Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Matysek 11. 11. 2013 19:14

To bys mel, protoze laptop ukradnutelny je a senzace chtivost v teto dobe dost narusta. Jedna fotka muze byt nekdy prilis, protoze se bude sirit a muze Ti uskodit. I z toho nepodstatneho lze zjistit pomerne dost a kupujes si laptop, ktery disponuje pomerne silnou ochranou dat aniz by Te to prilis obtezovalo za cez platis.

Nerikam Ti, ze si musis koupit FIPS 140-2 Level3 SSD, ale zapnout si Bitlocker opreny o TPM (99.99% vyreseno), ktery Ti nebude upirat komfort a temer zadnou rezii sifrovani za to stoji. I proto se kupuji ThinkPady X2xx. I levne M4 nabizi OPAL a ackoliv "nezari" na celou spotrebni sferu, pro Tebe muze byt zajimavym prinosem.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Batul (novy) 11. 11. 2013 21:15

Uff, moc jsi mi ten výběr neulehčil, mám pocit, že jsou možnosti dvě, buď vezmu levný šunt a budu žít bez šifrování nebo certifikovaný ssd v ceně druhého notebooku.
Vůbec nevím, podle čeho se řídit, kromě ceny tedy... je to hw podpora šifrování nebo řadič nebo technologie ssd?

Pohledal jsem na netu, to co hledám, je tedy zřejmě tohle:
real-time AES encryption in hardware
což podle následujícího článku je velmi těžký dohledat:

http://vxlabs.com/2012/12/22/ssds-with- ... ncryption/

O moc moudřejší z toho nejsem, bohužel.

/edit: až teď jsem si všiml tvého seznamu SED disků... projdu si to kompletně a vyberu, i tak moc díky za odpovědi
Batul (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 12. 11. 2013 09:24

Nemusíš brát hned certifikované SSD, můžeš vzít třeba zmíněný Intel 520 nebo Crucial M4.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 11. 2013 09:41

Batul (novy) píše:ani šifrovat data nehodlám

Proč tedy uvažuješ o drahém SSD s hw podporou šifrování? :roll:
Batul (novy) píše:Lenovo X240

je v základu vybaven CPU Intel i3, který je brutálně funkčně ořezaný.
Vybral bych v konfiguráku
http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/th ... x240/?tt=b
verzi s Intel i5, který obsahuje (mj.) aspoň základní instrukce AES, kdyby ses přece jen nakonec odhodlal k šifrování.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Batul (novy) 12. 11. 2013 10:08

O šifrování jsem dosud neuvažoval, teď to právě přehodnocuju, když se ta možnost nabízí, tak by byla škoda to nevyužít. Proto jsem se sem přišel zeptat, abych si rozšířil obzory a pak nelitoval koupě bez rozmyslu.
X240 jsem objednal s IPS panelem a Core i5 4300U procesorem.
Batul (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod netix 12. 11. 2013 11:45

Ahoj ! Jaký SSD disk doporučíte ( 240GB ). Deska Gigabyte P55A-UD3 ( http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... _10/specs/ ). Deska má nativní pouze SATA II ( SATA III je přes chip Marvel ) - kam raději připojit ( kompatibilita ). Kandidáti: Samsung 840 EVO Series Basic 250GB nebo Intel 335 240GB resp. Intel 520 240GB. OS Win7 64bit. Dík za rady.
netix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 12. 11. 2013 12:03

Bari007 píše:Nemusíš brát hned certifikované SSD, můžeš vzít třeba zmíněný Intel 520 nebo Crucial M4.

A které z ostatních necertifikovaných SSD podporují šifrování? Uvažuji o nějakém SSD do ThinkPad T440s. Zatím šifrování nepoužívám, ale uvažuji o tom. Co třeba Intel 530 nebo Samsung 840 Pro?
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 11. 2013 12:07

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 12. 11. 2013 13:21

Mam tam preklep, protoze bo melo byt M500 + eDrive, ale to uz jsem psal.

Pitomost to davat na Marvell, ale sopnout primo na Intel. Treba tu spolehlivou M4.

