Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 6. 2022 07:56

Asi mám smůlu na vadný kousky... PS v CDM vykozavol krásný marketingový čísla. :)

A nebo netestuju "zero-fill" :)

Uznávám, že 980 Pro v 1TB verzi je použitelná - a velmi dobrý disk. Ale ta 500GB verze je tak na systém a na práci se nehodí.

Disclaimer:
Jestli se nechceš dohadovat a nic naznačovat, tak nemusíš nic psát ne? Nebo čekáš, že všichni zavřou klapačku a budou tě tady uznávat jako pravdotvůrce a boha se kterým se nikdy nesmí přít? :D :D :D

-- 7. 6. 2022 08:43 --

dockalacek píše:Aniž bych chtěl do pythona rýt, Kin má pravdu. Zas na druhou stranu si BFU nebude 980 Pro kupovat. A kdo to má na opravdu intenzivní zápis a použití, tak snad ví, co koupit. Holt časy 970 Pro a lineárního, nepropadavého zápisu jsou pryč. Ale Firecuda 530 je dobrá.

A na hry, filmy je téměř jedno, co máte (WD Blue SN570, Kingston A2000).

Python.P je moje přezdívka, když už nechceš rýt, tak aspoň Pythona.

Pro BFU je to dneska ouplně jedno, pokud to má jako chodítko na net tak i NV1 udělá službu. Pokud chci výkon, tak max ta 980 Pro, optimálně 1TB a víc. No a pak už máme jen profi disky.

Stejně jako máš Arctic a pak až Noctuu, nic mezitím nemá smysl.
Přílohy
980pro.png
980pro.png (17.57 ) Zobrazeno 1606 krát
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 6. 2022 09:00

Ok, může být. Ale na základě jednoho výřezu bych si ani tak soudit netroufl. Celý screen a více testů, i to hdtune to chce přidat ideálně i s defaultním nastavením.

Též jsem měl na stole DOA kusy různého HW, včetně SSD, to však řeší RMA.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 6. 2022 09:04

Testů bylo víc, byla to jedna z prvních verzí, ale prostě co jsem naměřil to prezentuju. Ale už na to stejně seru.

S tím, že nemá cenu cokoliv dneska měřit, se nemusíme zabírat. Než člověk něco doměří a publikuje, už jsou další 3 revize daného SSD a změna k lepšímu to není...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 6. 2022 09:23

To je ale bohužel pravda.

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Nikeid 19. 6. 2022 10:01

Ahojte. Vybiram externí SSD k macbooku air s M1. Budu mít k němu usb hub.

Jake externí SSD s 1TB koupit? zejména tam budou videa, fotky, možna nějaký větší aplikace.

Jaky byste mi poradili? A mam k Vámi doporucovanemu ssd hledat usb hub s usb 3.2?

Diky :)
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 6. 2022 10:18

Já bych koupil zvlášť krabičku a zvlášť NVME disk. Můžeš si sám ovlivnit chlazení disku. Rychlostně potom chceš gen2 hub. Samotné označení "3.2" je broskvovina a může se za ním beztrestně skrývat 3.0 "pomalá a přeznačená" věc. Ale to už si musíš důkladně ohlídat Ty jako kupující. Výrobci v tom značení ten guláš dělají schválně, v naději, že s novým označením prodají ty tuny jinak neprodejných starých šrotů.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Nikeid 19. 6. 2022 11:13

Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 6. 2022 13:18

Skvělá volba.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod petrnowak 18. 7. 2022 11:24

ahoj, mám HP ZBook Fury 17 G8. Ve specifikaci volných SSD pozic je mj. uvedeno:

2 TB PCIe (NVMe tm) TLC Solid State Drive, M.2

Pojede mi tam tenhle konkrétní typ (předpokládám že ano, ptám se pro jistotu):
https://www.samsung.com/cz/memory-stora ... -v7s2t0bw/
Model: Samsung 970 EVO PLUS
Kapacita: 2 000GB
Typ zařízení: M.2 (2280)
Rozhraní: PCIe Gen 3.0 x4, NVMe 1.3
Paměť: Samsung V-NAND 3-bit MLC
Ovladač: Samsung Phoenix
Vyrovnávací paměť: Samsung 2GB Low Power DDR4 SDRAM
petrnowak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 7. 2022 11:31

ano

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 7. 2022 11:40

970 EVO Plus? Nekupovat. Když už - 970 Pro, nebo - pokud tlačí cena - vzít 980 Pro.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod petrnowak 18. 7. 2022 12:09

A důvod?
petrnowak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 7. 2022 12:31

Klidne kup, pokud je cena ok. Zrovna ten 2TB sam pouzivam (jako disk na hry) uz par let.

System, programy, virtualky atd. mam na 2TB KC3000, hry na 2TB 970 EVO PLUS a "bordel" na 4TB PNY XLR8 3040.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod petrnowak 18. 7. 2022 12:37

Bude to jako druhý (datový disk) místo původního klasického WD Blue, který po 8 měsících začíná odcházet. Zdá se mi to, že nabídka klasických HDD klesá a s tím jde i kvalita do pr.... ?

(Potřebuji i novej HDD do NASU a tak váhám zda 8TB WD Gold s 5 let zárukou bude ok.... ???)
petrnowak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 7. 2022 12:41

Umřel ti jeden disk a už je kvalita na *****? :D

Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka