Zdravím místní odborníky a prosím o radu.
Mám PC GIGABYTE P55A-UD4 , Intel Core i5-750 , 4 x 2GB DDR3 , GTX 660, Vertex3 120GB, 2 x HHD Samsung. Win7 Pro, přejdu na Win10Pro
Chci vyměnit systémový Vertex3 za větší, nějak se zanáší. Mám dvě možnosti. Buď koupit Savage240 nebo KC400 a zapojit ho do SATA2, nebo HyperX Predator a zapojit ho do volného slotu PCIe8x (2.0). Na desce PCIe4x není. SATA3 jen přes chip Marvel, též žere PCIe linky.Tím dojde k rozdělení celkového počtu 16 PCIe linek na 8 pro grafickou kartu a 8 pro PCIe SSD, protože jiné dělení procesor neumožňuje.
Mám několik otázek:
1) Bude rešení s PCIe SSD fungovat na starém hw? Problém s bootováním?
2) Sníží se výkon grafické karty jen s 8 linkami?
3) Je řešení s PCIe SSD skutečným, pozorovatelným přínosem ve srovnání se SATA 2?
4) Které řešení je obecně spolehlivější
Děkuji za věcné odpovědi.
pjuricka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misojogi 5. 7. 2016 21:22

Hm, tak mi to nedalo a provedl jsem pitvu.
To, co se dnes prodává jako SP920 nemá s původním SP920, jak je popsaný třeba na http://www.anandtech.com/show/7908/adat ... 1tb-review prakticky nic společného. Porovnávám tedy staré a nové provedení:

zaujimalo by ma ako ako si " provedl pitvu"
pozeral som prave KC300 a do neho sa clovek dostane len za cenu ze poskodi nalepku cize zaruka v pr.. ...
alebo je na to nejake riesenie?
Nekupujte Samsung SSD 850EVO, je to smejd! (Pro je dobry no drahy) Ani nove Crucialy(ziadne BX ci MX / ani 100 ani 200) len starsie (500 a 550)
Odporucane SSD su:
Kingstone Savage. Kingstone KC300 alebo KC400
Transcend 370s
Intel 530 a starsie alebo profi
misojogi
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 5. 7. 2016 23:04

No poškodil jsem nálepku.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 7. 2016 11:09

misojogi píše:len za cenu ze poskodi nalepku cize zaruka v pr.. ...

o nicem takovem se v obcanskem zakoniku nepise...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 7. 2016 17:40

Člověk tu chvilku není a totok. Poslechnite kolegy Karlose
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod misojogi 7. 7. 2016 13:39

o nicem takovem se v obcanskem zakoniku nepise...
rad si vypocujem ako nieco take vysvetlujes v Alze alebo CZC alebo Ageme apod....
pytal som sa a netvarili sa nadsene. porusenie plomby (ktorou moze byt aj nalepka) pada zaruka
Nekupujte Samsung SSD 850EVO, je to smejd! (Pro je dobry no drahy) Ani nove Crucialy(ziadne BX ci MX / ani 100 ani 200) len starsie (500 a 550)
Odporucane SSD su:
Kingstone Savage. Kingstone KC300 alebo KC400
Transcend 370s
Intel 530 a starsie alebo profi
misojogi
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 7. 7. 2016 16:24

To zalezi na tobe jestli mas koule na to se branit.

Samotne poruseni plomby neni duvodem ztraty zaruky. Obchod nebo vyrobce to muze tvrdit 100x, ale to tvrzeni je v rozporu s obcanskym zakonikem (jak by to bylo v pripade obchodniho zakoniku nedokazu rict).

http://www.vasestiznosti.cz/ tohle na ty mam.dy docela plati, to se najednou zacali snazit a kdyz jim jeste poslal sve stanovisko muj pravnik tak to najednou (s vedomim mozneho medialniho tlaku) slo.

Zde treba stanovisko nezavisleho odbornika (dTest):
http://www.penize.cz/spotrebitelska-por ... te-sroubku
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 7. 2016 16:25

Alza, czc, alfa, atd... kdokoliv se nemůže stavět nad zákony!!!

Jak to chodí u vás v SK těžko říct, studovat to nikdo za tebe nebude.
Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka