Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 22. 2. 2021 18:42

Přítelkyně by chtěla rozšířit své úložiště v počítači. Momentálně má m2 500gb ssd. Určení by mělo být především na hry. Tak mám takovou otázku.

Má šetřit na 2tb sata ssd, nebo náročnější hry zvládne i rychlejší hdd? (případně poprosím doporučení konkrétního hdd 2-3tb)

Já osobně jsem kupoval ssd kvůli tomu, že můj hdd nestíhal načítat hru.. Konkrétně forza horizon 4 při jízdě se náhodně sekl obraz a v tu chvíli byl disk dle diody na pc nejvíce aktivní, nyní je problém pryč... Ovšem můj hdd je starý minimálně 5 let, takže by se dalo očekávat, že nebude v nejlepší kondici.
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 2. 2021 20:09

Forum: Výběr SSD řešte jen zde!
Ty: Doporučtě mi HDD.

To mi nevychází...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 22. 2. 2021 21:13

Tak vzhledem k tomu, že se ptám na to, zda stačí HDD, nebo vzít radši SSD, tak jsem si říkal, že to sem zařadím :) tak pardon
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 22. 2. 2021 22:28

Dnes se na HDD navyšuji objemy ne rychlosti. Vyber přítelkyni SSD, otázkou je jestli nemá na základní desce druhý volný M.2 slot. Jaky je přesný typ základní desky?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 24. 2. 2021 01:22

je to malinko OT, ale myslím ne zas tak moc, třeba to někomu pomůže, nebo mě opravíte.

Zjistil jsem, že do HP EliteBook 840 G3 M.2 slotu lze dát nejen SATA, ale i NVME SSD do 250 GB. Protože jsem měl systém už na 2,5" 250GB Samsung EVO, udělal jsem jen Acronisem 2017 image a nahrál na NVME. No nenaběhlo to. Chvilku se motalo kolečko a pak BSOD, nenalezen bootovací disk.

Čistá instalace v pohodě, rychlosti cca 2000/1000 MB/s. Paráda. Podle SW AS_SSD_Benchmark tam je použit driver stornvme, tak asi jen přehozením disků s image z SATA se s tím při startu Win10 nepoperou.
Jaký by měl být správný postup před přenesením image tak, aby ten NVME nabootoval? Přidat ho k SATA jako druhý, tím se rozpozná a doinstalují se ovladače a pak teprve přehodit image a mělo by to jet?
Dnes už to nedám, tak abych zítra večer zas nedělal nějaké nesmysly a zbytečné pokusy. Díky.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 3. 2021 21:14

jen potvrdím, že přídáním NVME SSD k bootovacímu 2,5" SATA SSD se doinstalovalo vše potřebné, pak image z 2,5" na NVME a už to v pořádku jede. Šlo o Toshiba XG5 PCIe NVME SSD 256 GB z HP notebooku, kde jsem upgradoval FW na poslední verzi AAHA4103. U předchozí se v diskuzích a v info k FW objevovaly zmínky právě o BSOD nebo problémech s bootováním, tak kdo ví, jestli to částečně nevyřešil i ten FW.

Jen je na tom disku asi ještě nějaký problém s rychlostí zápisu, jak se i píše v diskuzích. Už mi sice zápis při testu v CrystalDiskMark běžel řádově i kolem 1000 MB/s, ale pak zas jen kolem 350 MB/s. Je tam FW od HP - AAHA4103, což je od HP poslední. Dell používá stejné SSD a má pro ně svůj novější FW AADA4107. Ten ale na HP NTB nelze použít. Takže to vypadá že se spokojím s aktuálním stavem, pokud by někdo z vás neznal řešení.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Junior

Předchozí stránka