Sifrovani je celkem ohebna veda, protoze bezna FDE od Samsungu jsou proste ocesane SSD (s mensi zmenou to plati i o 840Pro). Tvoji otazce nerozumim, ale ze Samsung PM841 jsou to napr.:

SED Opal2 - MZ7TD256HAFV-000L7 SATA
SED Opal2 - MZMPD256HAGM-000D1 mSATA
SED Opal - MZMPD256HAGM-000H7 mSATA
SED Opal - MZMPC256HBGJ-000D7 mSATA = starsi PM830

Potom jsou tu ruzne OPAL2 (!=SED / !=FDE) complaint SSD jako M500
Micron M500 - MTFDDAT240MAV-1AE
Micron M500M2 - MTFDDAV240MAV-1AE
Crucial M500 - CT240M500SSD3
Crucial M500M2 - CT240M500SSD4
Crucial M500 - CT240M500SSD mSATA
Samsung PM841 - MZ7TD256HAFV-00007
Samsung PM841 - MZMTD256HAGM-00007 mSATA

... no a nejsou stejne, nepracuji na stejne principu a vlastne se podstatne odlisuji, takze Ti neumim odpovedet, dokud se nezeptas na konkretni veci. Vlastne nevim, co chces slyset. Jestli ti staci bitlocker (SW) cesta oprena o TPM, pak tu mas M500 v kazdem eshop. Standardy jsem uvadel a chtelo by to mensi aktualizaci, coz musi udelat nejaky mod.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 12. 11. 2013 13:46

Díky za podrobnou odpověď. Šifrování jsem zatím nepoužíval, takže o tom moc nevím. Na Lenovo fóru jsem četl, že Samsung 840 Pro funguje a šifrování stačí aktivovat zadáním hesla pro SSD v BIOSu. Nevím jak to funguje ani neznám ty možnosti šifrování.

Chtěl bych nějaký SSD do 5000 Kč (256 GB) kde by byla podpora šifrování v ThinkPadu T440s. Nevím jaká metoda šifrování je nejvhodnější. Ta o které jsem psal s tím heslem v BIOSu by šla nebo je tu něco vhodnějšího/lepšího?
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 12. 11. 2013 14:08

To do jiste miry zalezi na mire bezpecnosti, protoze zakladni FIPS-197 standard deklaruje jen 10/14rund AES128/256 a i s tim maji tyhle levne FDE SSD problem a protoze se najde dost darkovych kosiku, tak prikladam link - dalsi info at si najde kazdy sam. Tezsi kalibr v plnem FIPSku splnuje i standard tamperprof, coz uz jsem nejednou vysletloval a nadavno o tom problehla debata v NTB. Zapomen na to, ze je najdes ve verejne nabidce vyrobce, nebo, ze by se hralo za levno. Tohle jsou disky, potozamo cele ntb, za ktere se draze plati a muzes mit problemy pri cestovani.

//edit, jen clovek polechta modlu EVO, uz chodi darkove kosiky.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod jarešek 12. 11. 2013 17:47

Po posledním firmware dá,obyčejná genius set s myší-vyzkoušeno na 60"uhl.,ale je to takové polovičaté.Něco jde klávesnicí něco musíš stejně potvrdit dálkou.Nehledě že je to takové ,no ,nepraktické a pomalé.Tv prostě není htpc. ;-)
jarešek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod solaris1 12. 11. 2013 20:14

Prosím o radu ve výběru, SSD disk 120 GB pro starší pc, MB je GB EP43-DS3L, kvalita, spolehlivost a dobrá cena. Uvažuje se i o dvou, jeden na systém W7 a druhý na 2D CS6. Díky
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 12. 11. 2013 20:41

chces kvalitu a spolehlivost nebo dobrou cenu?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod solaris1 12. 11. 2013 22:20

@karlos00x něco mezi, poměr cena - výkon, optimální a spolehlivé řešení. Je to zatím pro SATA II (MB je GB EP43-DS3L). Díky.
Ad Astra
solaris1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka